Trumpistit nyt ei tunnista faktaa vaikka joskus sellaisen löytäisivät."Faktantarkastajat"![]()

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)
Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.
Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.
Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.
Trumpistit nyt ei tunnista faktaa vaikka joskus sellaisen löytäisivät."Faktantarkastajat"![]()

Trumpistit nyt ei tunnista faktaa vaikka joskus sellaisen löytäisivät.![]()
Käsittääkseni kukaan ei ole kyseenalaistanut sitä että Trumpin hallinto erotti kaikki laittomasti maahantulleet perheet ja laittoi lapset häkkeihin. Osa näistä lapsista ei ole vieläkään päässeet perheensä luokse. Syitä voi olla monia ja jo aikaisessa vaiheessa heräsi huoli että vanhemmilla ei ole mitään keinoa tietää missä heidän lapsensa ovat eikä hallinto pitänyt riittävät tarkasti kirjaa niin että se perheiden yhdistämien olisi mahdollista tai ainakaan helppoa.
Onkohan tästä yksikään vedonlyöntifirma laittanut vetoa lyötäväksi? Hölmöillä on vielä rahaa jäljellä, eikä niitä kannatta jättää hölmöille. Toki moni täälläkin laittoi jo rahansa trumpin varmalle voitolle aiemmin, mutta nyt on aika hiljaista ollut aiheesta puhuminen kun kävikin näin.No niin. Tänäänhän sitten saamme jännityksellä odottaa, että toteutuuko ennusteet ja ottaako mestari Trump takaisin paikkansa presidenttinä
On väittänyt, jos seurasit keskustelua. Kekkeruusi ylempänä nimenomaan sanoi että 30 % kaikista, tuossa linkkaamassasi (vai jonkun toisen linkkaamassa) uutisessahan puhuttiin että 30 % epäilyn kohteena olevien ihmisten lapsista.onko kukaan muuta väittänytkään jos luet luet uudelleen läpi koko keskustelun? Kun et tiedä tarkemmin mikä osuus tapauksista oli syytä epäillä on spekulaatiosi tältä osin turhaa. Lopputulos on että satoja/tuhansia lapsia viety rajan yli sellaisten henkilöiden toimesta jotka eivät ole heidän vanhempiaan, ja tässä ei nähdä ongelmaa?
Eli siis ei tehnyt mitään mitä Obama ei tehnyt. Ja se erottaminen oli täysin oikein, koska piti selvittää olivatko nämä lapset ja "vanhemmat" sukua keskenään. Ja tietääkseni noin 30% eivät olleet. Mihinkä luulet noiden lasten joutuneen ilman selvitystä? Pedofiilien käsiin.
Ja tietääkseni noin 30% eivät olleet. Mihinkä luulet noiden lasten joutuneen ilman selvitystä? Pedofiilien käsiin.
Jännä nähä kuinka kauas Trumpetistit kehtaavat siirtää seuraavaa paalua, kun God Emperorista ei tulekkaan tänään Yhdysvaltain 19sta Presidentti.
vahva veikkaus 20.1.2025 muutamien pitenevien välietappien kanssa.
Jos joltain löytyy jotain live streamiä Qanonistien vallanvaihto valvojaisiin, niin ilolla voisi tänään seurata, kun huominen on vapaapäivä ja olisi mukavaa pussikaljaviihdettä.
Aika hupaisaa, että Trump ketju senkun porskuttaa mutta Yhdysvaltojen uutta presidenttiä Bideniä käsittelevä ketju homehtuu ja ketään ei kiinnosta. Hyvä läppä![]()
Vähän samalla tavalla kuin tänäänkin miljoonat autot saapuivat ehjinä perille eikä niistä uutisoitu kuten kolareistaAika hupaisaa, että Trump ketju senkun porskuttaa mutta Yhdysvaltojen uutta presidenttiä Bideniä käsittelevä ketju homehtuu ja ketään ei kiinnosta. Hyvä läppä![]()
Miksi sitten luulit että pelle äänestettiin ulos? Pelleilyn haluttiin loppuvan.Aika hupaisaa, että Trump ketju senkun porskuttaa mutta Yhdysvaltojen uutta presidenttiä Bideniä käsittelevä ketju homehtuu ja ketään ei kiinnosta. Hyvä läppä![]()
Vaikka Trump tykkäsikin entisenä tosi-tv-tähtenä tuijottaa TV-ohjelmien katsojamääriä ja twitter-seuraajien määrää niin tämä tai io-techin foorumiviestit ei ole se tapa jolla yleensä mitataan presidenttien onnistumista tehtävissään.Aika hupaisaa, että Trump ketju senkun porskuttaa mutta Yhdysvaltojen uutta presidenttiä Bideniä käsittelevä ketju homehtuu ja ketään ei kiinnosta. Hyvä läppä![]()
Eihän hän niin väittänytkään. Orange man bad-porukka ei pysty päästämään omasta mielenviastaan irti, vaikka DT on vain siviili. Ja heitä ei näytä kiinnostavan tämä historian suosituin USA:n presidentti.Vaikka Trump tykkäsikin entisenä tosi-tv-tähtenä tuijottaa TV-ohjelmien katsojamääriä ja twitter-seuraajien määrää niin tämä tai io-techin foorumiviestit ei ole se tapa jolla yleensä mitataan presidenttien onnistumista tehtävissään.
Eihän hän niin väittänytkään. Orange man bad-porukka ei pysty päästämään omasta mielenviastaan irti, vaikka DT on vain siviili. Ja heitä ei näytä kiinnostavan tämä historian suosituin USA:n presidentti.
Eihän hän niin väittänytkään. Orange man bad-porukka ei pysty päästämään omasta mielenviastaan irti, vaikka DT on vain siviili. Ja heitä ei näytä kiinnostavan tämä historian suosituin USA:n presidentti.
Miksi tuolla olisi mitään tekemistä minkään kanssa? Ketä kiinnostaa twitter?Paljon Trumpilla on Twitter seuraajia vs. vaikka Obama tällähetkellä?
Aivan sama. Olennaisinta on, että ei antaisi ko. henkilön asua omien korviensa välissä vuokraa maksamatta. Luulisi ihmisillä olevan jotain oikeitakin asioita joista kiinnostua.Mielestäni voisi kyllä puhua kyseisestä siviilistä kuvaavammalla määrityksellä: 'bad man, orange'
Tämä on helppo vastaus koska kun Trump on bannattu lopullisesti pois TwitteristäPaljon Trumpilla on Twitter seuraajia vs. vaikka Obama tällähetkellä?
No puhun tässä nyt vain omasta puolestani, mutta Trumpiin liittyen kiinnostaa edelleen erityisesti 1. keskeneräisten asioiden katsominen loppuun, esimerkiksi mies rikoksistaan vastuuseen 2. vaikutusvalta republikaanipuolueen sisällä ja Yhdysvaltain politiikassa.Eihän hän niin väittänytkään. Orange man bad-porukka ei pysty päästämään omasta mielenviastaan irti, vaikka DT on vain siviili. Ja heitä ei näytä kiinnostavan tämä historian suosituin USA:n presidentti.
Miksi tuolla olisi mitään tekemistä minkään kanssa? Ketä kiinnostaa twitter?
Mitä tuolla on tekemistä twitterin kanssa. Twitter on täyttä syöpää.No jollainhan se suositummuus pitäs mitata jos Bidenin murskaluvut pressavaaleissa ei siihen riitä.
Mitä tuolla on tekemistä twitterin kanssa. Twitter on täyttä syöpää.
Ehkä se oli se virkaanastujaisseremomia. Eiku, ei sekään voi. No ehkä sitten veneparaatit. Siellä voittaa.Sinä sanoit Trumppia kaikkien aikojen suosituimmaksi presidentiksi. Biden sai eniten ääniä koskaan. niin ajattelin että ehkä Twitter-seuraajat on se mittari. Mut ei sitten.
Aika hupaisaa, että Trump ketju senkun porskuttaa mutta Yhdysvaltojen uutta presidenttiä Bideniä käsittelevä ketju homehtuu ja ketään ei kiinnosta. Hyvä läppä![]()
I surround myself only with the best and most serious people ja silleen.
Ketään ei enää kiinnosta uutisoida tuon valehtelijan horinoita niin ei sen sanomisilla ole kyllä enää väliäEiköhän Trump kohta sano että ei tunne miestä.
Vaikka olisi jonkinlaisia todisteita väärinkäytöksistä, kukaan tuomari ei uskalla ottaa tuommoista juttua ilman satavarmoja todisteita, ei edes korkeimman oikeuden. Paine vastapuolelta on melkoinen.
Keksitkö tämän ihan omasta päästäsi, vai oliko jotain mielikuvituksen tueksi millä voisit vähän perustella mutua?Vaikka olisi jonkinlaisia todisteita väärinkäytöksistä, kukaan tuomari ei uskalla ottaa tuommoista juttua ilman satavarmoja todisteita, ei edes korkeimman oikeuden. Paine vastapuolelta on melkoinen.
60 kertaa hävittyä oikeudenkäyntiä aika hyvin puhuu puolesta että mitään todisteita ei ole ollutVaikka olisi jonkinlaisia todisteita väärinkäytöksistä, kukaan tuomari ei uskalla ottaa tuommoista juttua ilman satavarmoja todisteita, ei edes korkeimman oikeuden. Paine vastapuolelta on melkoinen.
Mitään todisteita sellaisista väärinkäytöksistä jotka olisi vaalitulokseen voinut vaikuttaa en ole kyllä nähnyt ja samoilla linjoilla ovat olleet tuomioistuimet. Menee aika salaliittoteoriapuolelle että joku mystinen taho olisi peräti korkeimman oikeuden päätöksiin tässä vaikuttanut entisen republikaanipresidentin vahingoksi.Vaikka olisi jonkinlaisia todisteita väärinkäytöksistä, kukaan tuomari ei uskalla ottaa tuommoista juttua ilman satavarmoja todisteita, ei edes korkeimman oikeuden. Paine vastapuolelta on melkoinen.
Vaikka olisi jonkinlaisia todisteita väärinkäytöksistä, kukaan tuomari ei uskalla ottaa tuommoista juttua ilman satavarmoja todisteita, ei edes korkeimman oikeuden. Paine vastapuolelta on melkoinen.
Trump on kieltänyt republikaaneja käyttämästä trumpin nimeä rahankeruussa ja kieltää lahjoittajia lahjoittamasta rahaa republikaaneille. Raha pitäisi sen sijaan lahjoittaa trumpille, joka saisi päättää miten se käytetään.
Kai kovimmat fanit täälläkin tottelee tätäkin käskyä?
Voisin alottaa uuden salaliittoteorian siitä että Trump on myyränä hajoittamassa puoluetta. Jos ajatellaan suunnilleen Obaman voitosta tähän päivään asti niin tuomareita ja megarikkaiden veroja (jotka ovatkin varmaan osalle ykkösasiat) lukuunottamatta lähes kaikki Trumpin työ on jo neutralisoitu eikä ns konservatiivipuolueessa voi enää päästä valtakunnanpolitiikkaan palvomatta oranssia epäjumalaa - joka toisinaan vaatii flättäritason salaliittoihin uskomista. Edes Alex Jonesin tasoiset puoliksi näytellyt hahmot eivät usko DJT:hin henkilönä mutta kun netissä ja uurnilla on tarpeeksi massaa niin minkäs teet.Tuossa samalla vedetään koko reppulien puolue wc pytystä alas. Toisaalta, sitä saavat mitä tilasivat ja mihin tilaus vieläkin pidetään voimassa.
Guys,
Once again. Chill about Trump and the Vaccine!!!
He has NO CHOICE but to be a cheerleader for it. The whole thing was produced under his watch.
Do you know how it will look if all of sudden he says don't take it. If he does that.
They will ask him. WELL.. WHY DID YOU RUSH IT IN THE FIRST PLACE!!!
If you read about what he said in the past. He said something like.
"If it wasn't for me... the vaccine would have taken 5 years or maybe more"
He is signalling that the deep state's plan was to have us locked up for 5+ years.
That plan is no longer doable.
Also.. Trump is aware that a lot of his base WILL NOT TAKE IT!
This is a good thing. Because it prevents DIGITAL VAC PASSES.
So what we need to do. Is actually still refuse to take it.
If Trump's own base turns against in on it.
That's a great thing!
Trump can say. Well.. I can't force them to take it. They could try HCQ.
My opinion here.
Trump is BETTING on his base to not take the vaccine.
That would counter the deep state's plan.
Now.. if Trump starts saying. We need to MANDATE the vaccine.
That's a completely different story.

Donald Trump's net worth dropped by about $700m to $2.3bn (£1.65bn) during his time as president, according to the Bloomberg Billionaires Index.
Kuinka tämä sopii yhteen tiedon kanssa että sillä oli vain tarkoitus ryöstää pressana rahat?Donaldin taloustrendit huolestuttavalla tasolla![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.