- Liittynyt
- 19.10.2016
- Viestejä
- 1 242
Perustat koko mielipiteesi nyt Hutchinsonin todistukseen?Tarkoitus oli ensin kokoontua paikkaan X ja sitten marssia porukalla kongressitalolle. Aseiden kanssa.
Kieltämättä jännää että ensin sanotaan "samaa paskaa molemmilla puolilla" mutta sitten ei sanallakaan mainita niitä tapoja miten GQP on tuota maata tuhoamassa. Kaikki on vaan demokraattien syytä. Toivottavasti marraskuussa demarit saavat reilun enemmistön.
Se että Trump halusi capitolilla rallyn jälkeen ei tarkoita sitä että Trump oli menossa sinne aseistautuneiden kokoontujien kanssa... kysymys Trumpin menemisestä capitolille koski Trumppia ja secret servicen agentteja, tämä ei mitenkään liity itse kokoontumiseen joka myöhästyi koska porukalla oli kättä pidempää ja Trump halusi laskea porukan sisälle itse tapahtumaan millä ole mitään tekemistä capitolin kanssa.
Ja Trump ei KERTAAKAAN kehottanut tai pyytänyt aseistautuneita joukkoja valtaamaan capitolin tai seuraamaan itseään...
Tossa koko puhe sanasta sanaan:
This is what Trump told supporters before many stormed Capitol Hill
Many who participated in the chaos as the U.S. Capitol building went under attack on Wednesday came straight from a rally held by President Donald Trump.
Edelleen, suurin osa Hutchinsonin todistuksesta on toisen käden tietoa.
Ja edelleen, secret service on valmis todistamaan Hutchinsonin väitteet rattitalkoista valeeksi?
Kyllä molemmilla puolilla aitaa samoja uskovaisia, vasen pääty vain pitää pyhänä asiana "koska Trump paha"
Hillary on Trumpin tasoinen ja osin pahempi konna,silti porskuttaa vailla syytteitä.
Demarit lyöneet päätä seinään Trumpin kanssa jo vuosia ja sama jatkuu koska jotain pitäisi keksiä mikä estäisi hullu-rumpin ehdokkuuden.
Eli lisää valheita,panettelua,vääriä valoja,huhupuheita ja paskanjauhantaa luvassa.
Ehkä jopa uusi virkarikos saadaan keksittyä jollain verukkeella aikaiseksi?
