Custom nestejäähdytys - yleisthreadi

Loopin kasaaminen odottaa 120mm kiinnikkeitä D5-pumpulle. Oisko jotain muuta hyvää vaihtoehtoa, kun noi EKWB:n omat, joita ei ole missään saatavilla?

Multa löytyisi vinopino pumpun kiinnikkeitä, myös noita EK:n omia. Jäänyt omista projekteista nurkkiin pyörimään. Laittele yv:tä, jos olet kiinnostunut.
 
Onko kellään tamperelaisella tarvetta vesijäähykilkkeille? Olen nyt toistaiseksi aio/ilma meiningissä ja olisi joutavana 45 ja 90 asteen liittimiä, 16/10 letkuliittimiä, d5-pumppu säiliöineen yms roipetta.
 
Oliko markkinoilla muita radeja kuin Alphacoolin HPE-sarja jossa olisi portit molemmin puolin eli ylä- ja alapuolella? Hakusessa 360mm joko 30-45mm paksuudella mutta 120e+pk on aika rasvainen hinta radista.

Ja jos täällä jollain on moinen laitos ja on halukas vaihtamaan 360mm EK/Barrow "normiradiin" tai myymään niin pistäkää viestiä.

Ideana olisi siis saada kattoradi jonka kautta voisi tarvittaessa täyttää yläkautta (ylin osa loopista) ja varsinaista säiliötä ei loopissa ole, ainoastaan Barrowin pumppu/blokki -kombo jossa pieni ressu sisäänrakennettuna mutta se on keskellä kaikkea ja kuplien poisto hieman haastavaa.
 
Viimeksi muokattu:
Onko palstalaisilla kokemuksia Alphacoolin core putkimallisista kansi-reso-yhdistelmistä? Vaihdoin DDC-pumpun D5 pumppuun ja laitoin kyseisen reson pumpun kaveriksi. Neste kiertää aika aneemisesti vielä ilmauksenkin jälkeen.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
275 047
Viestejä
4 740 794
Jäsenet
77 260
Uusin jäsen
Stupa

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom