Kieltämättä aika mielenkiintoista, että työntekijä kritisoi julkisesti työnantajan hinnoittelupäätöstä ja teksti julkaistaan yrityksen palvelussa. Voi olla, että tuosta vähän jutellaan sisäisesti![]()
Ei siinä ole mitään ihmeellistä, kuten tuolla kerrotaan: Riippumattomia vastauksia työnantajan luvalla - Nordnet Blogi
"Nordnetin talousasiantuntijan rooli on Suomessa sikäli ainutlaatuinen, että sen puitteissa voin esittää omia näkemyksiäni asioista, täysin työnantajani taloudellisista intresseistä riippumatta. "

En tajua mikä tässä on idea, eivätkö he halua asiakkaita?
Tämä vastaus pätee, jos olisit kysynyt Nordnetin osalta. Nordean osalta suurin etu on 1%:n kulukatto osakkeita ja ETF:iä ostaessa. OP:lla hiukan samantyylinen hinnasto tällä hetkellä omistaja-asiakkaille: kotimaiset ja Tukholman osakkeet max 1%, samoin ETF:t. Lisäetuna tänä vuonna ETF:t täysin ilmaiseksi.