Cojin de Raton
Tukijäsen
- Liittynyt
- 16.10.2016
- Viestejä
- 3 010
Uusi auto näyttää aika hienolta minun silmään. Yleensä olen suhtautunut aika negatiivisesti noihin muutoksiin, joten positiivinen yllätys tämä. 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ainoa asia mikä ei oikein toimi lienee tuo lumikola... eikun siis etusiipi.Uusi auto näyttää aika hienolta minun silmään. Yleensä olen suhtautunut aika negatiivisesti noihin muutoksiin, joten positiivinen yllätys tämä.![]()
Höpöhöpö, hyvältä se näyttää..Vähän tulee oksennusta suuhun tuosta etusiivestä, mutta kaipa siihenkin taas viimeistään toisella kaudella tottuu.
Ainoa asia mikä ei oikein toimi lienee tuo lumikola... eikun siis etusiipi.![]()
Jos osaat asiallisesti pyytää hyvitystä, niin eiköhän tuo onnistu. Tällä tavalla mitä tänne laitoit ei onnistu.
Samaahan tuo on "laittomilla" streameilla. En siis puolustele yhtään Cmore&Juusela settiä...
Oletko ihan varma ettei vika olisi ollut sinun nettiyhteydessäsi? Täällä ainakin toimi koko ajan kunnolla.Se jämähti tohon Bottaksen haastateluun ja nyt yrittänyt saada sita siitä eteen päin.
Vituttaa se kun maksaa tästä aivan helvetin paljon ja haluaisi jotain premium kokemusta myös palveluntarjoajan puolesta, niin sitten kesken lähetystä total blackout. Ei muuten ekakerta.
Ps. Nyt lähti pyörimään, mutta tää ei ole se palvelu mistä maksan.
Laitoin C morelle postia, niin katotaan mitä vastaavat.
Oletko ihan varma ettei vika olisi ollut sinun nettiyhteydessäsi? Täällä ainakin toimi koko ajan kunnolla.
Isin rahoilla ura jatkuu vielä pitkään.Mazepin jatkaa Haas-tallin kuljettajana.
![]()
Vahvistus: Jälleen yksi F1-tallipaikka täytetty ensi kaudeksi
Ensimmäistä kauttaan F1-sarjassa ajava venäläiskuljettaja Nikita Mazepin ajaa Haas-tallin väreissä myös tulevalla kaudella, kertoo tallipäällikkö Günther Steiner.www.mtvuutiset.fi
Ilman Mazepinin ja Schumacherin sukujen rahoja me ei nähtäisi edes Haasin talliaIsin rahoilla ura jatkuu vielä pitkään.
Eipä tuosta taitaisi mitään vahinkoa tulla vaikka ei nähtäisi moista rämpimistä yhtään lisää.Ilman Mazepinin ja Schumacherin sukujen rahoja me ei nähtäisi edes Haasin tallia
Eipä tuosta taitaisi mitään vahinkoa tulla vaikka ei nähtäisi moista rämpimistä yhtään lisää.
Russel myös ylisuorittaa williamsin autolla,
Niin, tulee muistaa että Russelin parina on sarjan toisiksi huonoin (maksu)kuljettajaTai sitten Williams ei ole niin huono kuin kaikki sanovat.
Ei se nyt mikään rakettikaan oleTai sitten Williams ei ole niin huono kuin kaikki sanovat.
Missä vaiheessa se Perez on Valtterilla pöytää pyyhkinyt?Olen juomassa kaljaa. Russell on parempi, kuin Bottas ja Perez pyyhkii vieläkin pöytää Bottaksella. Kaikille sattuu virheitä, jopa Bottakselle vaikka sinisten lasien takaata niitä ei näe.
No edelleenkään Perez ei ole silti pyyhkinyt Valtterilla pöytää, kannattaa katsoa niitä kisoja eikä sarjataulukkoa.Kannattaa vaikka kurkata kuljettajien mm-pistetaulukko. Sieltä viidenneltä sijalta löydät kultapoikasi, edellä muunmuassa Norris, Perez, Hamilton ja Verstappen.
Perez on myös mennyt Bottaksesta ohi jos ei heittämällä niin ainakin helpolla, tosin Bottas nyt ei niin montaa kertaa ole ollut Red Bullien edessä.![]()
Onhan noita muitakin, Jordan pärjäsi välissä hyvin mutta siitä tuli Midlandin kautta Spyker. Tuskin monikaan tuolloin olisi uskonut että siitä tulee Pink Mercedes ja nyt Aston MartinNiin, mitä siitä MInardinkin rämpimisestä tuli. Ai niin, Toro Rosso. Tuolla on muutenkin liian vähän autoja radalla niin turha sitä lajia surkastuttaa enää enempää. Tai no, on se meno ollut sellaista viime vuodet että ehkä alkaisi olla niskalaukauksen paikka ja katsotaan että tuleeko jotain tilalle.
mtvuutiset sanoi:Hornerin mukaan Max Verstappen koki peräti 51 G:n törmäysvoiman
...
Verstappenilla oli sunnuntain päätteeksi hyviä uutisia F1-maailmalle. Hollantilainen poseerasi Jos-isänsä kanssa hymyillen kuvassa, jonka hän julkaisi Twitterissä.
– Sain luvan lähteä sairaalasta,
Helmut marko on vissiin puhunut tuota vastaan. Tosin jos Pérez ei saa tulosta tasaisemmin niin en ymmärrä miksi red bull voisi asiaa edes harkita.Mitäpä ja Bottas menis Rebullille, siinä olisi melkoinen paukku. Se on 100% varmaa että Bottas toimittaa, toisin kuin Perez.
On helppo antaa ajaa vapaasti kilpaa kun Max ja Perez ei ole edes samassa galaksissa.Mielestäni Verstappen ja Perez saavat ajaa vapaammin kilpaa, kuin nyt Mersulla ajetaan. Tuskin nyt huonommin voi mennä. Hamiltonille pedataan turhan selkeästi mestaruutta. Yleensä maiseman vaihdos tekee hyvää, mitä nyt viime aikoina on muutama poikkeus tullut.
Mielestäni Verstappen ja Perez saavat ajaa vapaammin kilpaa, kuin nyt Mersulla ajetaan. Tuskin nyt huonommin voi mennä. Hamiltonille pedataan turhan selkeästi mestaruutta. Yleensä maiseman vaihdos tekee hyvää, mitä nyt viime aikoina on muutama poikkeus tullut.
Bottas varmasti haluaa mennä Red Bullille kakkoskuskiksi.![]()
Kyllähän siinä ajettaisiin ykköskuskiakin vastaan. Tuskin tulisi tallilta käskyä olla ohittamatta tai että pitäisi ohi päästää koska blm.Jos ei enää halua olla kakkoskuski, niin miksi mennä talliin mikä on rakennettu Verstappenin ympärille? Sen takia, että voi ajaa Mersun kakkosta vastaan?
Max saa todellisuudessa kaikki kehitysosat autoonsa ensimmäisenä ja on taktiikassa aina ykkössijalla. Espanjassa Bottas piti eri taktiikalla ajavaa Hamiltonia toista kierrosta takanaan, mutta Ranskassa samassa tilanteessa Perez laitettiin hidastamaan sekuntitolkulla ja siirtymään radalla sivuun, jotta Max ei häviä aikaa taistelussa mersuja vastaan.Mielestäni Verstappen ja Perez saavat ajaa vapaammin kilpaa, kuin nyt Mersulla ajetaan. Tuskin nyt huonommin voi mennä. Hamiltonille pedataan turhan selkeästi mestaruutta. Yleensä maiseman vaihdos tekee hyvää, mitä nyt viime aikoina on muutama poikkeus tullut.
– Minusta Hamilton tuhosi Albonin uran siellä. Jos Hamilton ei olisi ajanut häntä ulos siellä 2020, Albon olisi voittanut kisan.
Kannattaa tässä kohtaa muistaa että Bottas myös ylisuoritti Williamsilla, eikä Valtteri saa Lewista vastaan edes kilpailla, ettei käy taas samoin kuin Rosbergin kanssa.Russel myös ylisuorittaa williamsin autolla, samaa ei voi sanoa bottaksesta joka ajaa kärkiautolla ja on järjestään tallikaveria hitaampi.
Mun mielestä olis parempi ajaa ykköskuskina huonommassa tallissa kuin kakkosena paremmassa. Uskon että Valtterinkin olisi parempi olla henkisesti Williamsilla kuin esim. Mersulla, jossa ei saa minkäänlaista tukea tekemiselleen.Mut kuitenkin varmaan mieluummin sinne kuin Williamsille ykköskuskiksi
Minkä takia? Paskassa tallissa aka Alfa, Wille, niin koskaan ei saavuta mitään. Kakkoskuskina parhaassa tallissa podiumeita ja pisteitä ropisee oikeelta ja vasemmalta.Mun mielestä olis parempi ajaa ykköskuskina huonommassa tallissa kuin kakkosena paremmassa. Uskon että Valtterinkin olisi parempi olla henkisesti Williamsilla kuin esim. Mersulla, jossa ei saa minkäänlaista tukea tekemiselleen.
Kuten on huomattuMinkä takia? Paskassa tallissa aka Alfa, Wille, niin koskaan ei saavuta mitään. Kakkoskuskina parhaassa tallissa podiumeita ja pisteitä ropisee oikeelta ja vasemmalta.
Kuten on huomattu
Mukava ja viihtyisä työympäristö on kuitenkin pidemmän päälle erittäin tärkeä juttu. Mersulla Vale ei kuitenkaan tule voittamaan mitään, paitsi satunnaisesti yksittäisiä kisoja.
Ajanut mersulla useita paaluja ja palkintokoroke sijoja. Toinen mm taistossa viime vuonna.
Ihan sama onko ykköskuski noissa paskatalleissa joissa ei voi yksinkertaisesti saavuttaa mitään. Ehkä sen viihtyisyyden..
Onko se paalujen satunnainen napsiminen ja podiumille köröttelykään niin kivaa, jos talli kohtelee kuin ilmaa ja jatkuvasti saa olla patti otsassa? Muutenkin kunnon kilpakuski haluaa nimenomaan voittaa, eikä olla toinen tai kolmas, joten en tiedä lohduttavatko nuo säännölliset pisteet ja podiumit. Mikäli haluaa oikeasti voittaa niin onhan tuo aika nihkeä tilanne, jos oma talli käytännössä kieltää sen. Tuossa tilanteessa todennäköisesti ihan mielellään valitsee jo sen huonomman tallin missä itseä arvostetaan.
Alfa saattaisi olla Williamsia parempi talli Bottakselle, kun Alfalla olisi parempi palkka?Bottas tienaa tänä vuonna arvioituna 11000000€ tämän mukaan: FORMULA 1
Suomalaiselta Nastolan maatilalta tai jostain ajoneuvoasentajaksi valmistunut tyyppi nauraa matkalla pankkiin ilman mitään katkeruutta siitä, että häviää Hamille. Lopettakaa =D
Alfa saattaisi olla Williamsia parempi talli Bottakselle, kun Alfalla olisi parempi palkka?
No porukka näemmä ajattelee, että kuski tiputtaa mieluusti palkkaa reilusti, jotta saa ajaa ruputallissa ykköskuskina. Kunhan on kivaa eikä paineita eikä paskaa. Olkootkin vaikka "kakkoskuskin" paikka tarjolla ja järkyttävät paineet menestyä, niin aina on paremmat mahikset kärkitallissa mestaruuteen. piste. Ei tuolla kukaan haasteita pelkää.
edit: eikä red bull varmaan nykyään edes mikää mahdoton yhtälö olisi. Johan siellä tosiaan Perezikin on, ku oma junnutuotanto ei enää kelvannut.
Entäs sitten jos auto ei sovi Valtterillekaan? Puoli vuotta rämpimistä ja kenkää perseeseen, tekee hyvää uralle.Ja Perezhän kusi jo hommat(Helmutti käy jo ihan kuumana).
Bottakselle oikein hieno paikka siinä Verstappenin vieressä. Tuleva monivuotinen mestaruus talli kuitenkin kyseessä.
Paljon parempi kuin joku paskankatkuinen Williams tai Alfa
Entäs sitten jos auto sopii Valtterille ja pesee hämiksen?Entäs sitten jos auto ei sovi Valtterillekaan? Puoli vuotta rämpimistä ja kenkää perseeseen, tekee hyvää uralle.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.