Kenenkään sananvapauteen ei olla puututtu jenkeissä, ketään ei ole vaimennettu siten että he eivät voisi asioista keskustella. Sananvapaus on jenkeissä pyhä asia ja siihen ei kukaan uskalla koskea. Siihen koskeminen on sitäpaitsi todella vaikeaa, sillä vaatisi sen että oikeuslaitos sinut tuomitsee mykäksi ja toimittaa linnaan, ennen kuin äänesi lakkaa kuulumasta.Oikeasti!? Ihan oikeastiko olet tuota mieltä!? OMG. Ei liene täydy selvittää asiaa enempää. Sanoit jo tarvittavan.
Jos jonkun sananvapautta oltaisiin havaittavasti rajoitettu, niin siitä oltaisiin välittömästi menty oikeuteen, sillä noi jutut hävitään aivan satavarmasti joka kerta.
Jos Trump on sitä mieltä, että twitterin tulee olla osa julkista infraa yksityisen yrityksen sijaan, niin hän voi ihan vapaasti sosialisoida koko paskan.