Arvonta Voita Kingstonin 240 gigatavun KC1000 M.2 SSD

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Sampsa
  • Aloitettu Aloitettu
Tila
Keskustelu on suljettu.
Suorituskyky ja luotettavuus rupeavat olemaan jo peruskäytössä riittävällä tasolla, joten hinnalla ja kapasiteetillä mennään.
 
Riittävä kapasiteetti ja toiseksi hinta. Kotikoneessa luotettavuus ei ole niin tärkeä, kaikki tärkeä data on perinteisellä kiintolevyllä.
 
1.Runsas kapasiteetti
2.Edullinen hinta
3.Luotettavuus
4.Hyvä suorituskyky
5.Pitkä takuu

Jotenkin tosin viimeiset 4kpl SSD asemia on ollut Samsungeja, joissa noiden asioiden balanssi on yleensä ollut hallinnassa.
 
Luotettavuus.

Takuu ja luotettavuus ovat käsi kädessä.
Suorituskykyä ei normaalisti huomaa.
Kapasiteettia saa jo halvalla.
 
Suorituskyky. Nykyiselläänkin 4x60GB Kingstonin halpista (v200 v300 v+300 tjsp sekasikiö) raid-0:ssa, eli luotettavuus ei ole ihan parhaimmasta päästä.
 
Suorituskyky alkaa olla näissä jo niin hyvällä tasolla, että edullinen hinta suhteessa kapasiteettiin ja luotettavuuteen painavat eniten vaakakupissa ostopäätöstä tehdessä.
 
Suorituskyky on tärkein. Toki luotettavuus on myös tärkeä kriteeri mutta sitä varten on backupit.
 
Tila
Keskustelu on suljettu.

Statistiikka

Viestiketjuista
280 233
Viestejä
4 821 698
Jäsenet
78 048
Uusin jäsen
klapi48

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom