Tuo Logitech M705 on jo melko painava (135g). Haluaisin kevyemmän pelikäyttöön. En tarvi mitään lisänappeja, perusnapit riittää.
Tuo Corsair näyttää pätevältä vaihtoehdolta. Täytyy varmaan käydä gigantissa testaamassa miltä se tuntuu.
Hiiren muoto takaa katsottuna pitäisi olla oikealle kaartuva. Eli käden asento on sellainen vino, jossa käden oikea reuna käytännössä makaa pöydällä. Noissa symmetrisissä hiirissä käsi puutuu tuosta nimettömän takaa, kun se hiiri painaa siihen kohtaan. Kuvassa ympyröity kohta, joka pitäisi olla alempana, kun vasen reuna. Eli jos tuosta kohdasta vetäis juustohöylällä pari kertaan niin tulis hyvä

Tai koko oikea reunakin eteen asti voi olla alempana..
Tämä Steelseries prime wireless kiinnostaisi myös, mutta tuo alkaa olemaan jo isohko. Eikä sitä pääse missään testaamaan. Mutta se näyttää olevan tuollainen, joka kaartuu oikealle.