Siitoimenpeku
Tukijäsen
- Liittynyt
- 28.10.2018
- Viestejä
- 340
Molemmat veikkaukset oikein. Luojan kiitos sen verran on älliä päässä ettei osakeenomistaja tulisi tälläisiä omin päiten tehtyä.Kyllä sun nyt pitää ensimmäiseksi selvittää se, että miten siellä on järjestetty tuo koneellinen poisto.
Jos tuo talotuuletin sen ilman on edelleen poistanut niin tarvitset korvaavan ratkaisun joka tapauksessa. Yksi vaihtoehto on uusi huippuimuri katolle, esim tuollainen vilpe:
![]()
Vilpe huippuimuri edullisesti
Vilpe huippuimuri varmistaa tehokkaan ilmanvaihdon ja energiansäästön kotiisi. Tutustu valikoimaan ja tilaa Taloon.comista!www.taloon.com
Johon sitten kytketään pesuhuoneiden poistokanava sekä mahdollisesti keittiöön asennettava venttiili. Ja lopuksi ohjain säätämään tuon kierroksia.
Uusi "liesi"tuuletin sitten on paskaisen ilman huoneilmaan kierrättävää mallia?
Ilmeisesti kyseessä nyt on omakotitalo? koska jos kyseessä olisi taloyhtiö niin ei noita saa muokata omin päin.
Ja pientä inffoa saatu. Katolla on huippuimuri joka imee saunan,khh,yläkerran wc ja vaatehuone.
Tämä vanha poistettu talotuuletin on poistanut vessasta joka sijaitsee seinän toisella puolella. Ei ole varmuutta onko tälle sitten omaa huipparia tms.
Viimeksi muokattu:
