Jaa joo. Siinä on monta asentoa jota voi käyttää. Ei pelkkä on/off.Nappi:
high-med-low-vilkkuvalohaistapaska-SOSSAATANA-off
Ei jatkoon.
Mode: 5-Modes (high - medium - low - SOS - Strobe)
Minua ei haittaa.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jaa joo. Siinä on monta asentoa jota voi käyttää. Ei pelkkä on/off.Nappi:
high-med-low-vilkkuvalohaistapaska-SOSSAATANA-off
Ei jatkoon.
Mitäpä muuta tuota olisi voinut odottaa. Hyviä tarjouksia ollut ja mennyt pitkin vuotta ja ei oikeastaan ole tällä hetkellä enää mitään ostettavaa. Kaisanetin -10% tarjouskin paljastui kusetukseksi joten sepä oli tämä BF sitten tässä.Tähän asti piti odotella erään kellokaupan alennuksia, kyllä kannatti kun "alennetut" hinnat on huomattavasti enemmän kuin Amazonin normaalitAlkaa tuntumaan siltä, että koko Black Friday on lähinnä kusetusta..
Tietääkö kukaan miten nuo SSD:t toimii ilman ilmavirtaa? Omassa kopassa on 2 tuuletinta ja kumpikaan ei ole päällä, mutta kopasta on otettu sivupaneelit irti.
Kuulemma se kontrolleri saattaa lämmetä aika kovaa, joten vähän kuumottelee nuo lämpötilat.
Toi oli jossain aikasemmin, taitaa 3 toimintoa olla ja jää tosin 600 toiveesta.Taskulamppua kaipais, lumeneita 600->, pieni, napissa VAAN on/off, ladattava olis kiva, hinta mieluusti alle 15€ rahtien kanssa, kaikki käy Aliexpress, Ebay yms. tai Suomesta. Tuntuu tuo ON/OFF olevan kova paikka
Elikäs sama virhe tapahtui ja nyt tilausvahvistus saapui. Kaikki vaikuttaa olevan omalla kohdallani kunnossa.Muilla ongelmia Jimmsin tilauksen kanssa? Rahat kelpas, mut tilaus ei tallentunu. "Tilauksenne on merkitty maksetuksi, mutta sen tallennus tilausjärjestelmäämme ei vielä ole onnistunut."
Osaako/haluaako joku avata, että mitä meinataan tuolla "NVIDIA G-Sync Compatible":lla, vaikka näytössä ei tietääkseni G-Synckiä ole...?
27" GIGABYTE G27Q - 2560x1440 (QHD) - 144Hz - IPS - 2x 2W kaiuttimet - 1 ms - Näyttö
289,58 € 27" pelinäyttö Gigabyte resoluutio 2560x1440 (QHD), 144Hz & IPS-PanelTekniset tiedotResoluutio: 2560x1440 (QHD)Virkistystaajuus: 144HzVasteaika: 1ms (MPRT)Paneelityyppi: IPSHighlightsFreeSync Premium2x 2W Speakers8-Bit color, 92% DCI-P3 & 120% sRGBHDR400.www.proshop.fi
Tuote: Kaikki tuotteet -40%
Hinta: -40%
Kauppa: Dressmann
Linkki: Dressmann
Kommentti: Kestää 00.00-8.00 aamuun
G-Sync ominaisuutta ei vaan missään muualla, kuin Proshopin sivuilla mainittu.... En edelleenkään tahdo uskoa, että olisi G-Synckiä tuossa.Meinaa että on myös G-Sync yhteensopiva. NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors
Osaako/haluaako joku avata, että mitä meinataan tuolla "NVIDIA G-Sync Compatible":lla, vaikka näytössä ei tietääkseni G-Synckiä ole...?
27" GIGABYTE G27Q - 2560x1440 (QHD) - 144Hz - IPS - 2x 2W kaiuttimet - 1 ms - Näyttö
289,58 € 27" pelinäyttö Gigabyte resoluutio 2560x1440 (QHD), 144Hz & IPS-PanelTekniset tiedotResoluutio: 2560x1440 (QHD)Virkistystaajuus: 144HzVasteaika: 1ms (MPRT)Paneelityyppi: IPSHighlightsFreeSync Premium2x 2W Speakers8-Bit color, 92% DCI-P3 & 120% sRGBHDR400.www.proshop.fi
Tarkennetaan vielä, että G-Sync compatible leiman saa, kunhan Nvidia on itse testannut monitorin toimivaksi speksaamallaan tavalla, mutta myös muut Adaptive Sync / FreeSync (2) monitorit saattavat toimia G-Syncin kanssa ja näin taitaa jopa useimmissa tapauksissa nykyään olla.Meinaa että on myös G-Sync yhteensopiva. NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors
Tarkennetaan vielä, että G-Sync compatible leiman saa, kunhan Nvidia on itse testannut monitorin toimivaksi speksaamallaan tavalla, mutta myös muut Adaptive Sync / FreeSync (2) monitorit saattavat toimia G-Syncin kanssa ja näin taitaa jopa useimmissa tapauksissa nykyään olla.
Eli, kyseessä ei ole "aito" G-Sync näyttö (tietääkseni vaatii rautaa ihan näyttöön)? Tätä ajan takaa.Tarkennetaan vielä, että G-Sync compatible leiman saa, kunhan Nvidia on itse testannut monitorin toimivaksi speksaamallaan tavalla, mutta myös muut Adaptive Sync / FreeSync (2) monitorit saattavat toimia G-Syncin kanssa ja näin taitaa jopa useimmissa tapauksissa nykyään olla.
Ei ole "aito" G-Sync (eli ei sisällä erillistä G-Sync-piiriä, +100e). Mutta osaa silti tasoittaa ruudunpäivitystä nVidian kortin kanssa, tosin rajoitetummalla(?) vaihteluvälillä. Taisi olla aiemmin, ettei päässyt yhtä alas kuin oikealla G-Sync-piirillä?Eli, kyseessä ei ole "aito" G-Sync näyttö (tietääkseni vaatii rautaa ihan näyttöön)? Tätä ajan takaa.
Juu ei ole g-sync moduulia. g-sync compatible näytöt kuitenkin toimivat niin hyvin että ei sitä huomaa onko nvidian 100 dollarin moduulia sisällä vai ei.Eli, kyseessä ei ole "aito" G-Sync näyttö (tietääkseni vaatii rautaa ihan näyttöön)? Tätä ajan takaa.
Ei ole "aito", mutta ajaa useimmissa tapauksissa asiansa, eli estää kuvan repeilyn.Eli, kyseessä ei ole "aito" G-Sync näyttö (tietääkseni vaatii rautaa ihan näyttöön)? Tätä ajan takaa.
Mitäs mieltä te muuten olette meidän tarjouksista:
Saa antaa rehellistä palautettaDatatronic Black Friday 27.11.2020 - Datatronic
Datatronic Black Friday 27.11.2020www.datatronic.fi
![]()
Uusi versio kaupasta on tulossa. Samaa mieltä olen kyllä palautteesi kanssaSemmoista palautetta on, että tehkää tuolle kaupalle jotain, aina toimii erittäin hitaasti.
Ryzen bundlet hyviä.Mitäs mieltä te muuten olette meidän tarjouksista:
Saa antaa rehellistä palautettaDatatronic Black Friday 27.11.2020 - Datatronic
Datatronic Black Friday 27.11.2020www.datatronic.fi
![]()
Onko tämä adwerb joku teidän toinen työntekijä tai kenties sun toinen käyttäjäMitäs mieltä te muuten olette meidän tarjouksista:
Saa antaa rehellistä palautettaDatatronic Black Friday 27.11.2020 - Datatronic
Datatronic Black Friday 27.11.2020www.datatronic.fi
![]()
Ryzen 3700X bundleen eksynyt "tuotetiedot" alle jonkun Intel läpyskän speksit ja muutoinkin bundleissa ehkä muistien tarkempia speksejä (latenssit) olisi ehkä hyvä mainita, kun erityisesti Ryzen harrastajille sillä voi olla monesti väliä.Mitäs mieltä te muuten olette meidän tarjouksista:
Saa antaa rehellistä palautettaDatatronic Black Friday 27.11.2020 - Datatronic
Datatronic Black Friday 27.11.2020www.datatronic.fi
![]()
Uusi versio kaupasta on tulossa. Samaa mieltä olen kyllä palautteesi kanssaVeikkaukseni on että tammikuussa tuo tilanne paranisi.
Mulla on vain yksi käyttäjätili. En tunne tuota käyttäjää, mutta onhan meillä yli 20 ihmistä töissä.Onko tämä adwerb joku teidän toinen työntekijä tai kenties sun toinen käyttäjä
Juu en ole töissä teillä mutta tunnetaan juu hyvin. Sä oot hyvä äijä. Mut, jos sulla on beta estetiikasta siitä sun uudesta kaupasta niin laita linkki PM niin mä voin kurkata olisko ideoita.Mulla on vain yksi käyttäjätili. En tunne tuota käyttäjää, mutta onhan meillä yli 20 ihmistä töissä.
WD pitäisi olla tuon 970:n kanssa aika tasaväkinen ja näemmä hintakin pudonnut aikaisemmasta 109€ -> 99€ https://www.amazon.de/dp/B07M64QXMNKumpaa ssd:tä suosittelisitte?
Onko tuo 970 Evo Plus lisähinnan arvoinen vai kannattaisiko mennä halvemalla sata ssd:llä?[404] Sivua ei löytynyt
www.verkkokauppa.com
Pitääkö noihin bundleihin vielä coolerit ostaa jokaisen erikseen, kun ei ainakaan kuvauksissa lue niistä mitään?Mitäs mieltä te muuten olette meidän tarjouksista:
Saa antaa rehellistä palautettaDatatronic Black Friday 27.11.2020 - Datatronic
Datatronic Black Friday 27.11.2020www.datatronic.fi
![]()
Pitäis olla joku uutiskirjeentilauspaikka, että tulis kerran kuukaudessa vaikka parhaimmat mainokset ja uutiskirjeiden tilaajat osallistuisi joka kuukausi johonki arvontaan.Nopein toimitus ikinä ainakin oli, 5 min tilauksesta seurantakoodi ja heti postissa. Siitä voimmekin päätellä ettei tilauksia taida paljoa tulla, varsinkin kun täälläkin nyt mainostus![]()
olen puusilmä. Voitko ottaa screenshotin että minne tuo koodi pitää laittaaTuote: Nikotiininuuskat
Hinta: Kaikki tuotteet -20%
Kauppa: Nikotiinipussit.com
Linkki: Nikotiinipussit.com - Nikotiininuuska - Nikotiinipussit netistä nopeasti
Kommentti: Alennuskoodi kassalla: BF2020
Ja vaikka sivulla näkyy jo valmiiksi alennettuna 5,90/purkki, niin kassalla kun käyttää koodin lähtee tuosta vielä se 20%.
Mitä cooleria tarkoitat? Prossussahan on mukana cooleri.Pitääkö noihin bundleihin vielä coolerit ostaa jokaisen erikseen, kun ei ainakaan kuvauksissa lue niistä mitään?
Ah sorry sitten. Luulin ettei noissa enää ole coolereita mukana vakiona.Mitä cooleria tarkoitat? Prossussahan on mukana cooleri.
Voiko tätä tai mitään muutakaan älypistorasiaa ohjata tarkasti? Esim valojen kanssa olisi (ehkä) vänkä jos saisi kustomoitua valoja päälle ja pois. Ensin räppisi hitaammin ja hissukseen nopeammalla temmolla lukseja kuten auringon kierto tms.Deltaco SH-P01E smart plug 2400 W Koti Valkoinen
Deltaco SH-P01E smart plug 2400 W Koti Valkoinenwww.datatronic.fi
Se ei haittaa vaikka olisi teho aina 0 tai 100% mutta pitäisi saada vaihtaa tarkasti vaikka 10ms välein päälle ja pois. Sitten 20ms välein 10 minuutin päästä jne. Vaikka käyrälle piirtäen. Maksaisin mielläni enemän kuin 10 euroa tuollaisesta. Toki olisi vielä parempi jos olisi myös tehonsäätö optio, mutta saattaisi rikkoa joitain laitteita.DELTACO SMART HOME – Google Play ‑sovellukset
/tai tuo himmennystoiminto meni ohi ennenkuin vastasin. Eli en tiedä. (jotenki kuvittelisin että pistorasia ei osaa säätää sitä virtaa jota se saa, että olisi joko on/off)
Deltacon sovelluksessa minimiajat on säätää 1 sekunti.Se ei haittaa vaikka olisi teho aina 0 tai 100% mutta pitäisi saada vaihtaa tarkasti vaikka 10ms välein päälle ja pois. Sitten 20ms välein 10 minuutin päästä jne. Vaikka käyrälle piirtäen. Maksaisin mielläni enemän kuin 10 euroa tuollaisesta.
Taitaa strobot olla eri laitteta.Se ei haittaa vaikka olisi teho aina 0 tai 100% mutta pitäisi saada vaihtaa tarkasti vaikka 10ms välein päälle ja pois. Sitten 20ms välein 10 minuutin päästä jne. Vaikka käyrälle piirtäen. Maksaisin mielläni enemän kuin 10 euroa tuollaisesta. Toki olisi vielä parempi jos olisi myös tehonsäätö optio, mutta saattaisi rikkoa joitain laitteita.
Kumpaa ssd:tä suosittelisitte?
[404] Sivua ei löytynyt
www.verkkokauppa.com
Onko tuo 970 Evo Plus lisähinnan arvoinen vai kannattaisiko mennä halvemalla sata ssd:llä?
Päivittelen Kingstonin 256Gt sata ssd:stä niin molemmat on kuitenkin iso parannus.
Tuote: Samsung 970 EVO 500GB
Hinta: Kassalla 64,03€
Kauppa: amazon.de
Linkki: https://www.amazon.de/gp/product/B07CGGP7SV
Kommentti: Halvin tähän mennessä
Mikä koodi? Ei tunnu löytyvän mistään.Yksi parhaista Suomi-diileistä tähän asti on yllättäen ollut Gigantti.. nm. isot kodinkoneet kotiinkuljetettuina ja jopa paikalleen asennettuina ilman lisähintaa alennuskoodilla.
Onko kukaan törmännyt Airpods tarjoukseen (ihan ne perus 2set riittäis)? Viime vuonna VK möi 99llä..
Onko lihasvasaroita näkynyt? Amazoniin pyöri aiemmin joku linkki, mutta en ehtinyt sitä ostamaan![]()