Oma tammikuussa 2018 ostettu Samsung on saanut ihan mukavasti tukea, edelleen tulee streamauspalvelut laitteelle, jopa AppleTV löytyy tälle. Pitkälti kaikki toimii edelleen mallikkaasti, AppleTV on pari kertaa vammannut tekstitysten kanssa hetken aikaa jonkun päivityksen jälkeen mutta jonkun ajan päästä ne on aina korjaantuneet.
Muuten toimii kaikki sovellukset edelleen riittävän hyvin, mitä nyt vähän alkaa laitteen hitaus tuntumaan tahmauksena kun nykyään alkaa sovellukset olemaan niin raskaita autoplay-toimintoineen ja "hienoine" käyttöliittymineen.
Asiasta toiseen, tuli katsottua Station Eleven tässä viimeisen viikon aikana. Olipa kyllä aika outo sarja, mutta etenkin jonnekin puoleen väliin saakka tai vähän yli sai pidettyä hyvin otteessaan kun asioita avattiin eri puolilta. Loppupuolella alkoi vähän ehkä ideat loppumaan kesken ja homma meni osittain ihan hämäräksi jolloin alkoi kiinnostus lopahtamaan, mutta kyllä ne sen sitten sai vielä jotenkin paketoitua kuitenkin.
Kaiken kaikkiaan ihan positiivinen fiilis jäi sarjasta. Varoituksen sana että ei varmasti ole kaikkien makuun, pitää tykätä vähän oudommasta ja poukkoilevammasta tarinankerronnasta jotta tämä tipahtaa. Jos lähtee kokeilemaan niin kannattaa katsoa ekat pari jaksoa jotta sarja lähtee kunnolla käyntiin. Jos ei sitten nappaa niin voi jättää kesken koska sellaista se tulee olemaan loppuun saakka.