Sähkö läski skootterit 25 kmh.

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Zolttu
  • Aloitettu Aloitettu
Kertokaa onko kysytty liikennevakuutusta ja millaiset ovat olleet seuraukset?
Hki:ssa suhaa noita woltlähettejä ihan entiseen malliin sähköläskeillä enkä jaksa uskoa että yhelläkään on vakuutusta. On kyllä aina ajanut nätimmin kuin monet polkupyöräilijät joten enemmin ne vakuutukset tarvis noihi poljettaviin pyöriin joilla liian kovat tilannenopeudet..
 
Otin pojalle ifiltä vakuutuksen sähköskoottin, hinnaksi tuli n. 226 €. He olivat ainoat joilta sai tehtyä nettisivujen kautta sopimuksen. Seuraavana päivänä Turva vakuutusyhtiöstä soitettiin ja tarjosivat paremman hinnan, 210 €. Ei järisyttävä alennus, mutta halvempi joten otin tuon ja irtisanoin ifin oman. Aika kallista on vaikka kilpailutti, en ymmärrä miten jotkut ovat saaneet alle 200 € hintoja. POP-vakuutuksen chatissa asiakaspalvelu puhui että liikennevakuutus heiltä olisi n. 400 € luokkaa!

Nyt ifilä tuli 25 € lasku noista kahdesta päivästä. Ilmeisesti tuo on liikennevakuutuksen minimihinta heillä. Kannattaa ihmiset tarkastaa vakuutusehdot ettei tule yllättäviä kuluja tarjouskierrokselta.
 
Otin pojalle ifiltä vakuutuksen sähköskoottin, hinnaksi tuli n. 226 €....

Se on tuo ikäkysymys. Alle 24 vuotiailta maksu on paljon korkeampi ilmeisesti kaikissa yhtiöissä.
Ero on iso, minun vanhan kääkän, vakuutus Pohjolassa satasen verran halvempi.
 
Onkos näitä vakuutuksia joku kilpailuttanut enemmän, että mistä saisi halvimmalla? Toinen skootteri tulossa talouteen ja siihenkin pitäisi vakuutus saada. Ensimmäisessä on vakuutus osakaskolla lähitapiolasta 229€/v.
 
Aina kun ostat menopelin, kokeile läpi netissä ihan rauhassa kaikkien firmojen laskurit, jotka antaa hintoja ja hyödynnä mahdollinen ekan vuoden tarjoushinta.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
270 182
Viestejä
4 671 127
Jäsenet
76 569
Uusin jäsen
p_keskitalo

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom