- Liittynyt
- 27.12.2016
- Viestejä
- 829
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
"Hyvä hyville, kova pahoille" on hauska tyyli pelata.Minäkin pelasin juuri trilogian läpi. Täytyi kokeilla minkälaista vaikutusta dialogien kautta peliin voi saada, ja LE2 ja LE3 tuli maksimoitua renegadea. Välillä vaatiin ihan oikeaa henkistä sietokykyä, jotta voi tehdä kaikki mahdolliset selkäänpuukotukset yms. tovereilleen. Olin aivan yllättynyt kuinka paljon noilla valinnoilla saakin vaikutettua tapahtumien kulkuun. Aplodien paikka Biowarelle tuosta. Edellisestä trilogian läpipeluukerrasta on jo useita vuosia, ja vaikka tämä oli kolmas kerta kokonaisuudessaan, niin silti jäi vielä polte pelata kertaalleen hieman eri valintakombinaation kanssa. Ykkös osan ikä vain näkyy todella harmillisesti kaikilta osin, niin se oli kyllä ylivoimaisesti puuduttavin osa pelata läpi. Mutta silti lähes välttämätön, jossa on myös omat hetkensä. Etenkin loppupuolella.
Ei pelaamisen kuulu olla hauskaa."Hyvä hyville, kova pahoille" on hauska tyyli pelata.![]()
Tekisi kanssa mieli pelata renegade läpipeluu, mutta ei vaan kantti kestä. Tulee paha mieli, kun tekee ilkeitä asioitaMinäkin pelasin juuri trilogian läpi. Täytyi kokeilla minkälaista vaikutusta dialogien kautta peliin voi saada, ja LE2 ja LE3 tuli maksimoitua renegadea. Välillä vaatiin ihan oikeaa henkistä sietokykyä, jotta voi tehdä kaikki mahdolliset selkäänpuukotukset yms. tovereilleen. Olin aivan yllättynyt kuinka paljon noilla valinnoilla saakin vaikutettua tapahtumien kulkuun. Aplodien paikka Biowarelle tuosta. Edellisestä trilogian läpipeluukerrasta on jo useita vuosia, ja vaikka tämä oli kolmas kerta kokonaisuudessaan, niin silti jäi vielä polte pelata kertaalleen hieman eri valintakombinaation kanssa. Ykkös osan ikä vain näkyy todella harmillisesti kaikilta osin, niin se oli kyllä ylivoimaisesti puuduttavin osa pelata läpi. Mutta silti lähes välttämätön, jossa on myös omat hetkensä. Etenkin loppupuolella.
Sen sijaan paragon-painotteinen joka kuitenkin usein valitsee myös renegade-vaihtoehdon tai päinvastoin on itselleni mukavin.
ME:n maailmasta löytyy monta hahmoa joihin nuo on täysin oikeutettuja full ParagoninakinNoita reaktio-regadeja tuli kyllä käytettyä kun tuntui luonnolliselta, eivätkä ne edes tuntuneet järin "pahoilta."
Ja ME2 lisäosa, jossa seikkaillaan asteroidilla jaME:n maailmasta löytyy monta hahmoa joihin nuo on täysin oikeutettuja full Paragoninakin
mm. reportterit
Ansaitsetkin menettää yöunesi moisesta teostaItsellä ehkä eniten ahdistusta aiheutti ME3:ssa Wrex:n selkään puukottaminen. Se temppu eskaloitui yllättävän epämiellyttäväntuntuiseksi pelin aikana, ja aina välillä jotenkin hahmot siitä muistuttivat. Oli melkoinen kokemus sekin. Erikoista huomata miten digitaalisia mielikuvitushahmoja kohtaan voi muodostua noin inhimillisiä tuntemuksia. Jos jonkin pelin tapahtuma voi olla "ikimuistoinen" niin tuo ainakin...
Tarkoitan, että piti pelata psykopaattiaVähän liioittelua. Psykopaatit tuskin peleistä juuri edes innostuvat.
Ei siis et sinä pelaajana ole psykopaatti, vaan täys-renegade Shepard on. Johan tuokin sen todistaaKaikkee sitä näkee kun saa mass effect ketjusta lukea olevansa joku psykopaattiRenegadenahan on aivan loistava pelata ja ihan legendaariset läpät. Ekat bitchit lähtee lentoon jo muutaman minuutin kohdalla. Se menee jo huumoriosastolle välillä, ite ainakin naureskelen sille pahis Shephardille. Joku selittää ummet ja lammet jotain syvällisiä ja sitten vastaus on tyyliin "turpa kiinni ämmä".
Kaikkien näiden vuosien jälkeenkin tämä on yhä omalla bucket listillä, hävettää olla näin nössö..Fallout 3 oli kans loistava pelata sellasta mulkkua ja räjäyttää megaton
![]()
EA kills off BioWare Points, making old Mass Effect and Dragon Age DLC free
Ding dong, the witch is dead.www.pcgamer.com
Bioware-pisteet tapetaan lopullisesti, joten alkuperäisten pelien delsut saa jatkossa ilmaiseksi.
![]()
En tiedä mitä tein väärin mutta Mordin ressukka otti ja kuoli ME2 lopussa, pelasin siis Legandry Edition versiota modeilla:
![]()
Missään kohtauksessa ei näytety Mordinin kuolemaa mutta Sheppi sanoi hyvästit yhdelle ruumisarkulle.
Käytin netti vinkkejä että miten saisin mahd monta pelastettua jatkoa ajatellen mitta näin kävi.
Jonkun pakko kuolla vaiko teinkö jotain väärin?
En muuten välittäisi jos kyse olisi ollut DLC hahmoista mutta Mordin näyttelee aika isoa roolia ME3 tai ainakin oman kokemuksen mukaan koska X360 aikoina sain kaikki pidettyä elossa(paitsi DLC hahmot koska en omistanut DLC matskua)
Tämäpä siinä olikin että tein kaikki lojaalisuus tehtävät ja katsoin netistä oikeat hahmot oikeaan rooliin ja kukaan ei kuollut missään välivideossa, siksi tuo Mordinin kuolema tulikin puun takaa.Jos kaikkien hahmojen luottamus tehtävät suoritettu ja oikeat hahmot valittu eri tehtäviin viimeisessä vaiheessa, niin kaikkien pitäisi säilyä hengissä. Aika tarkka missä järjestyksessä pitää tietyt asiat tehdä pelin edetessä, että saa täydellisen lopun. Useampi vuosi kun pelaillut tuon viimeksi, niin ei nyt ihan ulkoa muista. Mutta orkkiksen je LE:n välillä tuskin eroa tuon suhteen.
Tämäpä siinä olikin että tein kaikki lojaalisuus tehtävät ja katsoin netistä oikeat hahmot oikeaan rooliin ja kukaan ei kuollut missään välivideossa, siksi tuo Mordinin kuolema tulikin puun takaa.
Mietinkin sitä että aiheuttiko joku modi tuon kuoleman vai mikä.
Voisin toki yrittää pelata loppu tehtävän uudestaan että ottaa Mordinin mukaan mutta sekin taas vie aikaa kun halu olisi jo aloittaa ME3 tai sitten vain niellä miestappio ja kärsiä seuraukset jos se johtuu omista toimista eikä bugista.
No ehkä otan tämän nytten omana tappiona ja kärsin seuraukset ME3:ssaEi pitäisi ainakaan modeista olla kiinni. Mordin taitaa olla herkin kuolemaan noista, joten turvallisinta jos pitää sen tiimissä. Pitää jossakin välissä tutkailla itsekin asiaa, kun todo listalla pelata kaikki 3 uudestaan läpi LE versiona modeilla.
Tämäpä se onkin kun edellisilläkin kerralla X360 aikoina otin omaa tiimiin Garruksen ja Gruntin, kaikki kuitenkin selvisi elossa ilman isompia ongelmia, taisin silloinkin luntata netistä optimaaliset ohjeet.Ja jos en nyt ihan väärin muista niin nuo heikoimmat kun ottaa mukaan siihen loppu bosseen niin ne selviää varmasti hengissä, vaikka ei ois ees loyalty tehtynä.
Pitääkö vain ostaa uudestaan Steamin kautta. Sen jälkeen kun Origin vaihtui EA Appiin niin ongelmat alkaneet. Joka kerta joutunut sammuttaa ea apin ja käynnistään uudestaan että peli toimii.
Itsellä oli alkup. ME2:n kanssa pc:llä sellainen ongelma, että Thessiassa peli yleensä jäätyi kun siirtyi esim. Liaran huoneesta ”kauppa-alueelle.” Siihen toimi ratkaisuna window mode full screenin sijasta. Ootko testannut tuota?Vittu mitä paskaa. Pitääkö vain ostaa uudestaan Steamin kautta. Sen jälkeen kun Origin vaihtui EA Appiin niin ongelmat alkaneet. Joka kerta joutunut sammuttaa ea apin ja käynnistään uudestaan että peli toimii.
Tosiaan nyt 1 ja 3 toimii, mutta 2 jämähtää tohon ruutuun.
- Savefilet poistettu(kopiot olemassa)
- temp tyhjätty
- EA App päivitetty
- peli korjattu 2x
- peli asennettu uudelleen
Ei vain toimi.
Luin ohjeosion läpi ja ei voi kun hattua nostaa EA:n suuntaan. Viddu mikä pulju. DA:O on itsellä jäänyt aina parin tunnin jälkeen kesken, kun peli vaan alkaa jossain kohtaa kaatumaan eikä siihen ole mikään poppakonsti auttanut.Voi olla että ei ratkaise ongelmia kun se käynnistyy kuitenkin sen EA apin kautta.
Kokeile tätä:
Tai osta steamista jo kokeile sitten tuota![]()
Steam Community :: Guide :: Play ME:LE without the EA app!
Want to earn achievements in Mass Effect 2&3 but the EA app is stopping you? Read on for a simple solution......steamcommunity.com
Varsinkin Wrex toimittaa![]()
Pelaillut tässä ME3 kun sattunut tuo Legendary Edition jäämään lapaseen jostain bundlesta tms. tuonne EA puolelle. Ensin ei meinannut oikein ottaa tuulta alleen kun edellisistä lisäreistä pitkä tovi jo, mutta about 10 tunnin kohdalla olin taas myyty.
Jossain kohtaa siirryin vahingossa pääjuonesta Citadel DLC:n puolelle huomaamattani, mutta parin tehtävän jälkeen oli pakko tarkistaa että mitä helvettiä tässä tapahtuiTuntuu että käsikirjoittajat ja ääninäyttelijät ym. on päästetty irroittelemaan ihan kunnolla tuossa lisärissä, homma menee slapstickin puolelle jo välillä. Mutta en valita, on tullut monta kertaa ääneen naurettua tätä pelatessa - Varsinkin Wrex toimittaa
![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.