- Liittynyt
- 19.10.2016
- Viestejä
- 1 732
MSI B450M Mortar Maxia parempaa B450 mATX lankkua ei rahalla saa.Ehdottaa jotain parempaa mAtx emppaa tilalle? Eiköhän tuon voi vielä vaihtaa kun ei ole toimitettu
e: B450-sarjalaista siis
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
MSI B450M Mortar Maxia parempaa B450 mATX lankkua ei rahalla saa.Ehdottaa jotain parempaa mAtx emppaa tilalle? Eiköhän tuon voi vielä vaihtaa kun ei ole toimitettu
e: B450-sarjalaista siis
MSI B450M Mortar Maxia parempaa B450 mATX lankkua ei rahalla saa.
Tarjouksessa oleva oli tuo pro malli: Asus TUF B450M-PRO GAMING, mATX-emolevy (Tarjous! Norm. 119,90€) - 89,90€Enpä tiedä, onko ihan täysin hyvä tilaus, kun Asuksen B450-F on failannut 2700X:lla ja raskailla kuormilla. Se on kuitenkin AMD:n suurimmilla TDP-arvoilla varustettu prosessori..
Toivottavasti edes TUB B450-PRO:n etkä Plussaa, jossa on todella huono virransyöttö tuota kiveä ajatellen
Tuotekoodin mukaan tuo on tray prosessori, joten sen puolesta ei jäähyä tule. Tiedoissa kuitenkin lukee että tulee joten... Tuo olisi kuitenkin hyvä jäähy mummon nettikoneeseen, joten toivon itsekin jäähyn tulevan.2700X lähti tilaukseen, tiedoissa mainitaan että jäähy on mukana, toivottavasti näin myös on.
Luultavasti alivoltitan niin ei rasita niin paljon emoa jossa paska virransyöttö.
Oma lähti tänään postiinJäähyihin liittyen, onko datatronicin tarjousjäähyistä kuulunut mitään?
Verkkokaupassa olisi vielä Fortista, joka on Macho-klooni ja semmoisia tilasin 2.
Kiitoksia tästäTuote: Hugo Boss Bottled stick-deodorantti miehelle 75 ml
Hinta: 9,55 € (+ 5,99€ postikulut)
Kauppa: Hobby Hall
Voimassa: 27.5.2020
Linkki: Hugo Boss Bottled stick-deodorantti miehelle 75 ml | hobbyhall.fi
Normaalihinta muualla yleisesti noin 20€. Tuli tilattua dödöä sitten kerralla vuodeksi...
Kiitoksia tästäJuuri yksi päivä harmittelin, kun vakio ostopaikkani Sokos oli nostanut tuon hintaa yli kympillä per stickki, 32 euroon
Tilaamalla spammipaskakirjeen sai 5€ alennuksen, jonka voi käyttää yli 50€ tilauksiin, niin laitoin 2 stickkiä noita ja 3 stickkiä The Scenttiä (11,95€ /kpl) tulemaan. Koodi kuulemma henkilökohtainen mutta vaikutti varsin geneeriseltä "EXP5EUR".
montas tilasit?
Prosessori saapui ja jäähy kuului kauppaanTuotekoodin mukaan tuo on tray prosessori, joten sen puolesta ei jäähyä tule. Tiedoissa kuitenkin lukee että tulee joten... Tuo olisi kuitenkin hyvä jäähy mummon nettikoneeseen, joten toivon itsekin jäähyn tulevan.
Itseltä lähtee nyt NH-d14 myyntiin ja tuon 2700x:n kaveriksi tulee vielä järeämpi jäähy. Käsittääkseni aika kiuas tuo 2700x, joten eiköhän se saada pysymään viileänä myös kellotettuna koko kesän.![]()
Prosessori saapui ja jäähy kuului kauppaanKiitoksia @Jimm's jälleen nopeasta toiminnasta!
En tiedä vaikuttaako, mutta kävin jimmsin sivuilta painamassa "pyydä pikatoimistusta" -painikettaNo nopeasti tuli, mulla ei ole tapahtunut mitään edistymistä tilausvahvistuksen lisäksi.
Vaikuttaa ja toivottavasti kukaan ei väärin käytä sitä. Tarkoitettu lähtökohtaisesti käytettäväksi oikeasti kiireellisissä tapauksissa. Jos kaikki käyttää sitä, se ei toimi oikein. En tarkoita, että sinun ei olisi pitänyt painaa sitä, mutta tarkoitan yleisesti ottaen.En tiedä vaikuttaako, mutta kävin jimmsin sivuilta painamassa "pyydä pikatoimistusta" -painiketta
Totta. Itse hätähousuna, vailla oikeaa tarvetta kiireelliselle toimitukselle meinasin kanssa laittaa ruksin tuohon. Mutta jos tuota käyttää kaikki tarpeesta huolimatta, niin se vedetään todnäk pois ja sitten harmittaa vielä enemmän, kun oikeasti tarve tuolle olisi.Vaikuttaa ja toivottavasti kukaan ei väärin käytä sitä. Tarkoitettu lähtökohtaisesti käytettäväksi oikeasti kiireellisissä tapauksissa. Jos kaikki käyttää sitä, se ei toimi oikein. En tarkoita, että sinun ei olisi pitänyt painaa sitä, mutta tarkoitan yleisesti ottaen.
Säilyyhän nuo aika pitkään avaamattomina.Kuinka hitosti sulla tuota kuluu vai säilyykö nuo puikot avaamattomana vuosia? Yhdellä rollolla/puikolla pärjää pitkään vaikka onkin tämmönen semiläski ja aina ollut (ahdistavan) kova hikoilemaan.
No ei siinä, hinnan puolesta ok diili ja kaippa nuo on parempia kuin 2e marketti rollot että hinnassa on huomioitu jotain muutakin kuin "Hugo Boss".![]()
Ite korkkasin lennolta pari vuotta sitten ostetun 3 x Hugo Boss -stickeistä viimeisen. Ei mitään vikaa jos avaamattomana pitää.Kuinka hitosti sulla tuota kuluu vai säilyykö nuo puikot avaamattomana vuosia? Yhdellä rollolla/puikolla pärjää pitkään vaikka onkin tämmönen semiläski ja aina ollut (ahdistavan) kova hikoilemaan.
No ei siinä, hinnan puolesta ok diili ja kaippa nuo on parempia kuin 2e marketti rollot että hinnassa on huomioitu jotain muutakin kuin "Hugo Boss".![]()
Onkos kukaan saanut Lidlin sportyfeel.fi verkkokaupan tilauksiaan? Edellisen kerran kun tilasin muutama kuukausi sitten meni kokonaisuudessaan lähes kuukausi tavaran toimittamisessa.
19.5. tilasin Parkside Sähkökäyttöisen ketjusahan. Ei ole näkynyt.Onkos kukaan saanut Lidlin sportyfeel.fi verkkokaupan tilauksiaan? Edellisen kerran kun tilasin muutama kuukausi sitten meni kokonaisuudessaan lähes kuukausi tavaran toimittamisessa.
Ilmeisesti tuo sivuilla oleva maininta on tarkoitus olla vitsi?
katso liitettä 392349
19.5 tilattu, eipä ole sen jälkeen kuulunut mitään. Odotellaan.Onkos kukaan saanut Lidlin sportyfeel.fi verkkokaupan tilauksiaan? Edellisen kerran kun tilasin muutama kuukausi sitten meni kokonaisuudessaan lähes kuukausi tavaran toimittamisessa.
Ilmeisesti tuo sivuilla oleva maininta on tarkoitus olla vitsi?
katso liitettä 392349
Tuote: Hugo Boss Bottled stick-deodorantti miehelle 75 ml
Hinta: 9,55 € (+ 5,99€ postikulut)
Kauppa: Hobby Hall
Voimassa: 27.5.2020
Linkki: Hugo Boss Bottled stick-deodorantti miehelle 75 ml | hobbyhall.fi
Normaalihinta muualla yleisesti noin 20€. Tuli tilattua dödöä sitten kerralla vuodeksi...
Tuskin on kovasti merkitystä vaikka olisi supernopea. Nopeus riittää silti.Tuo SSD varmaan sopiii peleille yms? Ei ole varmaan hitaimmasta päästä eikä sieltä nopeimmastakaan.
Tuote: Samsung Galaxy Buds
Hinta: 85,34 € posteineen
Linkki: https://www.amazon.de/dp/B07NQ9BBBD
Samsung Galaxy Buds, hinta 116€ Hinta.fi halvin 121,90 € toimituskuluineen
Taloudessa yhdet tuli samsungin mukana, ja puolisolla aktiivikäytössä. On tykännyt, kehui että parempi malli korvaan kun vastaavat kun oneplussan bulletit. Itsellä bulletit käytössä.Kokemuksia näistä Galaxy Budseista? Ilmeisesti nämä on edellisen sukupolven mallia ja uudemmat ovat Galaxy Buds Plus? Arvostelut tälle vanhemmallekin mallille ovat ihan ok, joten olisivatko nämä juoksu -ja salikäytössä ihan ookoot? Nyt käytössä OnePlus Bullet Wireless ja johto on välillä kyllä treenatessa tiellä.
YölläTuote: Hugo Boss Bottled stick-deodorantti miehelle 75 ml
Hinta: 9,55 € (+ 5,99€ postikulut)
Kauppa: Hobby Hall
Voimassa: 27.5.2020
Linkki: Hugo Boss Bottled stick-deodorantti miehelle 75 ml | hobbyhall.fi
Normaalihinta muualla yleisesti noin 20€. Tuli tilattua dödöä sitten kerralla vuodeksi...
Yön aikana hinta pompannut -> 12,95€...
Edit2, ilmeisesti tuota 12,95 värinää ollut tarjousaikana enemmänkin, eli menee jo sikailun puolella jos markkinoidaan jotain tarjousaikaa (eli hintatalupausta), niin jopa sinä aikana välillä pyydetään enemmän.Ei mitenkään harvinaista että verkkokaupoissa on yöaikaan korkeammat hinnat kun humalassa harkintakyky on heikompi.
5 viestiä tarjouksessa olevasta SSD:stä liittyen suoraan hinta-laatusuhteeseen (eur/nopeus)-> offtopicOfftopiciksi muuttunut keskustelu siivottu pois. SSD:hen liittyvät keskustelut voitte jaktaa täällä: SSD-levyjen yleistriidi
Samoin potentiaaliset ostajatkin voivat kysellä levyn hyvyydestä yllä linkatussa ketjussa.
Normaalihinta on siis 12,95€ ?, eikä kuvan 36,95€, oikea alennus 3,4€ ?
No tavallistahan tuo, mutta silti niin väärin :-(
Edit,tuo 12,95 tainnut tosiaan olla se yleisin hinta, kolmeakymppiä tänä vuonna edes ylitetty, ja kahdenkympin ylityksetkin noita yo välähdyksiä.
Maanantaina
Yöllä
Deodoranttikeskustelu liittyy itse tarjoukseen ja sen hintaan. Ei tuotteeseen kuten esim. SSD-levyjen nopeuksien listaus yms. Kaikki voidaan vain arvailla olisiko offtopic tosiaan jäänyt mainitsemaasi viiteen viestiin.5 viestiä tarjouksessa olevasta SSD:stä liittyen suoraan hinta-laatusuhteeseen (eur/nopeus)-> offtopic
9 viestiä Bossin deodorantista liittyen hintaan -> ontopic
Myös noille nappikuulokkeille on oma ketjunsa, just saying...
Ei siis että moderoinnissa olisi vikaa, mutta sen pitäisi olla tasa*laatuista*. Esim. tässä tapauksessa veikkaan että 90%:lla potentiaalisista SSD:n ostajista jää näkemättä sen todellinen suorituskyky koska tieto siitä että "keskustelu" on siirretty hukkuu tuonne deodoranttien hintaseurantaan.
/OT
No hyvä tietää, aina oppii uutta. Siis ettei TechBBS tekniikka-foorumilla voi keskustella onko tuote teknisiltä ominaisuuksiltaa OK hintaisekseen.Deodoranttikeskustelu liittyy itse tarjoukseen ja sen hintaan. Ei tuotteeseen kuten esim. SSD-levyjen nopeuksien listaus yms. Kaikki voidaan vain arvailla olisiko offtopic tosiaan jäänyt mainitsemaasi viiteen viestiin.![]()
Tämähän ei ole tarjous kun et osta peliä ja eikö tarjouksen pitäisi silloin koskea itse PS+ tilausta jonka sinun pitää ostaa ?Tuote: Call of Duty®: WWII
Hinta: 0 eur (vaatii ps+ tilauksen)
Kauppa: PlayStation Store
Voimassa:??
Linkki: Call of Duty®: WWII
Crucialikin on kympin "tarjouksessa" - sattui olemaan listalla niin huomasin:Ne järkevät vaihtoehdot tuolle 1TB Sandisk SSD:lle samasta paikasta on:
Niiden teknisistä ominaisuuksista voi sitten keskustella toisessa ketjussa
..mutta huomioikaa nyt kuitenkin, että tuo M.2 on SATA ja mikään noista ei ole oikeassa tarjouksessa, niin kyllä se 19€ säästö Sandiskistä tekee siitä ihan hyvä tarjouksen. Vaikka se on ehkä näistä heikoin levy. (QVO:n kanssa vähän siinä ja siinä)
Ei muistikuvia normaalihinnasta. Ihme veivaamista kyllä, mutta nyt sai tilauksen sisään tohon 9,55€ hintaan.Normaalihinta on siis 12,95€ ?, eikä kuvan 36,95€, oikea alennus 3,4€ ?
No tavallistahan tuo, mutta silti niin väärin :-(
Edit,tuo 12,95 tainnut tosiaan olla se yleisin hinta, kolmeakymppiä tänä vuonna edes ylitetty, ja kahdenkympin ylityksetkin noita yo välähdyksiä.
Maanantaina
Yöllä
Edit2, ilmeisesti tuota 12,95 värinää ollut tarjousaikana enemmänkin, eli menee jo sikailun puolella jos markkinoidaan jotain tarjousaikaa (eli hintatalupausta), niin jopa sinä aikana välillä pyydetään enemmän.
Muistaako "c16sei" olikohan yöllä normaalihinta mainittu , jos oli, niin se 9,55€ vai jotain muuta?
Jos tuollianen pulju vetoaa joskus hintavirheeseen kikkailullaan niin toivon että asiakas ei siihen tyydy.
mua olis kiinnostanu tuo ssd, mutta en mie löydä sitä keskustelua enään. tuo moderaattorin laittama linkki ohjaantui johonkin yleiseen keskusteluun eikä tarkentunut kyseiseen aiheeseen. En jaksa alkaa selaamaan tuota yleistä keskustelua nyt. pitäkööt tunkkinsa tuo amazoni.
Crucialikin on kympin "tarjouksessa" - sattui olemaan listalla niin huomasin:
"Crucial Internal SSD (3D NAND, SATA, 2½ Inches), Silver has decreased from €119.00 to €109.00 "
Tän pitäisi viedä suoraan:mua olis kiinnostanu tuo ssd, mutta en mie löydä sitä keskustelua enään. tuo moderaattorin laittama linkki ohjaantui johonkin yleiseen keskusteluun eikä tarkentunut kyseiseen aiheeseen. En jaksa alkaa selaamaan tuota yleistä keskustelua nyt. pitäkööt tunkkinsa tuo amazoni.
Kauanko tuo kuponki mahtaa olla voimassa? Itsellä menee vasta vuoden lopussa nykyinen tilaus umpeen. Maksoi joulualessa 45eHyvä tarjous tuo plesöön plussa 39€/12kk. Niin harvoin kunnon tarjouksia tuosta. Heinäkuussa loppumassa edellinen joten hyvä hetki.
Niitä saa ainakin kolmeksi vuodeksi ketjutettua eteenpäin, minulla on 2018 ostetut ps+ 12kk jäsenyydet voimassa 09-2021 saakkaKauanko tuo kuponki mahtaa olla voimassa? Itsellä menee vasta vuoden lopussa nykyinen umpeen. Maksoi joulualessa 45e
Linkkiä tähän, itse en löytänyt CDON sivuilta.Ps+ kortit oli loppu, mutta cdonista sähköisenä sai, laitetaan aikaisemman jatkoksi. Eiköhän ps5 tuota vielä tue samalla tunnuksella.
Linkkiä tähän, itse en löytänyt CDON sivuilta.
Jos meinaat voitko jättää hyllyyn ja käyttää joskus, niin mun mielestä ne on voimassa "ikuisesti". Ihan vain siksi koska joku liike voi ottaa tuollaisia myyntiin ja ne voi vanhentua hyllyssä X vuotta.Kauanko tuo kuponki mahtaa olla voimassa? Itsellä menee vasta vuoden lopussa nykyinen umpeen. Maksoi joulualessa 45e
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.