- Liittynyt
- 20.07.2019
- Viestejä
- 2 978
Partially offtopic:Macron käy Kiinassa imemässä Xi:n nakkia ja nyt parasta aikaa ainoana NATO maana vastustaa Japanin NATO-toimiston avaamista. On aivan varma että tuo lännen ja demokratian vastainen torakka asettuisi tässäkin asiassa väärälle puolelle historiaa. Eikä varmasti olisi edes ainoa nykysistä Euroopan johtajista.
Toiseksi paras ratkaisu olisi nyt että Ukraina aseistetaan aivan tappiin ehdoittaa ja selityksittä välittömästi. Paras olisi lännen iterventio ja Venäjä sotavoimien totaalinen tuhoaminen Euroopasta.
Jos Macronin ja Xi:n suhde osoittautuu hyvin läheiseksi, niin se antaa selityksen monille asioille.
Joku taho/jotkut tahot rahoittivat vuosina 2016-2017 Macronin ja hänen Le Marche puolueen todella massiivisen mediakampanjan, jolla riviministerinä tunnettu Macron nostettiin Ranskan presidentiksi ja hänen uunituore Le Marche puolue Ranskan parlamentin ylivoimaisesti suurimmaksi. Tämä on koko maailman poliittisen historian onnistuneimpia, jos ei onnistunein, kampanja.
Tapausta voisi verrata siihen, että Suomessa Tytti Tuppurainen ja hänen uusi puolueensa nostettaisiin 1,5 vuoden aikana Suomen johtoon. Tällaisten asioiden tapahtuminen edellyttää massiivisia taustavoimia.
Viimeksi muokattu: