Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pitäiskö katsoa yksi lensi yli käenpesän uudestaan? Edellisestä kerrasta parikymmentä vuotta, vai toimiiko toi Ratched vaikkei leffaa kovin hyvin muistakaan?
Oli kyllä yllättävän hyvä kauhuleffa, ja tunnelma tosiaan oli melko painostava.Olipa hyvä leffa ihan yleisesti, ei "vain" kauhuleffana. Ei sorru säikytteyyn vaan tunnelma on rakennettu hienosti painostavaksi ja uskottavuutta tuo hyvät näyttelijät.
![]()
On.Mutta kauhuelokuva on vaikea laji miellyttää kaikkia.
Kauhuelokuvista kun kerran tuli puhetta, niin mielestäni yksi parhaista siinä genressä on The Others. Ei tosin näytä juuri tällä hetkellä löytyvän Netflixistä.
![]()
Ja tietenkin perinteiset Manaaja ja Hohto, jotka ovat omalla tavallaan legendoja.
Kolme jaksoa takana ja on kyllä sellainen fiilis, että kaksi olisi riittänyt kertomaan tarinan riittävällä tarkkuudella. Aivan liikaa paatosta ja muuta draamaa hahmojen ympärillä, ihan kuin nämä olisivat olleet merkittävä poikkeus muissa astronauteissa, poislukien Christa McAuliffe, joka oli mukana "maallikkoedustajana". Historiallinen tapahtuma, joka on monilta paikoin mielenkiintoista katsottavaa, mutta kovin on pitkäveteinen tuotanto silti, eikä asiaa auta yhtään ko. aikakauden kameratallenteiden olematon laatu.Onko kukaan vielä katsonut Challenger: The Final Flightia? IMDB:ssä kovat pisteet mutta pisteitä on niin vähän ettei lukemaan voi oikein vielä luottaa.
Tulipa tuo katsottua, liikaa venytetty ainakin omasta mielestäni, olisi helposti voinut tehdä puoli tuntia lyhyemmän. Meinasi jo loppua kohden tehdä mieli kelailla tylsimpiä kohtauksia, koska juoni on helposti ennakoitavissa. Ja tottakai niin selkeästi jatko-osaa pohjustetaan kaiken lisäksi, että tarina jää jopa kesken.Enola Holmes (2020) - IMDb
Aikamoinen pettymys, odotin jotain paljon parempaa. 6/10, koska olen hyvällä tuulella.
Ainoa miinus on sarjan loppuminen. Toivotaan seuraavaa kautta ja eteenpäin historiassa, sillä ainakin itseä kovasti kiinnostaa myös 2000 luvun kehitys.Oli aikaisemmin mainittukin mutta nämä dokkarisarjat toimi itselle:
Mielenkiintoisesti käyty läpi pelien historia aikalaisia haastatellen. Toimii muutenkin kuin vain nostalgiannälkään
![]()
High Score - Pelaamisen kulta-aika (TV Mini Series 2020) ⭐ 7.4 | Documentary
45m | TV-14www.imdb.com
Mentiin ysärille osittain mm. Doomille / FPS kehitykselle taisi olla oma jakso. Ja Mortal Kombatin / Street Fighter oma jakso.Ainoa miinus on sarjan loppuminen. Toivotaan seuraavaa kautta ja eteenpäin historiassa, sillä ainakin itseä kovasti kiinnostaa myös 2000 luvun kehitys.
En nyt enään muista, mutta kuinka kauan mentiin edes ysäriä tässä sarjassa vai edes ollenkaan?
Meinasi jo loppua kohden tehdä mieli kelailla tylsimpiä kohtauksia, koska juoni on helposti ennakoitavissa. Ja tottakai niin selkeästi jatko-osaa pohjustetaan kaiken lisäksi, että tarina jää jopa kesken.
En kyllä suosittele, jos yhtään odottaa jotain aitoa Sherlock Holmes tyylistä salapoliisi mysteeri leffaa!
Kolme jaksoa takana ja on kyllä sellainen fiilis, että kaksi olisi riittänyt kertomaan tarinan riittävällä tarkkuudella. Aivan liikaa paatosta ja muuta draamaa hahmojen ympärillä, ihan kuin nämä olisivat olleet merkittävä poikkeus muissa astronauteissa, poislukien Christa McAuliffe, joka oli mukana "maallikkoedustajana". Historiallinen tapahtuma, joka on monilta paikoin mielenkiintoista katsottavaa, mutta kovin on pitkäveteinen tuotanto silti, eikä asiaa auta yhtään ko. aikakauden kameratallenteiden olematon laatu.
Juu, teknistä puolta olisi voinut olla lisää. Mutta kolmas jakso, missä seurattiin sukkulan lähtövalmisteluja ja itse laukaisua oli kyllä loistavan ahdistava tunnelmaltaan.Kolme jaksoa takana ja on kyllä sellainen fiilis, että kaksi olisi riittänyt kertomaan tarinan riittävällä tarkkuudella. Aivan liikaa paatosta ja muuta draamaa hahmojen ympärillä, ihan kuin nämä olisivat olleet merkittävä poikkeus muissa astronauteissa, poislukien Christa McAuliffe, joka oli mukana "maallikkoedustajana". Historiallinen tapahtuma, joka on monilta paikoin mielenkiintoista katsottavaa, mutta kovin on pitkäveteinen tuotanto silti, eikä asiaa auta yhtään ko. aikakauden kameratallenteiden olematon laatu.
Tällä hetkellä IMDB:ssä arvosana 6.1, mutta veikkaan että se menee vitosen puolelle aika nopeasti. Tyttöjen tekemä leffa tytöille kuulostaa lähtökohtaisesti aika huonolta idealta.No nytpäs tuli uusi vilmi harley queen ja fabolous bastards. Tai jotain sen tapaista. Laitetaas vielä se linkki niin ei huumorintajuttomia ahista. Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) | Netflix
Itsellä on maksu PayPalin kautta ja ei ole ollut mitään ongelmaa tässä 5 vuoden aikana.Vieläkös onnistuu muuten maksaminen PayPal kautta, joskus luin, että siinä oli ongelmia ja että se olisi hävinnyt välillä listoilta mahdollisena makstutapana Suomi flixissä? Meinasin pistää ensimmäistä kertaa tauolle tilauksen (ja mielellään palatessa jatkaa PayPal maksulla).
Siis on minullakin tällä hetkellä aktiivinen tilaus PayPal kautta ollut vuosia, mutta joku aika sitten vaan sai jostain lukea, että ihmisillä oli ongelmia saada enään tilausta läpi PayPal kautta, ja siksi kyselin, että josko jollain olis tuoreempaa kokemusta tilauksen aktivoinnista PayPal kautta.Itsellä on maksu PayPalin kautta ja ei ole ollut mitään ongelmaa tässä 5 vuoden aikana.
Palastelin työvuorojen takia 4 osaan. Mukava reipas leffa. Todella uskomattoman hieno lavastus ja vaatetus. Myös kameralaatu ja työ oli parasta luokkaa. Sen enempää spoilaamatta ihan paikkansa ottava pätkä. Ei jäänyt paha mieli. Katso pois.Tämä katsottiin:
Enola Holmes (2020) - IMDb
Aikamoinen pettymys, odotin jotain paljon parempaa. 6/10, koska olen hyvällä tuulella.
Pari kuukautta takaperin laitoin uuden tilin paypalilla.Siis on minullakin tällä hetkellä aktiivinen tilaus PayPal kautta ollut vuosia, mutta joku aika sitten vaan sai jostain lukea, että ihmisillä oli ongelmia saada enään tilausta läpi PayPal kautta, ja siksi kyselin, että josko jollain olis tuoreempaa kokemusta tilauksen aktivoinnista PayPal kautta.
Sepäs yhtäkkiä putkahti. Sanokaa toki kamraatit meneekö samalla kaavalla vai onko tullut muutoksia.Star Trek Discover season 3 nyt katsottavissa.
Tuohan tulee just sillei kerran viikossa episodi tyylillä, itseäkin ärsyttää noi, mut loistava tapa saada katsojat maksamaan useammasta kuukaudesta. Sama tiete tulevassa Expanse sarjassa (Prime video), eli joutus ottaa pariksi kuukaudeksi palvelun, ellei odota loppuun asti ja sitten katsoo ku kaikki tulleet.Olikin vain yksi jakso kolmos seasonista, hö.
3 jaksoa tätä katsottiin, taisi siihen jäädä.
The Haunting of Bly Manor (TV Mini-Series 2020) - IMDb
Halvatun ärsyttävä etenkin tuo pikkutyttö, vielä kun yhdenkin kerran kuulen "perfectly splendid" niin tekisi mieli antaa remmiä. En siis tykännyt alkuunkaan.
Eiköhän se ole Sonyn päästä kiinni, miksei toimi, koska toimii kilpailijan konsoleissa. Liekkö sit lisenssi sun muita maksuja, joita eivät halua maksaa ja asiakas kärsii...Voisi laittaa myös plese-ketjuun mutta sopii tähänkin. MIstä muuten alunperin juontuu tämä että vain Netflix striimereistä 4K/hdr PS4:lla? Oliko joku ison rahan sopimus tms? Vai että Amazonia ja Disneytä, esim, ei vaan kiinnosta miten se appsi siellä toimii.
Täytyy myös laittaa elokuvasta suositus, kun ei pitkään aikaan (uutta elokuvaa) olekaan tullut vastaan mistä pidin hyvinkin paljon.
Chanilta ja Brosnanilta täyden 10 rooli suoritukset.
Voihan pahus. Itse en huomannut mitään erikoista kuvassa, kun katselin.Niin hirveä kuva tossa etten pystynyt katsomaan. Harmi, leffana olisi kiinnostanut.
No aluksi kiinnosti. Näemmä 7. jakso olisi seuraavaksi, mutta ei vaan jotenkin kiinnosta enää. Omaan makuun meni tylsäksi alun jälkeen. Monta muuta sarjaa/leffaa tullut katsottua, taitaa jäädä kesken lopullisesti.Matka järvelle (To the Lake) on koukuttanut ja ahmin varmasti koko kauden yhteen pötköön. Pitää katsoa alkuperäisellä ääniraidalla (venäjä).
No aluksi kiinnosti. Näemmä 7. jakso olisi seuraavaksi, mutta ei vaan jotenkin kiinnosta enää. Omaan makuun meni tylsäksi alun jälkeen..
Niin hirveä kuva tossa etten pystynyt katsomaan. Harmi, leffana olisi kiinnostanut.
Mikä kuvassa on hirveetä? Nyt ei ymmärrä?
Itse elokuva on hyvä. Katselin sen aikoinaan kun oli elokuvateatterissa.
Tosi pakattu/pikselöityvä vain aina kun ruudulla tapahtuu jotain, kuten useat Netflix HD leffat tätänykyä. Kaukana esim blu-rayn tasosta.
Mä kans luulin, että viittaus oli Chanin pärstään ja aattelin että kai se on tossa IMDB-kuvassa sitten vanha tms. hirveeJaa, nyt selkis. Mä kattelin tota Jackie Chanin pärstäkuvaa ja ihmettelin että mikäs siinä nyt on hirveetä. Höhö. Ei sitä aina leikkaa.![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.