200M 17,99e/kk ilman lahjakorttejaOnko Telialta lähteneitä? Millaisia vastatarjouksia Telia on lähiaikoina tarjonnut?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
200M 17,99e/kk ilman lahjakorttejaOnko Telialta lähteneitä? Millaisia vastatarjouksia Telia on lähiaikoina tarjonnut?
Mihin vaihdoit, jos sillä on mitään merkitystä?200M 17,99e/kk ilman lahjakortteja
Vastaavan hintainen elisa.Mihin vaihdoit, jos sillä on mitään merkitystä?
Keskiviikkona laitoin moille siirron vetämään ja lauantaina tuli 22,99e ja tänään toinen viesti jossa 21,99e ilman mitään lahjakortteja. Odotan sinne viimeiseen päivään asti ennen kuin lähden itse soittelemaan ja kyselemään.
Lokakuussa 200 M 19,99 €/kk, plus 30 € lahjakortti Lidliin.Onko Telialta lähteneitä? Millaisia vastatarjouksia Telia on lähiaikoina tarjonnut?
Tuon saa myös suoraan ilman kikkailuita.Lokakuussa 200 M 19,99 €/kk, plus 30 € lahjakortti Lidliin.
Tuon saa myös suoraan ilman kikkailuita.
Erikoisetu sinulle | Telia
www.telia.fi
Joo ainakin aiemmin syksyllä piti ensin laittaa numero siirtymään ja sitten tehdä tuo.![]()
Minulle antaa tällaista kun yritän vaan päivittää nykyistä Telian liittymää. Pitää siis varmaan olla numeron siirto ainakin menossa.
17,90€/kk sai Telialta 200M rajattomana 12kk etu
Piti soittaa tekstarissa tulleeseen numeroon, taisin kirjottaakin sen numeron tonne aiemmin, chatissa tarjos parhaimmillaan "vaan" 18,99e hintaan kun oli se siirto käynnissä.
Joo ainakin aiemmin syksyllä piti ensin laittaa numero siirtymään ja sitten tehdä tuo.
Tuli vaan mieleen että voikohan tuon tehdä uudelleen? Aiemmasta vaihdosta on jo 3kk aikaa![]()
Aina raikas numeronsiirto toiselle operaattorille kannattaa kokeillaMitenköhän tässä kannattaa liittymähommat hoitaa, kun Moin Rajaton 4G 200 hinta pomppaa 9e -> 18e tässä kohtsillään. Menee myymälään neuvottelemaan?
"Etu koskee numeronsiirron peruutuksia verkkokaupassa, asiakaspalvelussa ja Telia Kaupassa. Etu on voimassa ajalla 13.–30.11.2023. Sinulle voidaan myöntää 12 kk seurantajakson aikana vain yksi lahjakortti per liittymänumero."
Siltä se tuntuu ja varmasti onkin. Itselle tarjottiin DNA -> Telia -siirrossa koko ajan aina vaan kalliimpaa ja syynä oli yksinkertaisesti "kun kaikki muukin on kallistunut, kyllä sä sen oot varmaan huomannut, ei me voida myydä liittymiä enää halvalla". Lupasin vaihtaa Telialle niin sama 16,99 €/kk jatkui sittenkin.Tänään olivat soittaneet ja soitin takaisin. Paras mitä pystyi herrasmies toisessa päässä antamaan oli 23,99e/kk 300M liittymästä. En tiedä millä analytiikalla ja kuun asennolla näitä hintoja oikein arvotaan.
On kyllä jännään miten noita liittymätarjouksia varsinkin telialla arvotaan. Oma liittymä laitettu Moille siirtymään, kaksi viestiä tullut ja tarjotaan 21,99€/kk 200M rajaton liittymää + lidl kortti. Nykyliittymä on samanhintainen, mutta nopeus pienempi.
Moi:n sivuilta nyt aktivoitu noi simmit, katsotaan tuoko se jotain parempaa tarjousta...
HUOM! Minimitilausjakso on 31vrk lukee tilausehdoissaTuli Elisan Lataus liittymään tekstari, että nyt on saatavilla 5G yhteys päivän ajaksi hintaan 1,29e, tuolla voikin sitten testailla 5G verkon toimivuutta niin halutessaan...
Minulla ei itseasiassa edes näy tuota 1,29e 5G tuolla lataa.elisa.fi osoitteessa (kuten viestissä ehdotettiin katsomaan) ja ihmettelen kyllä, jos siinä tuollainen ehto olisi, ku onhan siellä 72 tunnin 5G paketti saatavilla. Mitä järkeä noissa olisi, jos pitää kuukaudeksi ottaa, ku kerta siellä on jo kuukaudenkin nettipaketteja.HUOM! Minimitilausjakso on 31vrk lukee tilausehdoissa
Samaa mietin. Minulla näkyy tuo 1,29€ vuorokausi erillisenä bannerina keskellä muita vaihtoehtoja, olen kirjautunut numerolla. Ja samassa lukee tuo HUOM! 31 vrk minitilausMinulla ei itseasiassa edes näy tuota 1,29e 5G tuolla lataa.elisa.fi osoitteessa (kuten viestissä ehdotettiin katsomaan) ja ihmettelen kyllä, jos siinä tuollainen ehto olisi, ku onhan siellä 72 tunnin 5G paketti saatavilla. Mitä järkeä noissa olisi, jos pitää kuukaudeksi ottaa, ku kerta siellä on jo kuukaudenkin nettipaketteja.
Minulla ei itseasiassa edes näy tuota 1,29e 5G tuolla lataa.elisa.fi osoitteessa (kuten viestissä ehdotettiin katsomaan) ja ihmettelen kyllä, jos siinä tuollainen ehto olisi, ku onhan siellä 72 tunnin 5G paketti saatavilla. Mitä järkeä noissa olisi, jos pitää kuukaudeksi ottaa, ku kerta siellä on jo kuukaudenkin nettipaketteja.
Hupaisaa hommaa, laitoin maanantaina pojan liittymän Telialta Moille kun mitään Telian tarjousta ei ollut (vanha soppari päättyy nyt). Eilen sitten menin tämän ketjun yllä olevan Telian linkin kautta tilaamaan tuota 19,90e liittymää. Sitä ei jostain syystä saanut edes chatin kautta, numeron siirto ei näkynyt heillä. Tänään sitten tuli viesti BF-kamppiksesta, 14,90e sama liittymä. Sen sain nyt verkosta tilattua. Saapa nähdä miten tässä lopulta käy.
200M 17,99e/kk ilman lahjakortteja
Kyllä jokunen viikko sitten sai tuohon kylkeen 30€ lahjakortit, kuten siihen edelliseen 19,99€ tarjoukseen, talouteen tuli lopulta 5kpl liittymää tuolla 17,99€ hintaa ja jokaiseen 30€ kortti lisäksi. Kortit ei ole vielä tulleet.
Minulle tuli 14.99 bf-tarjous, mutta se oli nettiliittymä.Et varmaan voisi linkata sitä 14,90 e tarjousta vaiko?![]()
Noniin, Elisalta tuli viimein tarjous Rajaton 200M 17,99€/kk 24kk ja päälle S-ryhmän 70€ lahjakortti. Oli hyväksyttävä, vaikka jääkin kuulokkeet Telialta saamatta. Ei kyllä harmita.
Edullinen dataliittymä haussa tablettiin. 10mb olisi riittävä
Tää vähän outoa, kun eihän esim. DNA:n omistama Moi taida tarjota niiden jytkyä 12€/kk liittymää muuten kun winbackinä. Ja Elisaltallahan vissiin kanssa winbackit on olleet yhtä hyviä tai parempia kuin uusille tarjottavat tarjoukset viimeaikoina (saatan olla kyllä väärässäkin).P.S. DNA:n aspahemmo sanoi ehkä vahingossa totuuden. "Juu ei me voida antaa vanhoille asiakkaille halvempia hintoja, kun ne on varattu uusille asiakkaille".
DNA Matkanetti 100M
Olisi 7,50€/kk/12kk
Avaus 4.90
Mistä tuo löytyy?
Milloin teit numeronsiirron? Mietin vaan että kauanko kesti numeronsiirrosta että tarjosivat tuota diiliä.Elisa toinen winback yritys eli 80e Skortti ja 16.99, ei kiitos kun eivät soittaneet 10h aikana takaisin, vaikka jätin heidän jonotus bottiinsa soittopyynnön, tosin saatan kysyä saanko tuon 80e kortin Heti että voi nyt black Friday/week hakea vastaavat kuulokkeet kuin Telialta. Nythän etu jo lähentelee sitä about 100e arvoa minkä kuulokkeet muka olivat.
Elisa toinen winback yritys eli 80e Skortti ja 16.99, ei kiitos kun eivät soittaneet 10h aikana takaisin, vaikka jätin heidän jonotus bottiinsa soittopyynnön
Hieman yli viikko sitten tein siirron, olisiko noin 9-10pv sitten. Näemmä siirto kestää 2 viikkoa puheliittymälle. HUOM: Tuo tarjous tuli MARKKINOINTI-viestinä eri txt-ketjuun kuin aiempi 17.90 200M + 70€ S-kortti callback-tarjous, eli jotta sain tuon, oli ne markkinointiasetuksen oltava aktsiivisena sieltä OmaElisan asetuksista ilmeisesti. Eilen sain vasta ensimmäisen callback tarjouksen minkä täällä kerroinkin, eli 8-9pv siirron aloittamisen jälkeen.Milloin teit numeronsiirron? Mietin vaan että kauanko kesti numeronsiirrosta että tarjosivat tuota diiliä.
Itellä vielä joulukuun loppuun Elisan 9€ 100Mbit mutta vois melkeinpä laittaa jo nyt siirtymään jos tuota vaikka tarjoaisivat. Jää 13,7€/kk hintaa jos vähentää tuon 80e kortin arvon 24kk:lta, eli aika hyvä diili mielestäni. Vuodenvaihteessa ehkäpä paskemmat tarjoukset.
Ei ole kovin hyvä kieltäytymisen syy. Mikä on ylipäätään tavoitteena jos tuollainen tarjous ei käy?
Elisa toinen winback yritys eli 80e Skortti ja 16.99, ei kiitos kun eivät soittaneet 10h aikana takaisin, vaikka jätin heidän jonotus bottiinsa soittopyynnön, tosin saatan kysyä saanko tuon 80e kortin Heti että voi nyt black Friday/week hakea vastaavat kuulokkeet kuin Telialta. Nythän etu jo lähentelee sitä about 100e arvoa minkä kuulokkeet muka olivat.
Black Week alkoi nyt! Saat 80 euron S-ryhmän lahjakortin, kun jäät Elisan asiakkaaksi. Tarjoamme liittymällesi Elisa Rajaton 200M -liittymän 24kk ajaksi hintaan 16,99€/kk (norm. 31,99€/kk). Perumme numeronsiirron puolestasi, myös määräaikaisten liittymien osalta! Tarjous on voimassa vain tänään, soita maksuttomaan numeroomme 0800 93866 (arkisin 9-19, la 9-17). Terveisin Elisa
Ok, kiitos tiedosta. Laitoin juuri liittymän siirtymään Moille Elisalta. Saatoinpa vähän myöhästyä tosta sulle tarjotusta BF winbackistä, jos mullakin kestää runsaan viikon että tarjouksia alkaa tippumaan, kun venyisi sitten juuri yli Black Fridayn.Eilen sain vasta ensimmäisen callback tarjouksen minkä täällä kerroinkin, eli 8-9pv siirron aloittamisen jälkeen.
Huom! Olet oikeutettu asiakasetuun, jos sinulla on DNA:lta kodin laajakaista ja tilattu nopeus on joku seuraavista: Kiinteä laajakaista (ethernet, kaapeli tai kuitu -yhteys), jonka liittymän nopeus on 150 Mbit/s tai nopeampi, tai nopeudeltaan vähintään 100Mbit/s DNA Taloyhtiölaajakaistan lisänopeus tai 4G- tai 5G -yhteydellä toteutettu kodin laajakaista, jonka nopeus on 150M tai nopeampi. Jos et ole oikeutettu etuun, tilaus ei mene läpi ja ilmoitamme sinulle asiasta SMS-viestillä![]()
DNA Matkanetti asiakasetuhintaan | DNA
Nopea netti, puhelimet ja tabletit. Liittymät, kanavat ja DNA TV. Teemme arjesta inspiroivampaa, tuottavampaa ja viihdyttävämpää. DNA. Elämä on. Tervetuloa!www.dna.fi
Tuotteen/palvelun "arvo" ja oikea käypä hinta ovat nimenomaan niitä asioita jotka harvoin myyjien tarjouksissa ikävän harvoin kohtaavat. Aina viihdyttää tarjousten pienellä kirjoitettu "Edun arvo xxx €", jonka todellinen "arvo" on kaukana siitä oikeasta hinnasta jonka moisesta maksaisinNythän etu jo lähentelee sitä about 100e arvoa minkä kuulokkeet muka olivat.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.