- Liittynyt
- 16.10.2016
- Viestejä
- 2 626
Itsekö näit vai vaan luonnollisesti luotettavan somepostauksen mukaan?Tuo kuva oli lehdistössä jaossa noin 10-15 minuuttia, kunnes katosi yhtä nopeasti kuin julkaistiinkin.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)
Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.
Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.
Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.
Itsekö näit vai vaan luonnollisesti luotettavan somepostauksen mukaan?Tuo kuva oli lehdistössä jaossa noin 10-15 minuuttia, kunnes katosi yhtä nopeasti kuin julkaistiinkin.
Itsekö näit vai vaan luonnollisesti luotettavan somepostauksen mukaan?
Mannetausta on käytännössä varma. Tavoista ja perinteistä en osaa sanoa.Eivät olleet, vaan suomalaisia maahanmuuttajia. Isä ollut ilmeisesti tekemisissä Remun kanssa, nuokin Remun tapaan ilmeisesti romanitaustaisia suomalaisia. En tiedä kuuluuko romanit tähän ketjuun, kun ainakin aiemmin on oltu yleisesti mieltä että tataareitakaan ei voi pitää esimerkkinä mamusta. Nuo lisäksi suomettuneita romaneja, eli eivät noudata heidän tapoja ja perinteitä. Lähteenä murha.info, suhtautukaa sen mukaisesti.
Nyt vois sitten varmaan murtaa lähdesuojan tai ainakin käydä mainisemassa lähteelle (oma hiha?), että ei näin![]()
Harvinaisen huonosti menee, jos noista saatu lähi-idän väkeä. Oliko perusteena rikollinen ja parta -> lähi-itä? Miksi ei esimerkiksi Viro taikka Venäjä, jos on niin vaikea uskoa että suomalainen voisi olla väkivaltainen rikollinen? Jopa äärioikeiston syyttäminen olisi ollut parempi arvio kuin lähi-itä, ihan vaan heidän nousevan poliisivastaisuuden vuoksi.Mun postauksesta 2/3 tiedot oli oikeita, ja etnisyyden arviointi perustui ensikäden arvioon tilanteesta. Olivat ulkonäöltään ja käytökseltään ilmeisesti vastanneet lähi-idän väkeä.
Tre Kronor heitto oli vastaus omaasi, jossa fantasioit mustavalkokuvan perusteella tekijöille siniset silmät.
Jo on varmaan mukava asua idiootin suvakkiäidin ja pervon valehtelevan ählämin kanssa samassa asunnossa.Kotonaan suihkuun mennyt 14-vuotias tyttö ei ollutkaan yksin – yhtäkkiä saunan oven alta pilkotti isäpuolen iPhone
Tämä kuuluikin tähän ketjuun. Mukavaa varmaan tyttärellä kun saa isäpuolekseen 25 vuotiaan lapsukaisen![]()
Anteeksi, mutta en löytänyt viitteitä siitä, että asia kuuluu tähän ketjuun. Voitko lainata siitä pätkän mikä osoittaa tämän kuuluvan tänne, tai toisen lähteen?Kotonaan suihkuun mennyt 14-vuotias tyttö ei ollutkaan yksin – yhtäkkiä saunan oven alta pilkotti isäpuolen iPhone
Tämä kuuluikin tähän ketjuun. Mukavaa varmaan tyttärellä kun saa isäpuolekseen 25 vuotiaan lapsukaisen![]()
Harvinaisen huonosti menee, jos noista saatu lähi-idän väkeä. Oliko perusteena rikollinen ja parta -> lähi-itä? Miksi ei esimerkiksi Viro taikka Venäjä, jos on niin vaikea uskoa että suomalainen voisi olla väkivaltainen rikollinen? Jopa äärioikeiston syyttäminen olisi ollut parempi arvio kuin lähi-itä, ihan vaan heidän nousevan poliisivastaisuuden vuoksi.
No kun noi kolme väittämää oli väärin.Suomalaista tummempi, musta tukka ja tuuhea parta, puhuu murtaen suomea. Varmaan se ajatuskuvio menee tuollaisessa nopeassa stressitilanteessa jotenkin näin: jos näyttää arabilta, kuulostaa arabilta ja käyttäytyy kuin arabi niin todennäköisesti ON arabi. Kyllä suomalaisen olisi tunnistanut heti suomalaiseksi.
MURHA.INFO • katso viestiketjua - 25-vuotias isäpuoli salakuvasi 14-vuotiasta suihkussaAnteeksi, mutta en löytänyt viitteitä siitä, että asia kuuluu tähän ketjuun. Voitko lainata siitä pätkän mikä osoittaa tämän kuuluvan tänne, tai toisen lähteen?
Jo on varmaan mukava asua idiootin suvakkiäidin ja pervon valehtelevan ählämin kanssa samassa asunnossa.
Hitsi mitä tuuhion puuhastelua taasen. Tulee mieleen Aku-Ankka. Puuttuu vain allekirjoitus: "Terveisin Musta Peka".Husseinille laitettiin postissa hirttököysi.![]()
Tai sitten tuon hölmöilyihin alkaa jo Somalitkin kyllästyäEn tuota osaa linkata paremmin, mutta voinee olla trollailua tai sitten Husu on astunut kasaan paskaa.
Vaikka en Hususta pidäkkään, niin ihan niin idiootiksi en sentään usko että kehittelisi jonkin "false flag" hirttosilmukkakirjeen. Tai no jos kehittelee, niin
toivottavasti jää kiinni tekemisistään. Päästäisiin tuostakin hepusta politiikassa sitten lopullisesti eroon.
Minusta näyttää juuri wt-urhon tekemältä, juuri elämän kolulaisen äärioikeistojampan tekemältä.Joo no siis ennen kuin edes olin nähnyt yllä olevaa kuvaa niin huomaahan tuosta että tuo on Husun itsensä askertalema viesti. Ei suomalainen (edes elämäm koulu lainen) kirjoita koskaan, että "näyttä sinule" tai "politikkojen" tms. somalivirheillä muuta kuin ironisesti ja sanoisin että tuo ei ollut ironiaa. Eli hieman haiskahtaa perus-husuilulta.
Minusta näyttää juuri wt-urhon tekemältä, juuri elämän kolulaisen äärioikeistojampan tekemältä.
Kohde ja KKK.Mikä tuon paljastaa äärioikeistolaisen tekemäksi?
Husseinille laitettiin postissa hirttoköysi.![]()
Kohde ja KKK.
Täytyy kyllä olla aika alhainen olento, joka tekee moista lapselle. Samoin ne jotka kannattavat moista toimintaa. Todellisia evoluution riemuvoittoja.Occamin partaveitsi: Joku urpo lähetti tuon Husulle uhkailuna/vittuiluna. Kuvalaudan sherlokeille: Mitään somalialaisia kirjainmerkkejä ei ole olemassakaan
Just eilen totesin, että aika vittumaista että joku Greta Thunbergikin saa tappouhkauksia ja kirjaimellisia paskapaketteja kotiinsa ja kommentointi oli lähinnä "kaikki julkkikset saa smokekeke:"
Täytyy kyllä olla aika alhainen olento, joka tekee moista lapselle. Samoin ne jotka kannattavat moista toimintaa. Todellisia evoluution riemuvoittoja.
Husua ne sen sijaan on kiinnostaneet ennenkin, Luther King myös.Ei suomalaisia kiinnosta mikään KKK edes ääripiireissä (oletan), kliseistä ja amerikkalaista. Enemmänkin juuri sellaista mitä joku Husu voi itse keksiä kun miettii että mitä kaikkea bingon osia kirjoitella siihen kirjeeseen.
Ennen sentään oli KKK-supermarketteja mutta nekin kai häivytetty![]()
Tuon yhtäkkiä hyvää suomea olevan tekstin takana lienee Husun entinen haamukirjoittaja.Husua ne sen sijaan on kiinnostaneet ennenkin, Luther King myös.
Anteeksi, mutta en löytänyt viitteitä siitä, että asia kuuluu tähän ketjuun. Voitko lainata siitä pätkän mikä osoittaa tämän kuuluvan tänne, tai toisen lähteen?
Suvaitsevaista ilmapiiriä halutaan luoda muun muassa ajatuksella "olemme kaikki espoolaisia".
Kaikki tekijät olivat entuudestaan pojalle tuntemattomia ja ulkomaalaistaustaisia. Kuudella pojalla oli vedetty huput pään yli ja hupun nauhat kiristetty, niin etteivät heidän kasvonsa näkyneet. Ainoastaan niin sanotulla pomolla oli vain huppu päässään, mutta nauhat eivät olleet kiinni.
Kuhan halusin varmistuksen, kun ite jutussa ei tosiaan mainittu sen tarkemmin ja jutun jakanut ei muitakaan lähteitä pistänyt postauksen jatkeeksi.Eikö sinulla ihan oikeasti uutista lukiessa kulttuuritutka värähtänyt yhtään?
Velipoika sen sijaan ei viikinkiä ole nähnykkään.Tässä tämä mm Sebastian Tynkkysen facebookissa väittämä, poliittisen poliisin salaama "partalapsi". Mieshän on ikoninen sinisilmäinen viikinki, eikä mikään mustapartainen "partalapsi", tai edes manne.
![]()
Niinno, eikös noiden isä ihan perus suomenruotsalainen ole, ni onko toi nyt ihme, jos löytyy siniset silmät.Sinisiltä senkin silmät tuossa näyttää.
Mutta: Saattahan veli olla mamu kun oikein pakottaa![]()
Eikös se ollut niin että suomalaisilla tai skandinaaveilla ei voi olla mustaa partaa. Varmaan puolella suomalaisista on arabivertaTässä tämä mm Sebastian Tynkkysen facebookissa väittämä, poliittisen poliisin salaama "partalapsi". Mieshän on ikoninen sinisilmäinen viikinki, eikä mikään mustapartainen "partalapsi", tai edes manne.
![]()
Tämähän nyt on aivan täyttä hevonpaskaa ja jälleen kerran tutusta lähteestä. Mihin "kuvalaudan sherlockit" viittaavat on Osmanya-aakostoon mihin kuvassa esillä olleet merkinnät vahvasti viittaavat. Merkistön käyttö koulussa ja arjessa väheni sen kukoistusvuosien (1970-luku) jälkeen jolloin Husu btw. syntyi, mutta on säilynyt lähinnä yksityishenkilöiden henk koht kirjanpidossa ja muistiinpanoissa. Muistiinpanoissa kuten esim. tuo ylläoleva ruutulehtiön sivu johon tuo "uhkaus" on kirjoitettu.Kuvalaudan sherlokeille: Mitään somalialaisia kirjainmerkkejä ei ole olemassakaan"
Eli jos kirjeessä lukisi antifaa ja kuolemaa kapitalisteille, se on taatusti kommariproletaarin lähettämä.Kohde ja KKK.
Eli jos kirjeessä lukisi antifaa ja kuolemaa kapitalisteille, se on taatusti kommariproletaarin lähettämä.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.