- Liittynyt
- 20.04.2017
- Viestejä
- 88
Just tänään noukin postista. Noin tunnin käyttöä takana ja täytyy kyllä sanoa, että istuu todella hyvin käteen ja finger/claw- gripille.Ootko saanut jo Divinaa?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Just tänään noukin postista. Noin tunnin käyttöä takana ja täytyy kyllä sanoa, että istuu todella hyvin käteen ja finger/claw- gripille.Ootko saanut jo Divinaa?
Uusi MX 518 on yhä tilauksessa Verkkiksen 39,90 € hinnalla. Mulla on edelleen täysin toimiva alkuperäinen MX 518 käytössä, joten ajattelin ostaa tuon uudemman tilalle kun halvalla saa. Hoppua ei siis ole mihinkään, mutta meinasitko, että Gigantista luovuttaisivat samaan hintaan?Samaa olen miettinyt itsekin. Meinasin jo lähettää verkkokauppaan viestiä että aikovatko toimittaa vai peruutanko tilauksen ja haen gigantista samaan hintaan. Laiskuus iski, mitään ei tapahtunut ja verkkokauppa tilaus vielä sisässä. Olen kyllä muutenkin ajatellut peruuttaa koska vuosienkin takaa kyllä muistan mx518 muodon (oli oma luottohiireni vuosia) mutta en aidosti usko että sopisi omaan käteen paremmin kuin dx20, joka nyt käytössä.
Uusi MX 518 on yhä tilauksessa Verkkiksen 39,90 € hinnalla. Mulla on edelleen täysin toimiva alkuperäinen MX 518 käytössä, joten ajattelin ostaa tuon uudemman tilalle kun halvalla saa. Hoppua ei siis ole mihinkään, mutta meinasitko, että Gigantista luovuttaisivat samaan hintaan?
Aivan. Joskushan Gigantti on mainostanut, että myy aina halvemmalla kuin muut kivijalat jos esittää todisteet alemmasta hinnasta. Tavallaan omaa tilausta näyttällä tuo ehto voisi täyttyä jos sitä vielä noudattavat.Tuohon aikaan Gigantissa oli tarjouksessa MX518 samaan hintaan 39,9€ kun tuota pohdin.
G305.Paras halpa pieneen käteen sopiva langaton pelihiiri?
Mikä hiiri nykyään käytössä, niin voisi ehkä paremmin vertailla sen kanssa?Entäs corsairit ja g603
Ehkäpä tuo G603 voisi olla tuohon suuntaan passeli. Corsairilta en oikein osaa tarjota mitään.G402 hyperion fury, johto vituttaa liian korkea+pitkä ja peukalo ei ihan mahu oikein, ei käytössä haittaa kuin tuo johto ja korkeus.
Hommasin tähän kyllä tuon adapterin ja AAA-pariston. Hyvä hiiri mutta menee eteenpäin jos joku ostaa.Laita foliota ja lithium aaa paristo putoaa paino jonnekkin 80g
On varmasti. Täälläkin yksi tilaaja. Speksien puolesta lupaava tuote, mutta eniten jännittää build quality.. Toivottavasti tulee loistotuote.Onko kukaan vielä ennakkotilannut Gloriouksen Model O:ta? Vähän kutittelisi itseä tuon keveyden takia.
Uskoisin että Glorious hoitaa homman himaan tuon osalta. Tai ainakin luotto on kova.On varmasti. Täälläkin yksi tilaaja. Speksien puolesta lupaava tuote, mutta eniten jännittää build guality.. Toivottavasti tulee loistotuote.![]()

150€ hiirestäLogitech G502 HERO LIGHTSPEED - Pelihiiri - optinen - 11 napit - musta
Siitäpä G502 -faneille langatonta LIGHTSPEED -versiota!
![]()

150€ hiirestä![]()
Kyllä, tuo kyseinen hiiri on uskomattoman suosittu. En epäile yhtään etteikö menisi tuolla hintaa kaupaksi.Melkein täydellinen hiiri nyt langattomana. Jotkut arvostavat laatua ja hinta tippuu sinne satasen tienoille kuitenkin.
Tätä on rukoiltu ja toivottu, itse asiassa suoraan Logitechiltäkin ja nyt se toive viimein toteutui!! Tilaukseen lähtee viipymättä.Logitech G502 HERO LIGHTSPEED - Pelihiiri - optinen - 11 napit - musta
Siitäpä G502 -faneille langatonta LIGHTSPEED -versiota!
![]()

Kyllä, seuraavaksi kinutaan langaton G303 !Tätä on rukoiltu ja toivottu, itse asiassa suoraan Logitechiltäkin ja nyt se toive viimein toteutui!! Tilaukseen lähtee viipymättä.
@Kaotik tämä varmaan ansaitsee oman uutisen, sen verran suosittu hiiri.
Logitech G502 HERO LIGHTSPEED - Pelihiiri - optinen - 11 napit - musta
Siitäpä G502 -faneille langatonta LIGHTSPEED -versiota!
![]()

Kympin, eikä Jimm'sillä tule posteja. Tilasin omani Jimm'siltä. Gigantti myös hitain toimittaja.Gigantissa perinteiseen malliin parikymppiä halvemmalla.
Logitech G502 Lightspeed langaton pelihiiri - Hiiret ja näppäimistöt
Hakee suoraan Gigantista niin ei tule posteja.Kympin, eikä Jimm'sillä tule posteja. Tilasin omani Jimm'siltä. Gigantti myös hitain toimittaja.
Jos se on vaihtoehto ja malttaa odottaa että saavat noita. Tilaajan kannattaa ottaa suoraan Jimm'siltä.Hakee suoraan Gigantista niin ei tule posteja.
Sama homma..Pakko oli laittaa tulemaan Model O kun lauantaina kauppa aukesi.
Sama homma..
Oon nyt tilannut 27.3. alkaen; G305, S2 Divina, G Pro Hero 16K, ja nyt Model O... ilmeisesti joku keräilykausi menossa.![]()
Meni melkein samantein hiiri vaihtoon kuitenkin. Ostin siis ~viikko sitten G203, näppärä hyvälaatuinen hiiri mutta pidemmissä tiiviimissä pelisessioissa tuo kananmunanmuoto alkoi käymään ranteelle, testasin tänään hyperx corea ja 25e hintaan olin täysin myyty, juuri sopivasti kookkaampi ja pidän rullasta enemmän. Softa on huonompi, eikä liu'u niin näppärästi kuin G203. Kyljen grippikuvio ja keulan lievä flare olisi voitu jättää pois, jälkimmäinen saattaisi häiritä isompikätistä mutta itselle onneksi jää tuo flare häiritsemästä palmish-fingertipillä.
En pysty jaksa kykene palautella tota G203:sta, jos joku tarvii 10e:llä G203:n niin voi Hyvinkäältä hakea, en jaksa postitella.

The new Pro IntelliMouse has a new tracking sensor, with a tracking speed of 400 inches per second and a report rate of 1,000 reports per second which can be customized through the Windows Mouse and Keyboard Center (MKC). The sensor is the PixArt PAW3389PRO-MS.
Kyseinen hiiri on siis "paranneltu" MasterMouse S..Oispa xornet muotoilulla, ostaisin niitä 100
CES:llä esitelty CM110 MasterMouse S:n muodolla on myös tulossa piakkoin ilman reikiä. Tuohan tulee vasta syyskuussa.Kyseinen hiiri on siis "paranneltu" MasterMouse S..
Tulossa 52g ja 57g versiot. Jonkunverran muutoksia tulee vielä noihin proto- malleihin, mm. nappien reikiä täytetään.
Onko se nyt ymmärrettävä että se 39€ mx518 legendary saattaa sittenkin tulla ennen joulua perille?! [emoji50]
Tuon vanhan alkuperäisen mx518 hiiren kanssa ei ole mitään ongelmia ja sen takia olenkin malttanut odotella kiltisti.
Ihmeen kauan verkkokaupalla menikin saada noille mx518 legendaryille jonkinlaista toimitusaika arviota.![]()
Lähetetty minun TA-1004 laitteesta Tapatalkilla
Gigantilla oli vissiin joku etuoikeus ja sitten vasta muut kaupat.On muuten mukava vekotin, istuu kännyyn kuin vanha ja kuitenkin uudet sisuskalut. Onko nämö olleet loppu? Hain omani heti kun niitä tuli julkaisussa.
Ilmankos verkkokauppa pistikin tulille silloin julkaisun jälkeen sen 39,90€ tarjouksen, tietäen että harva sitä hiirtä viitsii tuohonkaan hintaan odotella yli puoli vuotta maksun jälkeen.Gigantilla oli vissiin joku etuoikeus ja sitten vasta muut kaupat.
Giganttihan on tuota 34 eurolla myynyt. Ei kyllä kovin mairittelevia arvosteluja ole Gigantin sivulla, kun suurin osa mainitsee vasemman napin alkavan jäävän pohjaan parin viikon käytön jälkeen.Ilmankos verkkokauppa pistikin tulille silloin julkaisun jälkeen sen 39,90€ tarjouksen, tietäen että harva sitä hiirtä viitsii tuohonkaan hintaan odotella yli puoli vuotta maksun jälkeen.
Lähetetty minun TA-1004 laitteesta Tapatalkilla

Tuo Verkkiksen MX518L oli jo tilauksessa tuolla alemmalla hinnalla, mutta peruin sen, kun päädyin uskomaan asiantuntijoita, joiden mielestä ei ole mitään järkeä panostaa vanhanaikaiseen muotoiluun, kun modernissa muotoilussa puhuu kuitenkin kehitys.
Ei tainnut tämä tekele kestää edes täyttä kuukautta. Juuri kun sain käden koulutettua että sopii hiiren muotoon niin alkoi tekemään välillä tuplaklikkauksia. En pelaa edes mitään kynäripelejä joissa hiiren nappia tarvitsisi nopeasti klikkailla agressiivisesti. Kestävyys kyllä vastaa täysin hiiren laadun tuntua kun tämä on varmaan halvimman tuntuinen hiiri mitä olen koskaan käyttänyt. Kyljet natisevat ja dip-nappi rämisee kuin kottarainen leivänpaahtimessa. Voi kyllä nauraa aika isolla äänellä että tämänkin normaalipyyntöhinta in 80€. Marketeista löytyy hiiriä kympillä jotka tuntuvat käteen laadukkaammilta. Toki tekniikka on muuten oletettavasti paljon heikompaa.Tulipa hommattua tuo logitekin g pro tuolta giganteista. Vaikka hiirtä pieneksi mainostetaankin niin omaan käteen tuo ei pieneltä tunnu. Varmaan tuo muoto tekee sen kun hiiren peräpää on noin korkea. Oma etusormi palm gripillä yltää juuri hiirenrullaa painamaan kun käsi on normaaliasennossa hiirellä ja hiirenrulla on yllättävän raskas joten painaa saa vähän enemmän kun on tottunut. Toivottavasti ei tule rannekipuja. Hiirenrulla myös rahisee aika reilusti vaikka toiminnassa ei mitään vikoja olekaan. Rullassa tykkään siitä että rulla on selkeästi aina pykälässä eikä jää pykälien välille niinkuin monessa hiiren rullassa.
Hiiri on myös aika halvan tuntuinen mionix castorin jälkeen tosin tuohon on syynä pelkästään tuo hiiren muovimateriaali. Siinä missä castorissa oli joku tefloni jne pinnoite niin tässä on vaan muovia. Toiminnassa ei mitään vikaa.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.