Konflikti alkoi, kun sotahulluuteen sairastunut sotalordi Mouhis muutti /loi islamin maailmanvalloitus ja tuhoamisautomaatiksi, 600 luvulla muistaakseni.Fakta on se että tällä konfliktilla on vuosikymmenien pitkät jalat ja siellä on uskomaton määrä siviiliuhreja ja lisää tulee koko ajan.
Mielestäni tämä on hyvä veto Omabalta tähän saumaan kun veri lentää jo kaaressa.
![]()
Yhdysvallat | Obama kehottaa amerikkalaisia ottamaan vastaan ”koko totuuden” Gazan sodasta
”Osa minusta miettii yhä, olisinko voinut tehdä jotain toisin”, Obama sanoi.www.hs.fi
Konflikti loppuu 2 tapauksessa.
1. Islam valloittaa maailman ja alistaa kaikki muut. Kaikkialla mennään mm, sharian mukaan.
TAI
2. Islamisteille annetaan kuonoon maailmanlaajuisesti ja islam sekä sen ohjeet kirjoitertaan maailmanlaajuisesti uudestaan ja vanhoja oppeja ei enää hyväksytä.
Kumpikaan ei tule tapahtumaan, joten konflikti jatkuu..
Muiden onneksi Islamistinen, teograattinen yhteiskuntajärjestelmä on todella takapajuinen, tehoton ja kehittymiskyvytön, jotta se saavuttaa sotilalliista menestystä ainoastaan, kun ja koska länkkärit ovat usein umpityperiä ja menevät säälimään islamisti terroristeja.
Toki länkkärit eivät ymmärrä myöskään sitä, että antamalla periksi, kun käytetään esim ihmiskilpiä, muslimistit käyttävät niitä entistä enemmän ja ne jopa suostuvat siihen, koska jos kuolee, niin se on sitten "jos allah suo" (ei siis suonut).
Länsimaisen ihmisen tulee tajuta, että islamisti ajattettelee täysin eritavoin. Samoin islamin palvojat. Niille muilla ei ole arvoa, eikä hengelläkään, jos kuolee islamin puolesta (ihmispommit, ihmiskilvet ym perseily)..
Tästä ovat monet muslimit, jotka ovat hylänneet islamin koittaneet länsimaalaisia varoitella. Länsimaalaisten sinisilmäisyys ajaa islamistien etua massiivisesti ja sitä hyödynnetään. Valheita täynnä olevat nyyhkytarinat toimivat lansimaalaisia kohtaan valitettavasti erittäin hyvin propagandana.
Viimeksi muokattu: