Onkos tämmöisiä virhehintoja kaupoissa useinkin?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Live: io-techin Tekniikkapodcast tänään perjantaina noin klo 14:30 alkaen. Keskustellaan viikon mielenkiintoisimmista tietotekniikka- ja mobiiliaiheista. Suora lähetys YouTubessa. Tule mukaan katselemaan ja keskustelemaan! Linkki lähetykseen >>
Älytön hinta 500 gigasta. Tolla hinnalla saa teran nvme ssd levyn ja teran koossa toi sata ssd maksaa 105 €, joka on siitä liikaa. Oikea hinta teran sata ssd levylle on 50-55 €Onkos tämmöisiä virhehintoja kaupoissa useinkin?
Toi crystalmarkin real world performance ajo on aika mielenkiintoinen. Ei eroa käytännössä ollenkaan jos vertaan mitä itse saan sn850x ja 990 pro:lla muutakuin tuon R/W nopeuksien puolesta. Onko tuon yhden säikeen rnd4k testien puolesta am5 kannan putket täynnä eli ei saa parannuksia vaikka mitä tekisi?
Verkkokauppaan eli myyjäliikken kanssa tulen olemaan yhteydessä.Jahas, tasan 2 vuotta ja 2 päivää sitten ostettu Kingston NV2 1 TB levähti. On oireillut jo tovin, mutta nyt taisi kosahtaa lopullisesti. Luultavasti kesti noinkin pitkään ainoastaan sen takia, että oli olkkarissa "kakkoskoneessa" käyttislevynä, eli käyttötunteja tuli kuitenkin kohtuullisen vähän. Tuo oli kyllä alusta asti niin paska levy, että pitää varmaan ottaa vaan rahat takas ja ostaa joku vähän parempi levy tilalle.
Mites täällä muut kohtalontoverit (esim. @NikoS ja @OskuK ) olitteko suoraan Kingstonin kanssa tekemisissä rahapalautusten kanssa, vai myyjäliikkeen kautta?
Iske uusi sisään filusäilöksi ja jatka elämää. Parin viikon kuluttua olet unohtanut asian etkä käyttänyt turhaan aikaa väkertämiseen.Ärsyttävää. Nyt kun nv2 on palautettu, ja se oli 2tb:n filusäilö, jos hommaa uuden, se tulisi olemaan automaattisesti nopeampi, ja siten ehkä kannattaisi laittaa käyttikselle, ja sihen piisaisi 1tb:n tikkukin, ja sitten siirtyisi siitä hommasta toinen nv2, nyt 1tb, varastolevyksi...jossa taas 2tb olisi omiaan ;-) -sarjassamme "mietit liikaa"? ;-D