Kaiken lisäksi:https://uk.movies.yahoo.com/racist-posters-condemned-perth-city-centre-123116434.html
"It’s ok to be white" postereita on näemmä ilmestynyt taas, tällä kertaa Skotlannin Perthiin, ja taas on oikeamielisillä menneet pasmat sekaisin.Nyt on posterien levittäjät leimattu oikeiksi "neo-natseiksi". Se ei kuulkaas ole todellakaan OK olla valkoinen!
"Perth Against Racism said they had spoken to a non-white resident who said the posters had made the city “feel unsafe for all people who are not white”.
Eihän noi julisteet ota mitään kantaa mustiin tai muihinkaan värillisiin ja nämä julisteista itkiät väittävät että noi julisteet tekevät kaupungin turvattomaksi
Siis yllyttääkö toi juliste väkivaltaan? EI.
Ovatko noi julisteet vaarallisia niin että joku esim. kaatuu maahan kompastuttuaan tai törmättyään niihin? EI.
Itketäänkö tässä oman vakaumuksen vastaisista viestistä? Kyllä
Onko tällä itkemisellä mahdollisia negatiivisia vaikutuksia sananvapauteen? Kyllä
Ovatko nämä itkiät totalitaristeja? Yllä olevan yhteenvedon perusteella: KYLLÄ, EHDOTTOMASTI OVAT