Osanottoni julkisivurempan johdosta, tuo on ihan paskaa aikaa jos on kuuma kesä.Kerrostaloyksiö ja julkisivuremontti ainakin seuraavat 4 viikkoa eli ranskalainen parveke ja tuuletusikkunat muovitettuina.
Edelliset kesät 12k btu vehkeen kanssa ihan ok ja tarvittaessa vaikka koko parvekkeen ovi öisin auki mutta nyt ei tietenkään onnistu.
Onko mitään tehtävissä? Mietin jos laittaisi tuon ilmastointilaitteen puhaltamaan poistoilman kylpyhuoneeseen mutta onkohan siitäkään mitään hyötyä?
Ihan hirveästi ei varmaan ole tehtävissä mutta ehkä tuo kylppäriin puhallus auttaa edes vähän, jos saa sen oven tiivistettyä sen verran ettei puhku ovenraosta lämmintä heti takaisin muuhun kämppään. Tuskin tuo ainakaan pahentaa tilannetta eli varmaan kannattaa ainakin kokeilla.
Tosiaan, meillä kun oli julkisivuremppa ja sama tilanne niin oli kyllä todella tukalaa kotona kun oli vielä kuuma kesä ja mikä tahansa keino joka vähänkin helpotti oli silkkaa plussaa vaikka oikein mikään ei hirveästi auttanutkaan.