Suomen Yhteisverkko Oy:n radioverkon modernisointi Nokian tekniikalla käyttäjäkokemukset/palaute

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja TJ74
  • Aloitettu Aloitettu
Saahan Telialta ostaa Telia Yhteys Kotiin 5G Telia 5G ulkoyksiköllä. Tällöin voi tilata asennuspalvelun, jolloin asentaja tulee ruuvaamaan modeemin parhaalle paikalle - tai ainakin pitäisi tehdä niin. Heillä pitäisi olla tieto aluetta palvelevista tukiasemista ja parhaista suuntauksista.
Näitten asennusten laatututaso on ala-arvoinen eikä noita edes yritetä tämän takia haastaviin paikkoihin. Kun ei sillä asentajalla ole edes teknisiä mahdollisuuksia toteuttaa sitä asennusta. Vakiopurkki seinään ja se siitä on noitten ratkaisu. Ulkoiset suunta-antennit yms. menee yli niin että tukka vain pölähtää.

Omalla kohdalla tämä menee harrastuksen piikkiin pitää säätöviikonloppua muutaman vuoden välein. Ompahan sitten netti kunnossa kun tarttee.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
285 075
Viestejä
4 893 805
Jäsenet
78 932
Uusin jäsen
rosaka

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom