- Liittynyt
- 20.07.2020
- Viestejä
- 1 039
Ite oon sanonut jo kauan, ettei Pro:ssa ole järkeä, jos ei omista hyvää OLED-televisiota ja ole myös tietämystä oikeista asetuksista mielellään. Tai miksei joku huippu MiniLED voi ehkä käydä myös. 1440p näytöllä, tai sillä halvimmalla 4K televisiolla oletusasetuksilla tai laitettuna päälle värikäs-kuvamoodi sen enempää tietämättä, kuten suurimmalla osalla on, menee rahat mielestäni ihan hukkaan. Niin ne kyllä osin menee PS5:sellakin.Näköjään tota pro:ta on ihan hyvin vielä ennakkotilattavissa. Tuleekohan se wörtiksi ostaa toi, vaikka on normi 2560 x 1440 165hz pelinäyttö. Pelailtua ei tule kun änärit, joskus fifa (näihin ei vaikuta toi pro-versio, sen tiedän) ja sit uus GTA varmaan jonkin verran, ehkä joitain muita satunnaisia pelejä. Mut nämä 3 aikalailla on ne pääpelit. Tai ton tyyliset ainakin.
Mulla ei siis uuden sukupolven konsolia vielä ole. Joten laittasin 350e enemmän rahaa nyt niin saisin pro-version normaalin sijasta. Worth?
Mutta kun kerran vanha PS5 puuttuu, niin sitten se varmaan kannattaa sen sijaan. Mutta tiedostaa että menettää tosi paljon.
Viimeksi muokattu: