Hyvä että taas tuli myyntiin. Nyt näyttää siltä että tahti kiihtyy.
Vakavan aiheen piristykseksi löysin ilta sanomien jutun tapahtuneesta- hyvää viikonloppua kaikille - May the keyboard be with you.
F5-varikolla leviää kova huhu – Powerin pomo kommentoi yllättävää väitettä ja ylisti Kovis Harmittoman suoritusta: ”Ei tästä maailmasta”
Kovis Harmiton oli näpyttelyn ykkönen Powerin GP:ssä tänään , kun netissä jaetiin jo toiset pleikkarit tällä viikolla. Jopa kolmansien mahdollisuudella on spekuloitu.
Eilen Petteri Toppas otti paalupaikan Gigantin GP:stä Nyt oli Kovis Harmittoman vuoro, kun ajettiin Powerin:n aika-näpyttelyt.
Harmiton säkenöi aika-näpyttelyssä ja löi kakkoseksi tulleen Pox Perstapin yli 12 miilisekunnilla. Näpyttelyä on hehkutettu siellä sun täällä – eikä syyttä.
– Hyvin harvoin näkee suoritusta, joka ei ole tästä maailmasta, Powerin myymäläpäällikö Toni Susi päivitteli aika-näpyttelun jälkeen.
– Kun katsoo onboardia (videokuvaa Harmittoman F5 näpyttelystä), näkee internetissä vallinneet olosuhteet ja valtavan lagin, hänen näppäimistön käyttönsä... Uskomatonta. En muista vastaavaa eroa ykkösen ja kakkosen välillä, Susi sanoi.
Sudelta kysyttiin myös F5-varikolla perjantaina levinneestä kuumasta huhusta, jonka mukaan sarja harkitsisi peräti kolmannen peräkkäisen kisan näpyttelyä Powerissa. Ensi viikonloppuna on tarkoitus ajaa Tampereella Verkkokaupan radalla, mutta huhumylly on lähtenyt jauhamaan Powerin hallituksen antamien rajujen ukaasien takia.
Susi vaikutti kuitenkin aidosti yllättyneeltä eikä tuntunut tietävän, että F5-sarjan johto olisi väläytellyt mahdollisuutta Verkkokaupan kisan siirtämiseksi Powerille.
– En ole kuullut tuosta mitään, mutta rakastan tätä kauppaa, powerilainen Susi hymähti.
Lue lisää: Keyboardsport: F5-talleille varoitus Powerin kisajärjestäjiltä – bottirikkeistä voi seurata jopa vankeutta