Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyllähän tuommoista köyhää Puolalaista indie studiota kantsii tukea mahdollisimman isolla summalla..![]()
Parempi heitä kuin Valvea![]()
Ennemmin rahat pelintekijöille kokonaan, kun Valvelle 30% pelin hinnasta, kun niiden alustalla vaan jaetaan peliä.Mitäs vikaa Valvessa on?
Ennemmin rahat pelintekijöille, kun Valvelle minkä alustalla vaan jaetaan peliä.
Huhujen mukaan 300 milj.€ palanut tähän niin saa pari peliä myydä jos meinaa saada rahaa seuraavaankin projektiin.Kyllähän tuommoista köyhää Puolalaista indie studiota kantsii tukea mahdollisimman isolla summalla..![]()
Kukin sen voi ostaa mistä haluaa. Itte pistän ennemmin joka pennosen menemään sinne tekijöiden suuntaan, kun annan tosta Valvelle senttiäkään. Mutta toihan on mun valinta, muut sen voi ostaa stiimistä tai mistä vaan, vaikka varettaa jos siltä tuntuu.Melko erikoiseksi on meno mennyt, kun nyt jo Steamista ostaminenkaan ei tue tarpeeksi pelintekijöitä. Kohta sekin varmaan rinnastetaan warettamiseen
CDPR varmaan olisi voinut jättää listaamatta pelinsä Steamissa, jos eivät haluaisi peliä sitä kautta myydä?
Ennemmin rahat pelintekijöille kokonaan, kun Valvelle 30% pelin hinnasta, kun niiden alustalla vaan jaetaan peliä.
On ihmisiä jotka välittää, ja sitten on ihmisiä jotka ei välitä.Itse ostan sieltä mistä halvimmalla saa(menemättä kumminkaan waretteluihin). En jaksa ymmärtää tämmöstä devaajien palvontaa ja megayritysten tukemista.. Mielummin laitan säästöön kertyneet rahat omalle tilille.
Kuinka aikaisin VPD:n latauskoodit on yleensä tulleet? Lähinnä, että ehtii tuon preloadin tehdä eikä tarvitse alkaa torstai-aamuna lataamaan peliä.VPD kuulemma lähettää "alkuviikosta" Cyberpunkit eteenpäin. No ei siinä, jos tulee myöhässä niin lähtee bumerangina takaisin.
Pitänee ladata preload-tiedostot etukäteen koneelle.
En osaa tuohon sanoa, itsellä on fyysisen version tilaus kun sen sai 45e hinnalla. Sisällä toki latauskoodi.Kuinka aikaisin VPD:n latauskoodit on yleensä tulleet? Lähinnä, että ehtii tuon preloadin tehdä eikä tarvitse alkaa torstai-aamuna lataamaan peliä.
Kait siihen jotain pennosia menee pitää kauppaa ominaisuuksineen auki. Mutta miks mä sponssaan niitä pitämään sitä kauppaa, jos pelin saan muualtakin ja silloin ne pennoset menee sinne CDPR suuntaan? Iso läjä mulla on stiimissä pelejä, niin enköhän oo Valvea sponssannu ihan tarpeeks jo.![]()
Niimpä. Onhan se ilmasta ylläpitää pelikauppaa kaikkine ominaisuuksineen myös.
Kait siihen jotain pennosia menee pitää kauppaa ominaisuuksineen auki. Mutta miks mä sponssaan niitä pitämään sitä kauppaa, jos pelin saan muualtakin ja silloin ne pennoset menee sinne CDPR suuntaan? Iso läjä mulla on stiimissä pelejä, niin enköhän oo Valvea sponssannu ihan tarpeeks jo.![]()
EI se serverimäärä jonka steam tarvitsee siihen että pelit lataa nopeasti ja tasaisesti tuolla käyttäjämäärällä ole ilmaista, cdpr:n serverit voisi olla aika solmussa jos olisi ainoa latauspaikka, joten ihan kohtuullista että maksavat osan pelin tuotoista valvelle ja he varmistavat että peli on saatavilla ja ladattavissa käyttäjän koko kaistallaKait siihen jotain pennosia menee pitää kauppaa ominaisuuksineen auki. Mutta miks mä sponssaan niitä pitämään sitä kauppaa, jos pelin saan muualtakin ja silloin ne pennoset menee sinne CDPR suuntaan? Iso läjä mulla on stiimissä pelejä, niin enköhän oo Valvea sponssannu ihan tarpeeks jo.![]()
Menee OT puolelle. Mutta on se stiimi ihan ok, ei siinä mitään. Mutta kun on vaihtoehtoja niin niitäkin voi sitten käyttää jos siltä tuntuu. Ittelle kun ei ole väliä millä launcherilla peli on, niin nyt tämä tulee sinne gog launcheriin. Seuraava peli saattaa olla taas stiimiin, tai epic launcheriin.Ainakin omasta mielestäni Steam on todella hyvä pelialusta. En todellakaan ala GOGin käyttäjäksi vain jotta pääsisin tukemaan maksimaalisesti tätä pikkufirmaa joka CP2077:n julkaisee. Toivottavasti nyt eivät mene konkkaan kun maksoin Steamin kautta heille 60€ tästä tekeleestä.
Fiksua ois odotella se ensimmäinen QoL-pätsi, mutta ei tässä taida malttaa.Peli kyllä kiinnostaa kovasti, mutta tuttuun tyyliin annan etujoukon hoitaa beta -testauksen ja hyppään kelkkaan seuraavien alennusmyyntien aikaan.
Itse en ymmärrä varkaiden ja rikollisten tukemista pienten säästöjen takia. Kukin tyylillään.Itse ostan sieltä mistä halvimmalla saa(menemättä kumminkaan waretteluihin). En jaksa ymmärtää tämmöstä devaajien palvontaa ja megayritysten tukemista.. Mielummin laitan säästöön kertyneet rahat omalle tilille.
Dragon Age: Origins teki tämän hyvinNuo kolme alkua tuo vaan lisää tunteja pelille kun jokainen alotus on varmasti erilainen ja kuten Sadness mainitsi, niin ennustan myös että tarinat yhtenäistyvät jossain vaiheessa.
Itse sain jo seurantakoodin gigantista ja näyttää tulevan pikakirjeenä kotiin. Saas nähdä ehtiikö torstaiksi tulemaan vielä ei ole postilla peliägigantista viime vuonna tilattu toimituksen tila on edelleen vaan "Tilaus vastaanotettu"
Oletteko Tech bbs käyttäjät muutamasta freimista nillittävät vannabe tech jonnet niin persaukisia,ettette voi suoraan ostaa GoG gamesista. Ihme porukkaa,luulin että täällä Tech joukossa olisi oikeasti porukkaa mikä ymmärtää ,olin väärässä. Muron porukka täällä vain jauhaa paskaa
Puhuttiin nyt valve vs gog vs retail, ja mistä pelin saa halvimmalla (vaikka käyttämällä VPN:ää).. mitään rikollista tuossa ei kyllä ole.(varsinkin kun gog:n TOS ei sitä kiellä)Itse en ymmärrä varkaiden ja rikollisten tukemista pienten säästöjen takia. Kukin tyylillään.
Hieman offtopicci, mutta ostaisiko porukka edelleen steamista pelinsä jos sitäkautta pelin tekijät eivät saisi penniäkään? (Hypoteettinen tilanne)
Itse olen siis cyberpunkin ostanut fyysisenä ja myös steamista
Ainahan näissä peliketjuissa on tämä pakollinen "Täältä Meksikon esikaupungin viemärin kautta saa 0,5€ halvemmalla" vaihe. Siitä lähdetään sitten rönsyilemään luonnollisesti siihen "mikä on se oikea paikka ostaa peli", keskusteluun
Ihan yhtä rasittavaa luettavaa joka kerta, mutta ei sille mitään voi. Se on vähän. Kun luonnonlaki.
Meenasittako laettaa pelihahmollenne munat vai toosan?
Molempi parempi?Meenasittako laettaa pelihahmollenne munat vai toosan?
Se on pelihahmon oma asia mitä sillä on jalkojen välissä. Mutta jos hahmoeditorissa saa valita kummatkin samaan aikaan, niin valitsen ettei sillä ole mitään koska eihän räiskintäpelissä tarvitse sukupuolielimiä.
Onneksi kyseessä ei ole räiskintäpeli
Onko jossain toisessa pelityylissä jalkojen välissä olevalla värkillä jotain merkitystä?
Esimerkkinä nyt roolipelityylisistä vaikkapa Fallout4. Pääseehän siinäkin panemaan(vaikka sitä ei näytetä) samojen hahmojen kanssa oli sulla sitten hahmona munallinen tai pimperollinen. Toki itse valitsin naisen hahmoksi kun kivempi pelata takaapäin kuvatusta kuvakulmasta ettei tule niin homo olo kun kattoo sitä persettä monta tuntia.
Assassins Creed Odyssey ja Kassandran valkoiset pikkarit oli kyllä melkoinen erotiikantappajaToki itse valitsin naisen hahmoksi kun kivempi pelata takaapäin kuvatusta kuvakulmasta ettei tule niin homo olo kun kattoo sitä persettä monta tuntia.
Miksi ei olisi? Vaikea tietenkin sanoa tästä, kun ei ole vielä edes julkaistu. Pelissä voi hyvinkin olla monia alastonkohtauksia joissa hahmon genitaalit näkyvät, niin kai se on ihan ok jos siihen voi hahmoeditorissa vaikuttaa. Siihen jos jo pelimaailman alaston mies aiheuttaa homo fiiliksiä niin en ota kantaa.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.