On otettu takkiin kun harrastettu fiksua osakepomintaa ja kuunneltu inderesin anaalien suosituksia..
Anaaleista piittamattomuus on viisauden alku, pitää aina pitää mielessä kenen lauluja nämä heput laulavat. Itselleni riitti tällä kertaa ostokriteereiksi vakavaraisuus verrokkeihin verrattuna, bonuksena osinkotuotto.
Rispekt, kun kerrotte kaupoista heti (?) niiden toteuduttua eikä sitten, kun on todettu ajoituksen onnistuneen.Ihan liikaa (= lähes aina) paukutellaan henkseleitä jälkikäteen. Kukaanhan täällä foorumilla ei tunnut ikinä epäonnistuneen sijoituspäätöksissään.
Epäonnistumiset kuuluvat sijoittamiseen missä onnistumiset, voittajat erotellaan tässä pelissä sillä tunnistaako edes tekemänsä virheen ja osaako siitä ottaa opikseen. Riittävä nöyryys pitää aina olla mielessä, samantien menee vituiksi kun luulee osaavansa paremmin kuin muut.
Todella moni työssäkäyvä tulee tuotakin pienemmällä summalla toimeen vuodesta toiseen, joten on melko typerää väittää, että suuremmalla summalla ei voisi olla taloudellisesti riippumaton. Se, että sun elämäntapaan se ei riitä, ei tarkoita ettei kukaan muu sillä pärjäisi. Sunkin kommentissa olisi varmaan vähän eri ääni kellossa, jos tienaisit nyt joku 25-30ke vuodessa.