En usko, että kestävät liimaamalla saatika saatko ne niin ehjinä irti etteivät murru ja edelleen suoraan liimattua.
Jos stabit on kansilevyssä kiinni niin periaatteessa voit jollain dremelillä yrittää isontaa aukkoja, mutta niiden pitää osua aika tarkasti ja kiinnitys voi jäädä väljäksi silti, ja sitä myöten jälleenmyyntiarvo on aika lailla nolla myös.
Ja kyllä purattaa näppiksen ensin.
Ja koska oletettavasti siinä Loginkin stabissa on se tanko välissä, jonka pituus on tuolle hv-välille tehty, niin sitten tarviit uuden stabin vakiomitalla. Eli menee hankalaksi.
On kyllä Logilta suoranaista asiakkaalle vittuilua tämmönen, ihan uhallaan on tuo stabiväli muutettu... saatana
Olisko jopa vähiten huono ratkaisu liimata hattu kiinni stabeihin vaikka jollain liimamassalla. Sen saa kenties jollain liuottimella poiskin.
Pikaliimaa en laittaisi, koska se on sitten kiinni ikuisesti.
Tai kokeile laittaa vaikka sinitarramöykyt sinne hatun sisään stabien kohdalle ja paina hattu paikalleen, jospa ne pitäisi sen verran, että hattu pysyy stabeissa paikallaan. Tosin sitten voi kohta olla stabit jumissa sinitarran takia.
Pienet palat kaksipuolista teippiä voisi toimia myös, ehkä.