Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Anna expanselle mahis. Itsekkään mikään scifin suurkuluttaja ja vasta kolmannella kerralla katsoin expansea muutamaa jaksoa pidemmälle ja sit koukutuin ja katsoinki melkolailla putkeen kaikki kaudet.Avaruus scifi hömppä jää todella syrjään.
Kiva kans, ku fysiikkaakin hieman ajateltu, esim. matkustaminen aina joko kiihdyttämistä tai hidastamista (jos moottorit käytössä, muuten leijutaan).Expansehan vaikutti aluksi aika pienen budjetin hutulta, mitä toki ensimmäiset jaksot vähän olikin, mutta parin kolmen ensimmäisen jakson jälkeen homma lähti todella rokkaamaan ja visuaalisestikin homma muuttui kun budjettia ilmeisesti kasvatettiin. Yksi parhaita modernin ajan scifi-sarjoja ihan heittämällä.
Jack Ryan, Bosch ja Goliath nyt katsottu. Kaikki oli hyviä. Goliathin jatkumiseen taitaa mennä vielä 3 viikkoa.
Ehdotuksia millä jatkaa?
Avaruus scifi hömppä jää todella syrjään.
American Gods, espanjalaissarja El Cid, Good Omens ja Preacher kannattaisi ehkä katsoa.Jack Ryan, Bosch ja Goliath nyt katsottu. Kaikki oli hyviä. Goliathin jatkumiseen taitaa mennä vielä 3 viikkoa.
Ehdotuksia millä jatkaa?
Avaruus scifi hömppä jää todella syrjään.
Mielipiteitä on toki monia mutta ehkä yleisesti en noin toteaisi.. Tietenkin riippuu mitä ajattelee Star Trekkinä. Kiroilu ja gore ei minulla ollut mielessä kun tätä aloitin katsomaan. Tulipa kuitenkin katsottuaPicard, jos tykkäsi Star Trekistä.
Laitetaas tännekin. Sarjalla myös oma ketju.
Ei siitä ole vielä muuta kuin tuo vasta julkaistu traileri katsottavaksi. Marraskuussa tulee enemmän katsottavaa. Saman nimiseen kirjasarjaan perustuvaa fantasiaseikkailua.Laita nyt samalla vaivalla vähän sisältöä viestiisi. Oliko hyvä vai huono? Mikä genre ?Kannattaako katsoa? Vai mitä tuolla ajattelit viestittää?
Varmaan räbästä.Onpas sulla tykkäyksiä!! Mitä ihmettä olet tehnyt täällä, että moisen suosion saa?
Laita nyt samalla vaivalla vähän sisältöä viestiisi. Oliko hyvä vai huono? Mikä genre ?Kannattaako katsoa? Vai mitä tuolla ajattelit viestittää?
Onpas sulla tykkäyksiä!! Mitä ihmettä olet tehnyt täällä, että moisen suosion saa?
American Gods, espanjalaissarja El Cid, Good Omens ja Preacher kannattaisi ehkä katsoa.
Aloitin tuota katsomaan, mutta jäi aika nopeasti kesken, kun en päässyt yli siitä että miten kukaan sukulaisista/tuttavista ei mukamas tunnista että kyse on täysin eri ihmisestä, vaikka eivät ole vuosiin nähneetkään? Ihan ok arvosteluitahan tuo kuitenkin on kerännyt, joten pitää ehkä antaa uusi mahdollisuus myöhemmin.Ei ole ketjussa hetkeen mainittu, niin nostetaas tämäkin katsomislistalle: Sneaky Pete, varsin viihdyttävä veijaritarina. Itse ainakin tykkäsin.
Aloitin tuota katsomaan, mutta jäi aika nopeasti kesken, kun en päässyt yli siitä että miten kukaan sukulaisista/tuttavista ei mukamas tunnista että kyse on täysin eri ihmisestä, vaikka eivät ole vuosiin nähneetkään? Ihan ok arvosteluitahan tuo kuitenkin on kerännyt, joten pitää ehkä antaa uusi mahdollisuus myöhemmin.
Btw. Nyt vasta huomasin, että tuo on Bryan Cranstonin kirjoittama sarja.
Hei,
Onko muilla ollut ongelmia Amazon Prime videoiden teksityksissä?
Itselläni on LG CX oled TV ja siinä Prime video-app. Aiemmin tekstitykset ovat näkyneet normaalisti, mutta nyt ne eivät näy ollenkaan. Olen valikosta koittanut vaihtaa tekstitysten kieltäkin ja kun valitsee esim. suomen kielen tai ihan minkä vaan niin tekstityksiä ei saa näkymään. Seuraavan kerran kun menen valikkoon niin valittuna on ruutu Ei tekstitystä.
Tabletilla Amazon Prime video toimii normaalisti.
Patriot?Jack Ryan, Bosch ja Goliath nyt katsottu. Kaikki oli hyviä. Goliathin jatkumiseen taitaa mennä vielä 3 viikkoa.
Ehdotuksia millä jatkaa?
Avaruus scifi hömppä jää todella syrjään.
Jakson/leffan alussa on aina automaattisesti valittuna vähän hölmösti se "poista tekstitykset käytöstä" ruutu. Sitä jos erehtyy klikkaamaan ni ei ainakaan itsellä saa tekstejä takaisin ellei poistu valikkoihin ja avaa uudelleen.Hei,
Onko muilla ollut ongelmia Amazon Prime videoiden teksityksissä?
Itselläni on LG CX oled TV ja siinä Prime video-app. Aiemmin tekstitykset ovat näkyneet normaalisti, mutta nyt ne eivät näy ollenkaan. Olen valikosta koittanut vaihtaa tekstitysten kieltäkin ja kun valitsee esim. suomen kielen tai ihan minkä vaan niin tekstityksiä ei saa näkymään. Seuraavan kerran kun menen valikkoon niin valittuna on ruutu Ei tekstitystä.
Tabletilla Amazon Prime video toimii normaalisti.
Jep, melkeinpä suunnittelun kukkaset ketjun tavaraa. Useimmiten ku jaksojen alussa on tottunut "skip recap/intro" tms, nii sit tossa onki niiden totuttujen tilalla tollainen valinta, jota 99% käyttäjistä ei halua tehdä.Jakson/leffan alussa on aina automaattisesti valittuna vähän hölmösti se "poista tekstitykset käytöstä" ruutu. Sitä jos erehtyy klikkaamaan ni ei ainakaan itsellä saa tekstejä takaisin ellei poistu valikkoihin ja avaa uudelleen.
Hei,Jakson/leffan alussa on aina automaattisesti valittuna vähän hölmösti se "poista tekstitykset käytöstä" ruutu. Sitä jos erehtyy klikkaamaan ni ei ainakaan itsellä saa tekstejä takaisin ellei poistu valikkoihin ja avaa uudelleen.
"Kiihtyminen" lähtee juuri tuosta neljännestä jaksosta liikkeelle. 2. ja 3. kausi ehdottomasti sarjan parasta antia. 6. ja viimeinen kausi tulee hyvässä lykyssä joulukuussaExpansen neljäs jakso vasta menossa ja on jo nyt kohtalaisen kiinnostavaa. Kuulemma käynnistyy kunnolla parin seuraavan jakson aikana![]()
Jack Ryan, Bosch ja Goliath nyt katsottu. Kaikki oli hyviä. Goliathin jatkumiseen taitaa mennä vielä 3 viikkoa.
Ehdotuksia millä jatkaa?
Avaruus scifi hömppä jää todella syrjään.
En tiedä pitäisikö palvelun näin toimia mutta muutama päivä sitten lisäsin Amazon.de ostoskoriin tuotteen jota ei ollut tarkoitus vielä ostaa vaan ainoastaan tarkistaa paljonko tulee maksamaan. Samassa yhteydessä Amazon tarjosi ilmaisia toimituskuluja ottamalla kk Prime-jäsenyyden. Jäsenyys siis jäi vaikken tässä vaiheessa vielä itse tuotetta ostanutkaan.
Mene amazon.se, siellä se tilaus on. edit: Amazon InloggningHei! Osaako joku sanoa, kun otin tuon ruotsin 30 pvä trialin, mutta tällä hetkellä ei mitään tilausta näy missään. En voi siis perua mistään Primeä ja jos menen amazonissa Prime osioon, niin näyttää ettei minulla sitä olisi edes. Kuitenkin pystyn katsomaan TV-sarjoja ja leffoja amazon primessä...
Piti näköjään olla tuolla ruotsin amazonissa. Selveni, kiitoksia erittäin paljon!Mene amazon.se, siellä se tilaus on. edit: Amazon Inloggning
Juu vähän hämmentävää, kun samalla tilillä voi olla samoja tilauksia useamman maan sivuilla erikseen, mutta sit esim primevideo toimiikin myös .com-osoitteessa ja appeissa.Piti näköjään olla tuolla ruotsin amazonissa. Selveni, kiitoksia erittäin paljon!
Näyttäisi siltä, että Amazonilla sentään joku noita palautteita lukee. Pitkästä aikaa pahuuttani kokeilin ja nyt näyttää tuon jakson tekstitykset olevan iskussa. Elokuun lopulla ilmeisesti korjattu.Onko kukaan ikinä saanut mitään vastausta amazonilta annettuihin palautteisin ?
Jo joskus keväämmällä American Gods s3ep7 tekstitysten synkronoinnista valitin, enkä ikinä saanut edes autoreplyä, että olisivat palautteen vastaanottaneet.
Selvästikin tuo synkronointiongelma johtuu siitä, että suomitekstittäjällä on ollut käytössään eri tavalla leikattu versio jaksosta tai väärällä frameratella, mistään softaongelmasta ei ole kyse. Tämä on helposti todettavissa tekstitystiedostoista: suomi vs englanti
Laitoin palautetta The Wheel of Time (Ajan Pyörä)-sarjan kuvauksesta(description) ja parista muusta asiasta ja antoivat yhden ilmaiskuukauden. Sarjan ekat jaksot tulee vasta 19.11Onko kukaan ikinä saanut mitään vastausta amazonilta annettuihin palautteisin ?
Jo joskus keväämmällä American Gods s3ep7 tekstitysten synkronoinnista valitin, enkä ikinä saanut edes autoreplyä, että olisivat palautteen vastaanottaneet.
Selvästikin tuo synkronointiongelma johtuu siitä, että suomitekstittäjällä on ollut käytössään eri tavalla leikattu versio jaksosta tai väärällä frameratella, mistään softaongelmasta ei ole kyse. Tämä on helposti todettavissa tekstitystiedostoista: suomi vs englanti
Expansen viimeinen kausi starttaa 10.12.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.