Ei tuo nyt ihan noinkaan ole, on vaikka ihan Fabiassa sivutolkulla ruksittavaa, https://www.skoda.fi/_doc/9b3a4f6e-9d8b-4e3c-a8e5-b4dce5576a44 varsinkin jos ottaa sen toisiksi alimman varustelun.Kokolailla juurikin näin.
Sivuhuomiona: juuri tämä kokonaisuuden sertifiointi on yksi syy siihen, että Euroopassa ei enää juuri näe pitkää varustelista-“ruksaa mitä haluat” -mallia (Rolls-Roycea halvemmissa hintaluokissa siis), vaan valitaan paketti 1 tai paketti 2. Kun jokainen variantti (massa, rengaskoko, jarrut, akkuversio, ohjelmisto) voi vaikuttaa hyväksyntään, variaatioiden määrä halutaan pitää hallittavana. Jokainen merkittävä muutos voi tarkoittaa lisätestejä tai vähintään teknistä uudelleenarviointia.
Mutta joka tapauksessa, en oikein usko että markkinoille saisi päästää sähköajoneuvon kertomatta edes akkukemiaa sanomalla vaan että ”ei ole vaarallinen, trust me bro”.