Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Joo! F1 Ylelle ja Juusela saa jäädä Maikkarille vaikka selostaan päiväni murmelina elokuvaa joka päivä.Taitaa MTV haukata melkoisesti p*skaa.
Kuskit kisaileen e-formuloitaJimmy Broadbent mm. Landon ja Verstappenin kanssa kerran kisaillut, mut ois hauska nähdä enemmän sellaista.
Suosittelen
Kuskit kisaileen e-formuloitaJimmy Broadbent mm. Landon ja Verstappenin kanssa kerran kisaillut, mut ois hauska nähdä enemmän sellaista.
Formula ykköset vois kyllä näyttää nyt enemmän vanhoja kisoja youtubesta, kun ei livenäkään niitä näe.
Top kommentti "Dear f1 During these 3 months we need to have something to watch. On behalf of almost all f1 fans if we could have extended highlights or full replays of races to watch on here it would be greatly appreciated."
Ja vastaus "Dear Olly, we hear you... keep eyes peeled tomorrow "
Eli nähäänkö me joku koko kisa youtubesta taas?![]()
Ettei tarkoittanut tätä:
Formula 1 launches Virtual Grand Prix Series to replace postponed races | Formula One World Championship Limited
Formula 1® has today announced the launch of a new F1 Esports Virtual Grand Prix series, featuring a number of current F1 drivers. The series has been created to enable fans to continue watching Formula 1 races virtually, despite the ongoing COVID-19 situation that has affected this season’s ope ...corp.formula1.com
Ettei tarkoittanut tätä:
Formula 1 launches Virtual Grand Prix Series to replace postponed races | Formula One World Championship Limited
Formula 1® has today announced the launch of a new F1 Esports Virtual Grand Prix series, featuring a number of current F1 drivers. The series has been created to enable fans to continue watching Formula 1 races virtually, despite the ongoing COVID-19 situation that has affected this season’s ope ...corp.formula1.com
Taitaa tulla ennätykset "simu" striimis sunnuntainatoivottavasti iso osa pääsis/lähtee mukaan.
Tänään kello 17 reikäleipä Brasilian GP 2016 uusintana
Aika-ajo käynnissä parhaillaan, Hulkenberg ja Norris ainakin omilla nimillään mukana.Jokos on tietoa ketkä siihen virtuaalikisaan osallistuu? Jostain näin otsikon, että Verstappen ei aio osallistua siihen.
Aika-ajo käynnissä parhaillaan, Hulkenberg ja Norris ainakin omilla nimillään mukana.
Onko tuossa edes joku raja, että mitä saa käyttää? Talleilta löytyy vaikka mitä, jos kerran testataan jo simulaattoreissa, hieman olisi epäreilu asetelma käyttää niitä.
Jos tuohon modattaisiin miljoonia maksava liikkuva simulaattori niin eihän muilla samaa tuntumaa ole. Muutenkin asetuksien säätö vaikuttaa liikaa suorituskykyyn, joillakin on kusetussäädöt ja kaikki ei löydä sopivia ensinkään ja puhun nyt ajovermeistä. Tuo ei kerro ajotaidosta välttämättä mitään!Selvennätkö? Ihan hauskanpitoahan tuo on.
Jos tuohon modattaisiin miljoonia maksava liikkuva simulaattori niin eihän muilla samaa tuntumaa ole. Muutenkin asetuksien säätö vaikuttaa liikaa suorituskykyyn, joillakin on kusetussäädöt ja kaikki ei löydä sopivia ensinkään ja puhun nyt ajovermeistä. Tuo ei kerro ajotaidosta välttämättä mitään!
Jo pelkästään vermeiden säätämisellä voi saada monen sekunnin hyödyn ja sitten otetaan hieman hifimmät laitteet mukaan, vai ajaako nuo muka samoilla säädöillä ja samoilla laitteilla?eh... emmä tiiä mitä sanoa. Oot nyt ihan liian kujalla katsomastasi esport-leikkikisasta.
Jo pelkästään vermeiden säätämisellä voi saada monen sekunnin hyödyn ja sitten otetaan hieman hifimmät laitteet mukaan, vai ajaako nuo muka samoilla säädöillä ja samoilla laitteilla?
Ihan hyvin voidaan siis kytkeä se miljoonia maksava simulaattori peliin, kun parhaimman ei kuitenkaan tarvi voittaa, kuten ei F1:ssä muutenkaan. Oletin edes jotain tasapuolisuutta tuohon, rahalla taas pärjää paremmin. Eihän tuossa siis mitään järkeä ole, kun sama kilpavarustelu jatkuu radan ulkopuolellakin.Entä sitten?
Ihan hyvin voidaan siis kytkeä se miljoonia maksava simulaattori peliin, kun parhaimman ei kuitenkaan tarvi voittaa, kuten ei F1:ssä muutenkaan. Oletin edes jotain tasapuolisuutta tuohon, rahalla taas pärjää paremmin. Eihän tuossa siis mitään järkeä ole.
Kyllä minä ainakin haluaisin nähdä kuskeilla samat esisäädetyt varusteet ja säätäisivät sitten lopuksi autonsa itse... antaa olla. Selittäkööt joku toinen.
edit: mut sen voin sanoa, että niissä "miljoonia maksavissa" simulaatttoreissa on iha eri pelit. Niitä et mistään osta, ku ovat just sille laitteisolle tehtyjä...
Kyllä minä ainakin haluaisin nähdä kuskeilla samat esisäädetyt varusteet ja säätäisivät sitten lopuksi autonsa itse.
Kyllä kisa on aina kisa ja selvät säännöt pitää siinäkin olla.Mikä kohta sulla meni ohi, kun selitin asian olevan ihan markkinointia ja hauskanpitoa?
Esim. McLarenin kilpakuljettaja Landon Norris ajaa kotona omilla perussimulaitteilla, ei ole tehtaan "miljoonasimulaattoria" alla. Ja kisassa kaikki autot on samoilla säädöillä ja tehoilla.Kyllä minä ainakin haluaisin nähdä kuskeilla samat esisäädetyt varusteet ja säätäisivät sitten lopuksi autonsa itse.
Kyllä autoa pitää voida säätää, että saadaan sopimaan omalle ajotyylille! Perussimu voi jollakin olla muutama huntti tai muutama tonni, joten siitä vertailu, kilpavarustelua.Esim. McLarenin kilpakuljettaja Landon Norris ajaa kotona omilla perussimulaitteilla, ei ole tehtaan "miljoonasimulaattoria" alla. Ja kisassa kaikki autot on samoilla säädöillä ja tehoilla.
Ok.Kyllä autoa pitää voida säätää, että saadaan sopimaan omalle ajotyylille! Perussimu voi jollakin olla muutama huntti tai muutama tonni, joten siitä vertailu, kilpavarustelua.
Koska väliin jääviä kisoja ajetaan nyt ratojen ulkopuolella. Pitää sitä ajaakin osata, mutta F1 kuskeilta luulisi se puoli olevan kunnossa. Itseä vituttaa aivan helvetisti säätää noita ajovermeitä ja vaikutus on aika iso siinäkin. Sitten jos menee autolla ajamaan niin ei tarvi miettiä, että miksi tuo ratti nyt on ihan paska käyttää ja välttämättä kohilleen ei saa ensinkään. Tietysti autokin pitää osata säätää ja toivoa, että se olisi tehty todellisuutta vastaavaksi.Kalliit simulaitteet eivät automaattisesti tee kuskista hyvää, saati nopeata ..
Itse olen tästä hyvä esimerkki
Ps. otsikossa lukee F1-kausi 2020, en ymmärrä miksi tästä edes keskustellaan täällä.
Ps. otsikossa lukee F1-kausi 2020, en ymmärrä miksi tästä edes keskustellaan täällä.
Kyllä autoa pitää voida säätää, että saadaan sopimaan omalle ajotyylille! Perussimu voi jollakin olla muutama huntti tai muutama tonni, joten siitä vertailu, kilpavarustelua.
Yksikään ammatikseen ajava ei ota edes tuota leikkimielisesti, ajavat aina voittaakseen. Koko ikä ajettu kilpaa niin miten sen kilpahenkisyyden laittaa pois päältä?Siis mikä nyt on kun ei mene perille se että tuossa oli kyse vain hauskanpidosta ja leikkimielisestä kisailusta?