- Liittynyt
- 29.10.2016
- Viestejä
- 1 782
Kyllä se palkkakehitys on henk. koht. ollut ihan hyvää vaikka onkin ns. kieltäytynyt ylenemisestä. Toki se katto tulee vastaan jossakin vaiheessa pelkästään teknisessä roolissa.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Riippuu projektin mielekkyydestä, työkavereista ja siitä millainen itse on. Joskus tehnyt 60h viikkojakin(pitkään) missä erittäin kova fokus ja tekemisen meininki. Toki johti pidemmän päälle burnouttiin kova sykkiminen, mutta ihminen kestää yllättävän paljon henkisesti jos on fyysisesti kunnossa. Oon vaan töissä täällä meininki versus tää on meidän juttu ja tehdään kuin olisi omat rahat ja oma startup kyseessä.Ei sitä kyllä jaksa edes 37,5h/viikko keskittyä ihan 100% töihin. Kyllä siinä välillä vähintäänkin tuijottaa kaukaisuuteen aivot tyhjäkäynnillä vaikka olisi toimistolla. Tai selailee jonkin verran webbiä.
Valitettavan vähän etenkin Suomesta löytyy firmoja joissa IC-rooleissa voi päästä samoille tilinauhalukemille kuin johtajapositioissa. Siinä tulee se ikävä stoppi sitten lahjakkaille teknisille henkilöille joiden on käytännössä valittava että hyväksyykö palkkakehityksen pysähtymisen, siirtyykö managerirooliin vai yrittääkö päästä isoon firmaan sisään jossa tuollainen kehitys on mahdollista IC-roolissa. Ja kun niitä paikkoja ei taas Suomessa paljoa ole tarjolla, niin se muutto ulkomaille saattaa alkaa houkuttamaan.Kyllä se palkkakehitys on henk. koht. ollut ihan hyvää vaikka onkin ns. kieltäytynyt ylenemisestä. Toki se katto tulee vastaan jossakin vaiheessa pelkästään teknisessä roolissa.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.