- Liittynyt
- 16.05.2017
- Viestejä
- 521
Firestormissa jo muutenkin niin vähän pelaajia, ettei ole pahemmin varaa ruveta lajittelemaan full squadit ja randomit eri servuille.
Sepäs siinä

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Firestormissa jo muutenkin niin vähän pelaajia, ettei ole pahemmin varaa ruveta lajittelemaan full squadit ja randomit eri servuille.
Eihän Firestormissa ole saanut täysiä pelejä enää kuukausiin ainakaan single modessa. Sellainen 15-20 per peli [emoji23]Sepäs siinä![]()
Squadi puolella löytyy täysiä matseja ihan ok hyvin.Eihän Firestormissa ole saanut täysiä pelejä enää kuukausiin ainakaan single modessa. Sellainen 15-20 per peli [emoji23]
Squadi puolella löytyy täysiä matseja ihan ok hyvin.
Onko kenelläkään muulla nyt iltapäivästä ongelmia yhteyden kanssa? Peli herjaa packet loss sekä latency -varoituksia vaikka pingi on 20-23 ja kuituyhteydessä ei ole mitään vialla. Disabloin jopa palomuurin eikä taustalla pyöri mitään muitakaan ohjelmia. Aamulla pelailin ilman mitään herjoja.
Jep. Ulospäin tulee välillä packet lossia. Oma yhteys tuntuisi kuitenkin toimivan normaalisti, joten ongelma lienee vaihteeksi EA:lla.
Pelaillaan yleensä kuuden jälkeen ja noin minuutin jonot servuille. Toki tämän jälkeen pitää odottaa vielä pari minuuttia aulassa ennen kuin peli alkaa.Tuo nyt on suhteellista, että minkä mieltää hyväksi. En tiedä johtuuko pelaajakadosta sitten vai mistä tämä, mutta on noi jonotusajat pahimmillaan törkeän pitkät. Joskus saanut jopa 10-15min istua aulassa kun ei löydy pelejä. Tuntuu, että aamupäivät ovat olleet vaikeimpia aikoja löytää täysiä servuja. Ainakin tämä tilanne oli ennen tuota pätsiä joka korjasi tuota firestormia hiukan pelattavampaan kuntoon.
Tuossa oli hetki sitten itsellä parin kolmen viikon tauko työjuttujen ja ihan senkin takia, että peli otti kupoliin niin kovaa, etten osaa sanoa mihin suuntaan peli on muuttunut tässä välissä.
Varmaan vaihtanu nicin, ni ei näy statsejahttps://battlefieldtracker.com/bfv/profile/origin/ryczvjk/overview
Tuli vastaan toi pelaaja. Haki surutta vihollisia ilman, että oli flareja ilmassa tai niihin oli osuttu, eli ei varmasti ollu spotattu ja teki kaikkee muuta epämäärästä.
Nyt katoin statseja tolla, ni tulee vaan 400 SERVER ERROR ja The stat collector returned the following status code: Private. Mitähän se tarkottaa? Omat statsit nään hyvin.
En pysty uskomaan, että pelas ihan täysin puhtaasti.
Varmaan vaihtanu nicin, ni ei näy statseja
Eipä taida enää pystyä. Joskus Battlefield 3 aikoina kun käytettiin sivua bf3stats.com niin pystyi, se näytti yleensä oikein millä servulla on viimeks oltu ja päivittyy sivua päivittäessä. Tuli itse käytettyä kun keräilin Battlelogiin kaikkia dog tagejaPystyyköhän tässä hakemaan jotenkin jotain pelaajaa, että millä serverillä pelaa, jotta voisi spectata ja katsoa miten se pelaa ja mahdollisesti ottaa videoo raportin tueksi?
mikäs ase on tullu?
Tämä oli kyllä jo BF1 ja johtuu siitä että päättivät rajoittaa tuota Infoa mitä sivustojen tekijät voivat käyttää. Esim pelaaja määrää ei enää näe mistään.Eipä taida enää pystyä. Joskus Battlefield 3 aikoina kun käytettiin sivua bf3stats.com niin pystyi, se näytti yleensä oikein millä servulla on viimeks oltu ja päivittyy sivua päivittäessä. Tuli itse käytettyä kun keräilin Battlelogiin kaikkia dog tagejaMitä vähemmän ollu aktiivisia pelaajia niin sitä vähemmän on jengiä kiinnostanu pitää tämmösiä sivuja yllä, ja ihan ymmärrettävää.
Origin on kyllä täydellinen esimerkki siitä miten clienttiä ei tulisi tehdä. Nytkin lukee, että "kaikki ei sujunut suunnitellusti blaa blaa". Ei auta vaikka lataa sivu uudelleen/ctrl+r, ei uudellenkäynnistys ei mikään. Jos ylläolevan viestin ymmärsin oikein niin joku pätsi jaossa, vaan eipä näe tuonkaan latauksen edistymistä jos edes edistyy yhtään![]()
Osa on jo päässyt testaan noita uusia mappeja, näyttää omasta mielestä varsin hyvältä.
saa nähä miten tuo liekinheitin systeemi tapahtuu. Toivottavasti ei ole missään nimessä bf1 kaltasta sentry ukon tapasta systeemiä että kestää vitusti ottaa damagea ennen ku kuolee verrattuna normi jalkaväkeen.
Muuten näyttää tosi, tosi hyvältä.
Mukava torstaina päästä viikon tauon jälkeen pelin pariin tullu nelosta pelailtua![]()
Huomenna.Koska nämä uudet mapit pitäisi olla pelattavissa?
En nyt täydeksi kuraksi sanoisi, mutta on pelin kiinnostavuudessa aika paljon eroa, jaksaako sitä vääntää 2 vai 8 tuntia. Nyt alkaa maistua puurolta 2h.Bäfä muuttunut täydeksi kuraksi NON custom servereiden johdosta ja jatkossakin varmaan sama ripuli jatkuu.
Huomenna klo 12Koska nämä uudet mapit pitäisi olla pelattavissa?
Vai niin, seuraava peli vasta puolentoistavuoden päästä. Saa nähä tukeeko/tarjoaa sisältöä tähän bfv:n ihan loppuun asti.
vähän turhan tehokas tuo m1 garand noilla magnum panoksilla. pari yli 40 tapon rundia tossa putkeen kun tappaa vissiin kahdesta vai kolmesta osumasta. noh, nautitaan nyt ennenkuin sitä heikennetään.
vähän turhan tehokas tuo m1 garand noilla magnum panoksilla. pari yli 40 tapon rundia tossa putkeen kun tappaa vissiin kahdesta vai kolmesta osumasta. noh, nautitaan nyt ennenkuin sitä heikennetään.
et oo vissii battlevieldiä pelannu?Oliko tää joku vitsi? Typerää ja epärealistista, jos saa nakuttaa monta kutia vaikka rinnan/vatsan alueelle...
Eilen aloin lataamaan uutta patchia niin koko oli jotain 38 gigaa eikä mahtunut kovolle, bäfä on asennettu mulla yhdelle vanhemmalle 120Gb SSD:lle. Aattelin tänään alkaa järkkäileen toiselta SSD:ltä tilaa ja siirtään peliä sinne niin nyt oli tuon patchin koko 17 gigaa ja meni tolle nykyiselle kovolle![]()
Tässä on varmaan lyhin ttk mistään bäfästä. Toki jos pelkät hc servut kiinnostaa niin ymmärrän turhautumisesi.Oliko tää joku vitsi? Typerää ja epärealistista, jos saa nakuttaa monta kutia vaikka rinnan/vatsan alueelle...
Mutta tarkistuksen jälkeen ilmoittaa että ei tarpeeksi levytilaa asentamiseen, vaikka kovolla oli jotain 33Gb vapaana. Mikäs tuon logiikka sitten, jos pelin koko kovolla ennen patchia varmaan jotain 70Gb ja patchi tosiaan se 17Gb? Myös edellisen patchin kanssa oli sama vika. Silloin koitin repairia eikä sekään auttanut ja piti koko peli asennella uusiksi.Vieläkin tarkistaa vain ensin sen koko pelitiedoston eli 39gb ja lataa vasta sen jälkeen patchin
Mutta tarkistuksen jälkeen ilmoittaa että ei tarpeeksi levytilaa asentamiseen, vaikka kovolla oli jotain 33Gb vapaana. Mikäs tuon logiikka sitten, jos pelin koko kovolla ennen patchia varmaan jotain 70Gb ja patchi tosiaan se 17Gb? Myös edellisen patchin kanssa oli sama vika. Silloin koitin repairia eikä sekään auttanut ja piti koko peli asennella uusiksi.
et oo vissii battlevieldiä pelannu?
Omasta mielestä niiden määrä on hiukan laskenut, firestormin puolella ainakin.Onkohan huijareiden määrä noussu tässä pelissä, kun nyt on sellasia godmodepelaajia tuolla, etten oo ennen nähny?
Kukaan ei käytä flareja, mutta silti ne osaa hakee ja tietää missä menee. Eikä ees osumaa oo tullu että olis spotattu.
Ja conquestia ollaan pelattu.
Todennäköisesti paljon enemmän kuin sinä, omistan kaikki BF-sarjan pelin/lisärit, alkaen aivan ensimmäisetä julkaisusta. HC servut on ainut oikea tapa pelata BF pelejä.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.