- Liittynyt
- 16.10.2016
- Viestejä
- 2 539
Itselläni tuli tuon Ragen kanssa ongelma. Olin odotteluun kyllästyessäni tekemässä jotain muuta netissä, kun päivitys oli meneillä. Muutaman kerran havaitessani latauksen alkaneen alusta, siirryin kuluttamaan aikaan jotain Tv:tä tuijottamaan. En muista oliko tarjonnassa silloin Huumaa vai mitä lie, mutta ne pari-kolme tuntia tuntuivat mielestäni sellaiselta kärsimysnäytelmältä, että Jeesuksetkin uskoisivat varmaan enemmän minuun sen jälkeen.Ei ole tullut itsellä moista vastaan pariin vuoteen, että nuo launcherit aloittaisi homman alusta yhteyden katketessa, vaan jatkaneet siitä mihin lataus on jäänyt.
Onneksi se loppui aikanaan.
Edit: Muita oireiluja olivat hidastelut, minkä vuoksi piti n. puolen tunnin välein "herätellä" laskenutta nopeutta. Kun koneella ei ollut aktiivista käyttöä, putosi nopeus jopa yli 50% siitä, mitä muuta hiiren liikutus tai klikkaus taas lisäsi.
Liekö tämä sitten joku käyttöjärjestelmän oma lepotila?
Viimeksi muokattu:
. Miten se on keltään pois, joku joku on havainnut itselleen parhaaksi pelilauncheriksi Steamin ja pyrkii välttämään ylimääräisten palveluiden käyttöä... Ja joo tiedän sen Steamin ihan yhtälailla kaipaavan Rockstarin launcheria, mutta ainakin GTA V:n kanssa siihen ei tarvitse reagoida mitenkään vaan Steam suoraan käynnistää launcherin ja siinä automaattisesti pelin, samoin sulkiessa molemmat sulkeutuvat
.