Vittu että tuo on jotenkin sairasta että tämmöisessä inflaatiossa viedäään kaikkien heikommassa olevilta monia kymmeniä prosentteja ja samalla annetaan 1 miljardin veronalennukset parempiosaisille.
Tämä on täysin sairasta touohua, mitä järjeä tuossa on, muuta kuin ideologia. Ei ole kestävää politiikkaa tämä, uskokaa pois...... Suomen systeemit ei tule kestämään tätä, nähdään isoja mielenosoituksia jossa hallitus ja Orpo haastetaan kunnolla!
Ne "parempiosaiset" kustantavat näiden "heikommassa olevien" elämän. Ne "parempiosaiset" käyttävät huomattavan osan elämästään siihen, että tekevät töitä ja ansaitsevat rahaa ei pelkästään itselleen, mutta myös niille "heikommille", jotta ne "heikommatkin" voivat elää ihmisarvoista elämää, vaikka eivät itse mitään sen eteen teekään.
Joten vähän kunnioitusta, kiitos!