Samsung Galaxy S25 / S25+ / S25 Ultra

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Aikoja
  • Aloitettu Aloitettu
Koita ottaa Whatsappilta pois käytöstä ilmoitusponnahdusikkuna. Eli painat työpöydällä pohjassa Whatsapp-kuvaketta, jonka jälkeen avautuneen ikkunan yläkulmasta painat i-painiketta ja sitten ilmoitukset-valikko.

Samsungin luureissa on ärsyttävä ominaisuus, että jos pyyykäiset tuosta ponnahdusikkunasta tietyllä tavalla, niin sovellus aukeaa pienoissovellukseksi. Tuota ei saa erikseen otettua pois käytöstä valitettavasti, vaan pitää koko ponnahdusikkuna ottaa pois käytöstä. Itse haluaisin pitää sen käytössä, mutta estää tuon sovelluksen pienoisnäkymän. On tuon kanssa oppinut elämään..

Ei tällaista ollut vanhan S22 luurin kanssa. Ja ei minusta ollut tämänkään S25 alusta asti. Vaan jotakin on nyt muuttunut jonkin päivityksen yhteydessä.
 
Tuolla toisessa ketjussa kasataan tietokonetta "word hommiin" niin käyttääkö teistä kukaan DEX toimintoa toimistohommissa jonkun telakan kautta näytölle ja lisänäppiksen kanssa? Saisi vähän lisäarvoa kännykälle.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
295 199
Viestejä
5 047 909
Jäsenet
80 825
Uusin jäsen
Luksukka

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom