Tuli laitettua Datatronicilta tommonen Asrock PG1300 tilaukseen tuon tempguardin takia. Nykyisen Asus TUF powerin palautusaikaa jäljellä enää 10 päivää, eikä mitään ole tapahtunut Datatronicin päässä. Proshopissa aika hyviä tarjouksia powereista tällä hetkellä ja koitankin kartoittaa vaihtoehtoja, mikäli tuo tilattu poweri ei kerkeä toimitukseen, ennen kuin nykynen täytyy palauttaa.

Oisko raadilla mielipiteitä näistä kahdesta powerista kumpi olisi parempi ostos? Tai jotain muuta 1200W+ luokasta?


Tämä raati ulkoistaa nyt mielipiteet hwbustersille..


Verrokkina edullisempi https://www.proshop.fi/Virtalaehde/...5-mm-ATX-31-80-Plus-Kulta-sertifioitu/3292327


C1200:n miinukset eivät ole mitenkään merkittäviä. Montechissa enemmän miinuksia, eikä suorituskyky ole ihan yhtä korkea, mutta hyötysuhde on prosenttiyksikön parempi (ks Montech arvostelun overall performance ja efficiency sivut). Asuksen jättäisin pois laskuista ihan hinnan vuoksi jo, mutta on siinä myös "Not high overall performance"
 

C1200:n miinukset eivät ole mitenkään merkittäviä.
Joo. Eihän se ole mitenkään merkittävää, että purkki vähän säkenöi ylikuormitettaessa.. Kannattaa ostaa tollanen, on halpa ja 10v takuulla.

1772146147417.png



@Deemu jos em. ei sytyttänyt, niin oikeasti suosittelen Corsair HX1200i tai HX1500i. Ne on huippulaatua toisin kuin nuo halpikset.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
301 369
Viestejä
5 131 492
Jäsenet
81 974
Uusin jäsen
Grouse

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom