Ymmärrän tonkin pointin. Ovat niin kääpiön marionettejä nyt.. mutta lupa käyttää länsivehkeitä myöskin rajan yli myös si vaikeutuu. Ja sota on sotaa,aina siviilitkin kärsii.. aina niitä on jokainen osapuoli myös pommittanut joka sodassaOlen eri mieltä. Enkä edes tarkoita sitä, että siitä minä nautin ja sääli on sairautta jne. Tällainen saattaa osallistaa ns. tavallisia venäläisiä ja kehittää heidän yhteiskuntataitojaan sekä moraaliaan. Alkavat ehkä miettiä, ovatko sittenkään niin epäpoliittisia. On ilman muuta palvelus ryssille, että heille väännetään tämäkin rautalangasta, kun eivät poloiset muuten tajua. Jos naapurustossa kuolee ihmisiä, saattaa alkaa ajatella että sota on kuin onkin ihan todellinen asia eikä vain jotain, mitä kuuluu kannattaa oman edun vuoksi.
Edit: ja siis suosin eniten jos vaan sotilaskohteisiin, öljyjalostomoihin ( toki taas siviilejä töissä) yms kohteisiin iskevät.. jotta siellä vaikeutuis entistä enemmän elämä ja sotakaluston liikuttelu.
Toivoisin myös et se kurskin silta oismennyt, jolloin toki kans varmasti siviileillekin käy ohraisesti jotka siel sattunu oleen.. mutta tarkoitan noita suoria puhtaasti siviilikohteita
Viimeksi muokattu:


