Noin 830 euroa 512Gt -versiosta.Paljonko ne hyvitti nimen omaan S24 Ultrasta?
Viimeksi muokattu:
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Noin 830 euroa 512Gt -versiosta.Paljonko ne hyvitti nimen omaan S24 Ultrasta?
Onkohan S25 245€ arvoinen päivitys S24:stä?
Totanoin, mites tää vaihtolaitteen lähetys oikein toimii. Sain jonku tarran ja lapun että laite pitäs samassa laatikossa lähettää takasin. Mihin se tarra siis pitää liimata?
E. Tuohon edellisen tarran päälle vaan surutta?
Kyllä kyllä. Kiitoksia vaan vinkeistä. Laitan omia kokemuksia tähän ketjuun, mutta En ota viel päivittäiseen käyttöön. Ootan että tulee Spigenin panssarilasit, kumikuoret ja kameransuojat. Ovat matkalla jenkeistä.Tarkoitat siis sitä postin esimaksettua rahtilappua?
Nyppää vanhasta irti se mikä helposti lähtee ja liimaa uusi päälle ja viet sen kanssa postiin. Muista ottaa postista kuitti lähetyksestä, jos paketille tapahtuu jotain matkalla niin sulla on todiste että olet lähettänyt sen.
Kävin DNA kaupassa ja mukaan lähti S25 256gb
Koodilla: S25PRE150E -150€
S10 128gb vaihdossa -40€ +lisävaihtohyvitys -100€
Hinnaksi jäi 659€ ja kaupanpäälle Galaxy Buds3 pro -kuulokkeet
Matkapuhelinfoorumilta luin et jotkut on saanu DNA kaupassa hyvitysarvon lisäksi 100€ extrahyvitystä...Mikä on tämä lisävaihtohyvitys?
Mikä on tämä lisävaihtohyvitys?
Jää täällä ainakin päivitykset tekemättä koska rampauttivat s pen kynästä bluetoothin pois. Ei oikein jaksa ymmärtää miksi downgradettivat tuon. Taitaa olla jatkossa aika vaihtaamerkkiä ellei paluuta tule sitten s26 seen tuon osalta.
Samsungin perustelu tähän oli, että heidän datansa mukaan ko. ominaisuutta käytti niin pieni osuus käyttäjistä, ettei ollut järkevää käyttää rahaa Bluetooth-toteutukseen.
Sain Samsungilta -30% koodin niin päivitys hoituisi hintaan 160€, mutta Buds3 kuulokkeita ei tuohon diilin saa.. joko kannattaisi? S24 palvellut erinomaisesti, joten päivitys lienee enemmän kosmeettinen..Onkohan S25 245€ arvoinen päivitys S24:stä?
Sain Samsungilta -30% koodin niin päivitys hoituisi hintaan 160€, mutta Buds3 kuulokkeita ei tuohon diilin saa.. joko kannattaisi? S24 palvellut erinomaisesti, joten päivitys lienee enemmän kosmeettinen..
Millaisella tarinalla tää -30% koodi irtosi? Pelkkää 20% alea itselle tarjoiltu.Sain Samsungilta -30% koodin niin päivitys hoituisi hintaan 160€, mutta Buds3 kuulokkeita ei tuohon diilin saa.. joko kannattaisi? S24 palvellut erinomaisesti, joten päivitys lienee enemmän kosmeettinen..
Sain joskus viime vuoden loppupuolella -20% koodin, mutta sen käyttöaika olikin loppunut vuoden vaihteessa, joten pyysin teknisestä tuesta uutta koodia, aikoivat palata asiaan ja kappas, sähköpostiin tipahti -30% koodi.Millaisella tarinalla tää -30% koodi irtosi? Pelkkää 20% alea itselle tarjoiltu.
Ite kans päivitin S22 ultrasta S25 ultraan ja on mieletön ero vaikka etukäteen aattelin että ei hyötyä päivittää ja speksien puitteissa ei mitään uutta. Kuinka väärässä sitä pystykään olemaan. Pro budsit tuli kans ja nekin ylitti odotukset eli kaiken kaikenkaikkiaan tarpeellinen päivitys.Noin viikon verran nyt ollut S25 käytössä. Päivitin S22:sta ja kyllähän tämä on aivan ihanan sulava käyttää. Viimeinen asia mikä sinetöi valinnan oli, ettei ollut nyt exynos-sirua tässä versiossa. Toisena päivänä huomasin, että nettiyhteys oli kadonnut, mutta tämäkin korjautui käynnistämällä puhelin uudestaan ja sen jälkeen toiminut moitteettomasti.
Tekoälyä vähän jumpannut tässä välillä ja tuntuu toimivan aika sulavasti ja jopa tekee sen sillä tasolla, että viitsii sitä käyttää verrattuna aikaisempaan.
Buds pro 3-napit tuli viime sunnuntaina ja pelkäsin hieman niiden istuvuutta etukäteen, mutta nehän sujahti erinomaisesti paikoilleen ensimmäisellä yrittämällä. Aikaisempia Buds pro 1-piti jumpata monta viikkoa, että istuivat kunnolla omiin korviin. Vastamelu-ominaisuus todella loistava, äänenlaatu ihan hyvää tasoa ja "puristamalla" ohjaaminen toimivaa kun sai asemoitua otteen kohdilleen. Miinusta, ettei tosiaa oikeasti ole puristettavat, kun eivät toimi hanskojen kanssa, kuten tuossa jo aikaisemminkin mainittiin.
Jos kamerat ovat tärkeät, niin silloin ei.Tekisi mieli vaihtaa iPhone 15 Pro:sta Samsung Galaxy S25 perusmalliin. Onko tuossa järkeä?
15 Pron 3x kamera ainakin on huomattavasti parempi kuin Samsungin vastaava.Tekisi mieli vaihtaa iPhone 15 Pro:sta Samsung Galaxy S25 perusmalliin. Onko tuossa järkeä?
Taitaa joku noin kuukausi mennä noiden kanssa.Onkos kellään samsungin trade-init edenneet mihinkään? Postin mukaan mun paketti on toimitettu perille viime viikon torstaina mutta edelleen tilana trade-in rekisteröity, ei ole edes kirjautunut saapuneeksi perille.
Varmaan on nyt ruuhkaa kun S25:n vaihtureita tullee reilusti, mutta ihmettelen ettei ole edes saapuneeksi kirjautunut...
Sekoileekohan samsungin sivut nyt jotenkin? Mainostavat 200€ lisähyvitystä vaihtolaitteesta, mutta kun lisään s22 ultran vaihtoon mistä normaalisti saisi 223€ niin antaakin siitä 504€ eli lisähyvitystä lähes 300€. Lisäksi ostoskoriin lisättäessä ilmestyy jokin 200€ alennus, eli hyvityksen jälkeen hintaa jäisi 795€. Lisäksi kuulokkeet saa kaupan päälle koodilla. Mahtaakohan tämä nyt pitää paikkansa, että oikeasti maksaisin vaan 795€.
Trade In
Hyvitystä minkä tahansa valmistajan laitteesta antaessasi vanhan laitteesi vaihdossa!!
Säästä uudesta Galaxysta! Esim. 504€ euroa Galaxy S22 Ultra 256GB:stä.
Niimpäs mainostaakin. No tämä on kyllä niin hyvä diili, että pakkohan se on tarttua. Pääsee viimeinkin Exynoksesta eroon.Samsung tarjoili aika rapeita hyvityksiä lähtökohtaisestikin noihin uusiin S25:iin, huvikseen kun testasin niin olisivat hyvittäneet rikkinäisestä 20FE:stäkin jonkun 135 euroa tms.
Itse asiassa tuolla sivulla jopa mainostetaan näin just sun vanhasta luurista:
Eli toi 200 on ilmeisesti se lisähyvvitys siihen vielä päälle. Mullekin hyvittivät saman 504 euroa vanhasta S24 256GB:stä vaihtaessa S25:een.
Normaalisti 123€, nyt näyttää antavan 288€ ja sitten vielä tuo 200€ extrahyvitys. Tämä siis täysin ehjälle laitteelle, en tiedä kuinka tarkkoja ovat.Mitä ne antaa Samsungilla S22:sta vaihtotavarana. Ja kuinka tarkkoja ovat etulasin pienistä kolhuista.
Normaalisti 123€, nyt näyttää antavan 288€ ja sitten vielä tuo 200€ extrahyvitys. Tämä siis täysin ehjälle laitteelle, en tiedä kuinka tarkkoja ovat.
Ei voi. Laitteet menee Viroon Foxwaylle joka sitten arvioi laitteen. Vaihtolaitteen lisäämällä kysytään muutama kysymys laitteen kunnosta mm näytöstä. Kyllä sieltä noihin vastaamalla saa ainakin sen suurinpiirtein hintaluokan mitä antavat.Voiko tuota käydä jossain paikan päällä kysymässä esim.?
Mutta tuskin saisit 512 muistilla?
Mistä sait näkymään paljoko halvemmalla saisit kun itelläni jos koittaa syöttää oman vanhan puhelimen IMEI :tä, sanoo vain että Tämä IMEI tai sarjanumero on jo käytössä?Nyt en ymmärrä kysymystä, mitä tarkoitat tällä..?
Mulla vaihtui siis S24 256GB -> S25 256GB malliin ja nyt sais n. 40 euroa halvemmalla kuin mitä maksoin julkkaritarjouksessa.
Pistin hintatakuulomakkeen vetämään, vastausta odotellessa kun ei tuo virallisesti täytä vaatimuksia, tilauspäivästä yli 14 pv mutta toimituspäivästä ei...
**
Just kun kerkesin kyselemään eteneekö hyvitykset mihinkään niin 5 min sitten tuli foxwaylta kuittaus että palautus käsitelty ja hyvitetään laskurin näyttämä summa![]()
Puhelimen tiedoissa on ainakin itselläni kaksi IMEI-koodia, voit koittaa sillä toisella.Mistä sait näkymään paljoko halvemmalla saisit kun itelläni jos koittaa syöttää oman vanhan puhelimen IMEI :tä, sanoo vain että Tämä IMEI tai sarjanumero on jo käytössä?
Empä hoksannut ottaa talteen ja on jo Viroon matkalla. Noh, aina oppii jotakin uutta.Puhelimen tiedoissa on ainakin itselläni kaksi IMEI-koodia, voit koittaa sillä toisella.
Mistäs näitä pääsee seuraamaan? Itelle ei oo ainakaan vielä kuulunut mitään vaikka viimeviikolla jo postiin pudotettu.Onkos kellään samsungin trade-init edenneet mihinkään? Postin mukaan mun paketti on toimitettu perille viime viikon torstaina mutta edelleen tilana trade-in rekisteröity, ei ole edes kirjautunut saapuneeksi perille.
Varmaan on nyt ruuhkaa kun S25:n vaihtureita tullee reilusti, mutta ihmettelen ettei ole edes saapuneeksi kirjautunut...
Ei niille taida mitään sen kummempaa seurantaa olla. Aikaisemmin (esim viime vuonna) meni noin ~kuukausi siitä kun puhelin oli toimitettu Foxwaylle että vaihtoluuri oli arvioitu.Mistäs näitä pääsee seuraamaan? Itelle ei oo ainakaan vielä kuulunut mitään vaikka viimeviikolla jo postiin pudotettu.
Mistä sait näkymään paljoko halvemmalla saisit kun itelläni jos koittaa syöttää oman vanhan puhelimen IMEI :tä, sanoo vain että Tämä IMEI tai sarjanumero on jo käytössä?
Mistäs näitä pääsee seuraamaan? Itelle ei oo ainakaan vielä kuulunut mitään vaikka viimeviikolla jo postiin pudotettu.
Ei niille taida mitään sen kummempaa seurantaa olla. Aikaisemmin (esim viime vuonna) meni noin ~kuukausi siitä kun puhelin oli toimitettu Foxwaylle että vaihtoluuri oli arvioitu.
Mitä ne antaa Samsungilla S22:sta vaihtotavarana. Ja kuinka tarkkoja ovat etulasin pienistä kolhuista.
Säpöön tuli palautuslaitteeseen liittyen ohjeet ja seurantalinkki. En sitten tiedä miten usein se päivittyy.Mistäs näitä pääsee seuraamaan? Itelle ei oo ainakaan vielä kuulunut mitään vaikka viimeviikolla jo postiin pudotettu.
Niimpä näköjään. Ei omalla kohdallani hyvitysarvo noussut ollenkaan. Xiaomi 11T Pro 8/256 meni vaihdossa. Osaatko muuten sanoa miten tuo vaikuttaa Klarnan laskutukseen, kun joskus "hyvittävät" sen laskulle, näkyykö se kuukausivelotuksien summassa/määrässä?Pistin uuden puhelimen imein, ei ole väliä minkä vehkeen imei on, kunhan on ”oikea” imei.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.