No, samalla logiikalla jos Iran räjäyttää jenkkien puolustusministerin taivaan tuuliin niin se vähentää sodan mahdollisuutta lähi-idässä?Uskooko joku oikeasti tuohon?
Ongelmana on että Iranin on uskottavuutensa takia pakko kostaa, tuskin uskaltavat suoraan sodankäyntiin mutta se tarkoittaa sitten terrorismia joten miten meni niinkuin omasta mielestä?
Jos Hitlerin olisi annettu aikoinaan touhuta Saksassa vapaasti, niin en usko, että perseily olisi siihen loppunut.
Tuolla perseiltiin ja nyt asiaan puututtiin, yksi perseilyn johtohenkilö niitattiin, joka on kaikkien puolesta oikein hyvä juttu. Tosin tuolla on tuo islam niminen yhteiskuntajärjestelmä, joka takaa perseilyn jatkuvuuden ja jos mitään ei tehdä, niin kokoajan pahenevan perseilyn. Euroopankin kannattaisi varautua asiaan ja pistää noille rajoille ihan reippaasti sotilaita passiin ja kitkeä Euroopan maista terrroristitoimintaan johtavat tahot, ihan raskaalla kädellä.
Kun noita johtohenkilöitä niitataan tarpeeksi, niin kyllä ne siellä oppivat, että perseilystä seuraa perseilyjohtajan kuolema. Tietysti urputus ja kaikenlainen kevyempi perseily on runsasta, mutta pahemmat jäävät sitten tapahtumatta.