Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Saako udella minkälaiset kajarit tuossa Nordissa on? O5T:stä mietin päivitystä.Itse vaihdoin tuossa syksyllä OP6 -> Nord, nopeudessa ei niinkään eroa ja onhan tuo 90hz paneeli kiva. Ja tietenkin tuo Android 11 pitäis kohtapuoliin kanssa tulla tähän.
Vaihdoin itse 6T:ä eikä kaduta. Aika samantasoiset laitteet, eli ei ole kyllä merkittävästi parempikaan.Mitäs mieltä porukka on kannattaako vaihtaa oneplus6 -> nordiin? Meni puhelin vähän rikki niin vaihtoehtona korjaus tai x summa rahaa vakuutusyhtiöltä. Tässä mietiskellyt että kannattaisko samalla vaihtaa, en haluaisi vaan hirveästi maksaa väliin.
Mikä liittymä sulla on? Itsellä elisa, ja ei pätkimistä havaittu.Onko tietoa milloin tähän olisi tulossa oxygenin Update to 11versioon? Mobiilidatan pätkimiset arkipäivää, mut kotona wifissä pelaa ok.
Viimeaikoina alkanut alkanut myös jäätyilemään totaalisesti 5-10 sekunniksi.
Mobiilidatan pätkimiset arkipäivää, mut kotona wifissä pelaa ok.
Mikä liittymä sulla on? Itsellä elisa, ja ei pätkimistä havaittu.
Tai jäätyilyä
Tässähän niitä on ketjussa puitu kaikenlaisia ongelmia.
Mä olen kovin tyytyväinen tähän omaani kyllä, elokuusta asti ollut käytössä eikä pienintäkään valittamisen aihetta tai ongelmaa ole ollut. Ilmeisesti kävi hyvä tuuri.
Joo toi on aika jännä, esim. youtubessa se pieninkin pykälä on jo aika kuuluva. Sais ne muutama alimmainen volume "pykälä" olla vähän hiljemmalla.Sama vika Rahikaisella. Edelleen ainoa ongelma on liian kova äänenvoimakkuus joka korjaantui palalla teippiä. Julkaisusta asti ollut luuri.
Chromella google haku ei löydä sivua vaan jää "jumiin" ja ruutu näyttää tyhjää valkoista.
Yleinen bugi Android-puhelimissa, ei pelkästään Nordissa. Ainoa sataprosenttisesti toimiva korjaus on käyttää jotain muuta selainta.
Jaksoin asennella firefoxin Nordiin. Eipä ole googlaus enää pätkinyt. Ihmettelen kun väität että tuo on chromen yleinen ongelma, ihme kun mulla ei ole tehnyt millään muulla puhelimella tuota, eikä tee kenellä tutullakaan. Eka kertaa piti siirtyä chromesta pois kun Nord antaa jatkuvasti tyhjää sivua.
Oma Nord elokuusta alkaen. Mielestäni lisääntyvää mobiilidatan pätkimistä, erityisesti Googlen palveluissa. Maps lähes käyttökelvoton navigointiin kun reititys pätkii niin usein pitkiäkin katkoja.
Kaikki päivitykset tehtynä, Saunalahden liittymä.
Lisäksi Nordean mobiilipankin kirjautuminen ei toimi, ongelma ei ratkennut Nordean ihan huolellisen ja asiantuntevan supportin avulla. Päätyivät lopulta suosittelemaan android 11 päivitystä. Sitä kuitenkin Nordin kanssa joutuu odottamaan vielä määrittelemättömän ajan.
Suosittelen muuta puhelinta, tässä liikaa ongelmia. Edellinen OP5 oli todella hyvä.
Ensi viikolla tulee ensimmäisenä beta, jonka palautteen pohjalta määritellään lopullisen päivityksen aikataulu.Onko Android 11 julkaisusta Nordille kuulunut enempää tietoa?
Mikä tyhjä tila?
Toivottavasti tuo tyhjä tila on poistettavissa jollain asetuksella. Jää muuten päivittämättä.
Tuskinpa on kun ei sitä pysty poistamaan muistakaan OnePlussan Android 11 puhelimista. Tuossa on nyt selkäesti haettu jotain OneUI vaikutteita, kuten oli jo OP8 sarjan Android 11 version kanssa.
Toivottavasti tuo tyhjä tila on poistettavissa jollain asetuksella. Jää muuten päivittämättä.
Kaveri hankki Nord N10 ja kyseli kuinka sen saa äänettömälle soittoäänen osalta? Onko todellakin näin, että sille ei ole muuta paikkaa kuin äänenvoimakkuusnäppäintä painaa, laajentaa valikkoa jotta saa kaikki säätimet esiin ja sieltä valita? Älä häiritse -tila ei ole vaihtoehto, koska sitä käytetään muuhun.
Tuossa oikeassa reunassa on ihan mekaaninen kolmiasentoinen vipuKaveri hankki Nord N10 ja kyseli kuinka sen saa äänettömälle soittoäänen osalta? Onko todellakin näin, että sille ei ole muuta paikkaa kuin äänenvoimakkuusnäppäintä painaa, laajentaa valikkoa jotta saa kaikki säätimet esiin ja sieltä valita? Älä häiritse -tila ei ole vaihtoehto, koska sitä käytetään muuhun.
Sääli. Toivottavasti eivät poista tulevaisuudessa kalliimmista malleista, koska ainakin itselleni tuo on iso myyntivaltti, joka en erottanut hyvin kilpailijoista.Valitettavasti näin. Jännä että OnePlus poisti N10:stä tuon äänenvoimakkuuskytkimen mikä on ollut yksi OnePlussan parhaista ominaisuuksista.
Pikkusisko valitteli, että hämärässä kuvattaessa kamera "blurraa" kuvan ja laittaa siihen "kauneusfiltterin. Saako tuota jotenkin pois?
Sääli. Toivottavasti eivät poista tulevaisuudessa kalliimmista malleista, koska ainakin itselleni tuo on iso myyntivaltti, joka en erottanut hyvin kilpailijoista.
Oletettavasti nuo kaikki Google Camit on ihan turvallisia asentaa?Suosittelen asentamaan suosiolla GCamin. Omalla kohdalla Nikita: NGCam_7.4.104-v2.0 tuo on ollut nyt paras. Snapcam-versio ja fury-config itsellä käytössä.
Samalta sivulta löytyy asennusohjeet. Ei oo vaikeeta, itsekin sain pikkusiskon onnistumaan asennuksessa mesen välityksellä.
Eiköhän ne kaikki tuolla ihan turvallisia ole. Toiset voi toimia paremmin kuin toiset tai sitten ei.Oletettavasti nuo kaikki Google Camit on ihan turvallisia asentaa?
Oletettavasti nuo kaikki Google Camit on ihan turvallisia asentaa?
Taitaa 12/256 Nordi lähteä palautukseen harmi, mutta itselle datasiirto on perusedellytys ja selalinen piti olla aktivoitavissa käyttöön kehittäjävalikossa, jne..) btw, onks moinen puute android 10 ominaisuus?? ( ennen vanhaan oli aina breikatut iphonet ja rootatut androidit jolloin ei ongelmaa mutta kun sittemmin monet palvelut jotka vaativat vahvaa tunnistautumista, oli breikkamisesta luovuttava.. toki myös siks että toimiva cydia loppui ja Gyanogen myös..)
USB... Olisko vinkkiä saaks puhelinta tunnistumaan esim. Win10 .. ( ver. Oxygen OS 10.5.10)
USB... Olisko vinkkiä saaks puhelinta tunnistumaan esim. Win10 .. ( ver. Oxygen OS 10.5.10)
Puhelin piuhalla kiinni koneeseen, vedä ilmoitusvalikko auki ja siellä on se kysely että mitä tehdään kun piuha on kiinni.
ok... tulihan sieltä laite lopulta näkyviin.. !! (ei vaan vanha tajunnu kun ei näkyny heti kovoa.. Thnx) Vielä kun löytäs haptisen säädöt joilla luurin näppäinvärinän käänsin täysille, tuntuu että säätö katos edellisessä järjestelmäpäivityksessä.. ja jäi sit "täysille"..?!
Pariviikkoa sitten jossain valikossa oli likukuslaideri, jolla tota näppäintaustavärinää sai portaattomasti säätää... - jota siis säädin kun oletusasetus oli "värähdykseltään" aivan liian hento...Tuohon en tiedä vastausta, minusta tasoja on vain yksi. Erikseen saa soitolle, viesteille jne. määritellä värinän tasoa.
Pariviikkoa sitten jossain valikossa oli likukuslaideri, jolla tota näppäintaustavärinää sai portaattomasti säätää... - jota siis säädin kun oletusasetus oli "värähdykseltään" aivan liian hento...
Oliko tietoa milloin tähän tulee Android 11? Tuliko nuo uudet mallit äkkiä sen takia että saadaan tää buginen luuri kuopattua pian?