Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kerkesin oman Tuffini ottamana tuolta verkkokaupan tarjouksesta, olis voinu odottaa niin olis saanu näemmä Saksasta xfx mercuryn samaan hintaan. 599€ alkaen hinnat nyt 9070 xt malleille Notebooksbilliger.de.
Ai no perhana. En loppuun asti tilausta koskaan tehnyt, sen verran vaan katsoin että Suomen saa valittua toimitusmaaksi.Vähän OT, mutta en ainakaan itse keksinyt kuinka nbb:ltä saisi Suomeen tilattua edes mailboxde hyödyntäen, kun osoitteeseen ei saa esim laitettua sitä ID numeroa.
Hyvin pyörii, hyvä CPU auttaa myös paljon, varsinkin jos pelaa 2k näytöllä stretchedinä resolla tai vaikka ihan FullHD. Huonosti optimoitu peli edelleen, toki on parantunut huomattavasti launchista.Mites cs2 pyörii nykyään 9070xt jos jollain on käytössä ko. kortti ja enemmän pelailee?
9800x3d + 9070 xt. Semmosilla rupu competitive asetuksilla ja 4:3 venytettynä benchmark antaa yli 800fps ja 270 1% low. Käytännössä pelatessa publalla ~450-600fps ja compissa 600-700fps.Mites cs2 pyörii nykyään 9070xt jos jollain on käytössä ko. kortti ja enemmän pelailee?
Black Friday -
Hyvin pyörii, hyvä CPU auttaa myös paljon, varsinkin jos pelaa 2k näytöllä stretchedinä resolla tai vaikka ihan FullHD. Huonosti optimoitu peli edelleen, toki on parantunut huomattavasti launchista.
9800x3d + 9070 xt. Semmosilla rupu competitive asetuksilla ja 4:3 venytettynä benchmark antaa yli 800fps ja 270 1% low. Käytännössä pelatessa publalla ~450-600fps ja compissa 600-700fps.
Siis paremminhan cs 9070 XT:llä pyörii kuin 5070 ti:llä ajurioptimointien jälkeen.Tuli tilattua 9070xt tarjouksesta, mutta pitääpä vielä tutkia aihetta lisää. Tällä hetkellä 5800x3D ja 3060ti, benchmark kartta noin 240 1% lowit. Toki tässä kone tappiinsa optimoitu ja 1280*960 reso. Nyt menossa koko kone vaihtoon ja 9800x3d tilalle.
Vähän mietityttää, pitäisikö se sittenkin 5070 ti suuntaan kallistua. Toki tämä 9070 xt muuten hinnassa voittaa tuon, mutta tällä hetkellä ei tule oikein muuta pelattua.
Ai no perhana. En loppuun asti tilausta koskaan tehnyt, sen verran vaan katsoin että Suomen saa valittua toimitusmaaksi.
TUF 9070 XT taitaa olla tehokkain näistä tämän hetken tarjouskorteista. 680€ Gigantissa:Kertokaapa mulle mikä olis nyt paras
RX 9070 xt malli tällä hetkellä alle 700€
Itse en näistä paljoa tiedä. Koneen prosessori on 7 7800X3D
Asuksen 7pinSatutko muistaman millä liittimellä tuulettimet ovat piirilevyllä, perus 4pin vai asuksen 7pin?
Oikein pätevä hintaisekseen. Toki jos budjetti ei ole todella tiukka nii ostaisin tuon Tuf tarjouksen. Tuf yksi parhaista korteista ja hetki sitten maksoi 800-900€ väliin.Moi, onko kenelläkään kokemusta tästä kortista? Houkutteleva tarjous, atm käytössä 7800xt hellhound ja mietin onkohan wörtti lähteä päivittelemään.
Kiitokset nopeasta vastauksesta, pitääpä jäädä vielä miettimäänOikein pätevä hintaisekseen. Toki jos budjetti ei ole todella tiukka nii ostaisin tuon Tuf tarjouksen. Tuf yksi parhaista korteista ja hetki sitten maksoi 800-900€ väliin.
![]()
Asus TUF GAMING RX 9070 XT OC näytönohjain
Päivitä tietokoneesi Asus TUF GAMING RX 9070 XT OC -näytönohjaimella. Se perustuu uusimpaan RDNA 4 -arkkitehtuuriin, ja siinä on 16 GB DDR6-muistia, PCIe 5.0 -liitännät, vankka jäähdytysjärjestelmä ja paljon muuta viiveetöntä pelaamista varten.www.gigantti.fi
Tai sitten Nvidian ajurit kusee, kiitos Ms päivitysten.Siis paremminhan cs 9070 XT:llä pyörii kuin 5070 ti:llä ajurioptimointien jälkeen.
![]()
Toihan on sitten isoin, etenkin pisin 9070 XT joten kannattaa katsoa meneekö koppaan. Itsellä edessä olevan push pull AIO takia ei mahdu, jonka onneksi tajusin tarkistaa ennen tilaamista.Laittaisin ja laitoin TUFfin hintaan 20€ lisää XFX Mercuryyn. Datatronicista, hinta sisältää postit.
Onko tämä parempi kuin Proshopin/Dronekaupan Asus?![]()
Gigabyte Radeon RX 9070 XT GAMING OC 16 G näytönohjain
16 G Gigabyte Radeon RX 9070 XT GAMING OC -näytönohjain tarjoaa korkean suorituskyvyn tehtaan ylikellotuksella, 16 GB GDDR6-muistilla, PCIe 5.0 x16 -kaistanleveydellä, 3 tuulettimella varustetulla RGB-jäähdytyksellä sekä jopa 4 näytön tuella.www.gigantti.fi
Taas olisi saatavilla...
Itsellä meinas käydä vanhanaikaiset ku meinasin, että kyllähän tuo mahtuu. Mulla oli sama, että vaihdoin 3080 TUFfista. Se näyttää pieneltä verrattuna tähänToihan on sitten isoin, etenkin pisin 9070 XT joten kannattaa katsoa meneekö koppaan. Itsellä edessä olevan push pull AIO takia ei mahdu, jonka onneksi tajusin tarkistaa ennen tilaamista.
Peräti 6cm pidempi kuin nykyinen 3080 Tuf.
Mutta jos mahtuu niin tuossa on tosiaan hyvä valinta, ellei paras kun ei ole kuitenkaan kalleimpia.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.