- Liittynyt
- 20.11.2018
- Viestejä
- 516
Ja siis tuf-oc? Itellä 799€ hintaan.Jaa a, tarkkaa tilauspäivämäärää en muista mutta lokakuun puolella se kuitenkin oli 829€ hinta silloin
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ja siis tuf-oc? Itellä 799€ hintaan.Jaa a, tarkkaa tilauspäivämäärää en muista mutta lokakuun puolella se kuitenkin oli 829€ hinta silloin
Jimmssillä aika paljon pidemmät jonot näköjään 3080 oc-tuffin kohdalla, verkkiksestä tilasin oman pitkälti lokakuun puolella ja se on kohta noudettavissa postista
Noita arvosteluja että flektit sekoo tai black screen voi tulla merkillä kun merkillä. Sit jos erityisesti tietyllä mallilla ilmenee voi toki olla muustakin kun paskasta säkästä kyse.Ok. pakko se on laittaa tilaukseen. katselin vain noita neweggin arvosteluita niin siellä sanottu että fanit menee 100% ja tulee mustaa näyttöö. kannattaako pistää nyt tilauksee tuo kortti proshopilta vai vasta kun saapuu varastoon? en siis pysty ottamaan laskulle enkä halua postiennakolla maksaa tuollaista summaa.
Noita arvosteluja että flektit sekoo tai black screen voi tulla merkillä kun merkillä. Sit jos erityisesti tietyllä mallilla ilmenee voi toki olla muustakin kun paskasta säkästä kyse.
Netissä helposti myös mennään jälkeenpäin hermona kirjoittaan että oli paska tuote kun että mene kirjoittamaan hyväntuulisena jee paras tuote ikinä.
Tuohon mikä on sinulle paras osto menettely en osaa vastata, mutta seuraava varasto täyttö näyttäis olevan heti Tammikuussa Proshopilla
Itsellä vain hyviä kokemuksia Proahopista. Dustinia olen selaillut monesti mutta ei ole koskaan tullut mitään tilattua, varmasti ihan ok kauppa myös.Kummasta on järkevämpi tilata? Proshop vai dustinhome? Toinen sijaitsee suomessa ja toinen tanskassa.
Itse tilasin oman 1080 Tin dustinista vuosia sitten ja erittäin hyvin meni kaupat. Näyttis lähti matkaan heti tilauspäivänä 19. pv ja saapui 21. pvKummasta on järkevämpi tilata? Proshop vai dustinhome? Toinen sijaitsee suomessa ja toinen tanskassa.
raha mies on erimies.Eilen tuli tilattua Gigantista noutoon Palit GamingPro RTX3090 ja tänään jo kävin noutamassa.
Mulla toistepäin, kotka ei ole edes saapunut postille vielä mutta koodin sain viime viikollaKotka kotona, ei tullu pelikoodia :/ proshopilta julkkarina tilattu
Mistäs niitä löytyy suoraan hyllystä?Kiva juttu että 3070 löytyy jo hyllyistä suoraan mutta kuka helvetti tilaa lähemmäs 800€ hinnalla tuollaisen kun sen 3080:n piti olla runsaan 700€:n kortti ja teholuokka on kuitenkin ihan eri![]()
Multitronicilla vielä yks ainakinMistäs niitä löytyy suoraan hyllystä?
Mistäs niitä löytyy suoraan hyllystä?
Huhhuh, mihin käyttöön menee neljä korttia vai myytkö eteenpäin?Nyt on taas horsepoweria. Kyllä lähtee taas koneet paukkuun
![]()
Huhhuh, mihin käyttöön menee neljä korttia vai myytkö eteenpäin?
Minulla oli ainakin proshopin koodit sähköisenä, löytyy sieltä proshop sivujen tililtäsi.Kotka kotona, ei tullu pelikoodia :/ proshopilta julkkarina tilattu
Oma RTX 3080 TUF OC tilaus 20.9. klo 14:30 on jonossa sijalla 90-100.Olen Jimm'sin TUF OC jonossa sijalla 50-60, kun tilaus on tehty 19.9 klo 14. Näyttäisi siltä, että ensimmäisen päivän jälkeen tilaustahti on hidastunut melkoisesti.
Onhan noita..Vittu toi Jimmsin Gamerock Oc 3080 on ihan kuiva lähde...Jengi peruu tilauksiaan enkä syytä. Missä on Palitin Gamerockit?!? @mv. jussi ?
Muutaman kerran olen täällä sanonutkin että me ei olla 3000 sarjalaisille paras lähde koska emme ole Nvidia partneri. Yritämme pitää hinnat kilpailukykyisinä mutta toimituksissa emme pysty samaan. Ehdotin jopa että älkää tilatko meiltä varsinkin jos on kiire. Tänään viimeeksi keskustelin yhden valmistajan kanssa ja kuulemma kokoajan hieman kasvaa prosentti korteista joita toimitetaan Ns laajaan kanavaan. Toki joissakin valmistajissa pärjätty paremmin mutta MSI ei kuulu niihin. Olen pahoillani.Minä taas, jos olisin tajunnut tilata ventuksen proshopista Datatronicin sijaan, olisin jo saanut kortin koska proshop on tämän toimituksissa jo reilusti lokakuun puolella.
Juu, ei tämä ollut syytös vaan pelkästään toteamus.Muutaman kerran olen täällä sanonutkin että me ei olla 3000 sarjalaisille paras lähde koska emme ole Nvidia partneri. Yritämme pitää hinnat kilpailukykyisinä mutta toimituksissa emme pysty samaan. Ehdotin jopa että älkää tilatko meiltä varsinkin jos on kiire. Tänään viimeeksi keskustelin yhden valmistajan kanssa ja kuulemma kokoajan hieman kasvaa prosentti korteista joita toimitetaan Ns laajaan kanavaan. Toki joissakin valmistajissa pärjätty paremmin mutta MSI ei kuulu niihin. Olen pahoillani.
Uusi 20kpl satsi 3080 suprim x kortteja tullut jimmsille! mukava herätys kun saapui pistin seurantanumero kortilletuskimpa vaan kerkeää ennen joulua tänne Oulun perukoille...
Vahvasti veikkaan jälkeen.O
Onko toi saldo -10 ennen vai jälkeen ton satsin?
Pitäisi olla jälkeen. viimeksi kun katoin niin oli saldo yli -25O
Onko toi saldo -10 ennen vai jälkeen ton satsin?
Mulle lähti jimmssiltä tulemaan 3080 suprim x ja jumaliuta myös 6900 tulee huomenna.... Varmaan palautettava tuo 3080 tai sitten myydä tuo 6900 kun on suoraan AMD täTammikuun alulla taitaa tulla Jimm'siltä uutta tiedotetta liittyen korttien jonoihin ja toimituksiin. Mitäs muu rahvas on miettinyt toimenpiteiksi - edellisessä tiedotteessa luki omalla kohdalla 2-3kk (ja sitä edeltävässä se 1-2kk), eli jos luku on ennallaan tai ottanut vielä lisää lihaa luiden ympärille, pitääkö sitä ihmisen oikeasti painaa leuka rintaan ja tilaukselle hätä-seis-kytkintä, palauttaa taalerit tilille ja laittaa vaatimattomalla parin huntin välirahalla joku oikeasti olemassa oleva ohjain tilaukseen?
Korvissa soi vaan Dxxxa D:n sanat: "myyn sieluni jo toistamiseen Saatanalle, mutta tällä kertaa reiluun alehintaan"...
Kiitos tiedosta! Taisin nyt saada jonopaikan nr 12 (tällä hetkellä näyttää -13).O
Onko toi saldo -10 ennen vai jälkeen ton satsin?
Jimmssillä aika paljon pidemmät jonot näköjään 3080 oc-tuffin kohdalla, verkkiksestä tilasin oman pitkälti lokakuun puolella ja se on kohta noudettavissa postista
Siis tilasit non-OC:n "pitkälti lokakuun puolella" ja sait sen nyt?Vedetää
Täytyypä vetää sanoja takasin, kortin tänään sain mutta olinkin tilannut non-oc mallin
Verkkiksen tuotekuva hämäsi
KylläSiis tilasit non-OC:n "pitkälti lokakuun puolella" ja sait sen nyt?
KylläSiis tilasit non-OC:n "pitkälti lokakuun puolella" ja sait sen nyt?
Siellä edelleen tilaus vetämässä joka tehty syyskuussaNäyttää ProShopilla olevan sitten aivan eri luokan jakelunopeus menossa, kun vieläkin ollaan ekan 15 minuutin kohdalla.![]()
Yksi 3090 Suprim löytyy verkkokaupasta:
[404] Sivua ei löytynyt
www.verkkokauppa.com
Myös Asus 3090 Rog Strix OC:ta löytyy yli 25kpl.
![]()
Asus GeForce RTX 3090 ROG Strix - OC Edition -näytönohjain, 24GB GDDR6X - 1 699,90€
ROG Strix GeForce RTX™ 3090 on paranneltu kauttaaltaan toimimaan NVIDIAn uusien, mahtavien Ampere-piirien kanssa ja tuomaan markkinoille seuraava pelisuorwww.jimms.fi
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.