- Liittynyt
- 21.10.2016
- Viestejä
- 14 491
Miksi pimität toista osapuolta? Toki et ketää syyttele, ku ei oikee mitää sopivaa löydy keskusteluhistoriastakaan. Lisäksi oot tainnu keskustella kahdella tunnarilla yhtäaikaa, nii sotkee lisääNo myyjällä oli mielestäni ihan hyvät palautteet ja kaupat oli f2f, mutta myönnän, että jotenkin oli erikoinen siinä myyntitilanteessa ja jotain oli selkeästi oli sen hänen kokoonpanon kanssa oli ollut. Puhui myöskin jotain vakuutuksesta jada jada.
Pakettikin oli orkkis ja siististi pakattu jne., että siinä mielessä pedantti myyjä....mutta toisaalta, niin moni kakku päältä kaunis.
Ja en toki ole ns. alan ammattilainen, mutta elektroniikka tulee jossain määrin harrastettu ja nämä asennusasiat hoida huolella, joten en uskalla epäillä sitä syyksi.
Tässä ei ole myöskään esim. pinnejä mitä rikkoa tai oikeastaan mitään muutakaan sellaista - tahnaan olisi voinut tietysti yrittää hukuttaa, mutta sitäkään ei tapahtunut.
Mut siis menee nyt vaa pelkäksi avautumiseksi, ku et kerro kenestä on kyse. Ei oo ketjulle hyötyä toisinsanoen.

