No nyt et kyllä tiedä mistä puhut. Onhan juutuubista esimerkiksi saatavilla Virtual Barber Shop, joka perustuu samaan tekniikkaan mitä plegellä halutaan demota. Käytännössähän tämä vaatii esityksen esittämistä binaural tallenteen tavoin. Tätä efektiä voidaan sitten vahvistaa sopivalla HRTF-profiililla.
PSVR 2 aikataulusta ei ole vielä tullut tarkempaa tietoa, toivottavasti tällä kertaa saataisiin täysin wireless-ratkaisu.
Paras kuulemani kuulokesurround on toistaiseksi ollut Sennheiserin GSX1000:n toteutus, joka ei vedä taajuusvastetta täysin kuralle, toisin kuin Windows Sonic tai Dolby Atmos for headphones (OW käyttää tätä). Dolby headphone oli ihan käypänen, mutta siinäkin tilaefekti oli liioitellun oloinen ja äänen lokalisaatiossa oli toivomisen varaa.