• TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)

    Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.

    Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.

    Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.

Greta Thunberg

En pysy nyt perässä Gretan ketjussa.
Vähän hupsu likka, jolla on vääriä kavereita.
Anna Kontulahan osallistui Gretan tavoin useita vuosia sitten "rauhanmarssiin" missä he pyrkivät, kylläkin Israelin puolelta, Gazan rajalle lopettaakseen Israelin julman saarron Gazan rauhantahtoisia terroristeja kohtaan, estäen heidän vapaan pääsynsä Israelin puolelle. Marssin tarkoituksena oli käsittääkseni vastustaa Israelin ja Gazan välisiä raja-aitoja jotka estivät gazalaisten "paluun" Israelin puolelle.

Anna Kontula julkaisi juuri elämänkertakirjansa, mistä minulle uusi tieto oli hänen autismidiagnoosinsa. Samalla minulle valkenikin mikä Annaa ja Gretaa yhdistää. Ehkä autismi aiheuttaa propalestiinalaisuutta ja muunlaista helppoa ohjailtavuutta ja tunnelinäköä? Varsin monien transnuortenkin on ilmeisesti todettu omaavan autismikirjon piirteitä.
 
Lasketaanko autismipiirteiksi Gretan edesottamuksien jatkuva seuraaminen, persoona-analysoinnit ja muu spekulointi yhden teeman ympärillä? :cool:
 
Lasketaanko autismipiirteiksi Gretan edesottamuksien jatkuva seuraaminen, persoona-analysoinnit ja muu spekulointi yhden teeman ympärillä? :cool:
Ei. Kyseessä on julkkis, joka eittämättä omasta tahdosta patsastelee valokeilassa. Kyseisen kaltaisen henkilön seuraaminen ja arvostelu ei vaadi erityistä asialle omistautumista. Lisäksi ollaan Greta Thunberg -ketjussa. Tuleeko yllätyksenä, että liikutaan kyseisen teeman ympärillä?
 
Lasketaanko autismipiirteiksi Gretan edesottamuksien jatkuva seuraaminen, persoona-analysoinnit ja muu spekulointi yhden teeman ympärillä? :cool:
En tiedä, kerro sinä, kun Greta Thunberg ketjussa olet kirjoittelemassa. Yleisesti ottaen en lähtisi diagnosoimaan ihmisiä sen perusteella, mihin ketjuun kirjoittavat.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
288 218
Viestejä
4 941 247
Jäsenet
79 459
Uusin jäsen
Mahtimonni

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom