Tä oli jotenkin kyllä hauska vastaus, vähän vittuilevaan sävyyn vaikka just pari viestiä ylempänä puhuttiin miten supression tuo aitoutta peliin ja siksi on hyvä ominaisuus. Samalla kun painotettiin että se luo myös tiimihenkeä randomeiden kanssa.
Miksei molemmat? Tottakai omia autetaan ja otetaan ilmaset pisteet, mut miks en odottais vastaavaa myös takaisin kun kyse on kuitenkin niinkin simppeleistä asioista kun esim. tuo ammo.
En ihan ymmärtänyt. Keskustelua käytiin siitä oliko supression hyvä ominaisuus, toin oman kantani esille. Missä ongelma? En ihmetellyt että ihmiset hakevat eri asioita peleistä.
Toki jos tykkäsi pelata jotain 64 pelaajan Metroa niin kaikkea tuli tuutista, mutta noita hiukan pienemmän kokoluokan infantrypelejä kun pelaili niin omat assaultit juoksee ruumiin yli killcamissa jne. Sitten kun on hiukan pidempään hengissä kuin keskivertopelaajan 3 minuuttia ja oikeesti saa ammon loppumaan niin sitä saa kyllä turhan usein kissojen ja koirien kanssa metsästää. Jossain isomman kartan Conquestissa kun juokset infantryna niin harvemmin niin pitkälle edes pääsee.
En tiiä voi olla vaan käyny niin paska tuuri 10 vuoden aikana mitä kolmosta pelannut