- Liittynyt
- 18.10.2016
- Viestejä
- 4 935
Juu ei ole tullut:
Get started with Android Auto - Android Auto Help
Kyseessä todella vanha uutinen ja tosiaan poistivat ne tuon jälkeen tuolta ja Googlen mukaan kyseessä oli taas virhe
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Juu ei ole tullut:
Joo niinpäs näkyykin kun tuota alkoi enempi kaivaanJuu ei ole tullut:
Get started with Android Auto - Android Auto Help
Kyseessä todella vanha uutinen ja tosiaan poistivat ne tuon jälkeen tuolta ja Googlen mukaan kyseessä oli taas virhe
Ei löydy päivitystä vaikka kikkailisi vpn jne jutuilla.
Menikö kellään muulla uusimman päivityksen jälkeen näytön värit oudoksi? Kaikki värit on jotenkin korostettuja eikä asetuksista löytyvät kalibrointivaihtoehdot auttanu ollenkaan.
Ei tunnu tekevän sitä mitä tarkoitin. Edelleen näkyy alasvetovalikossa wifi toggle nappi aktiivisena ja verkon nimen sijaan kysymysmerkki kun omien tallennettujen WiFi verkkojen ulkopuolella. Se, että onko sillä mitään käytännön merkitystä, että jää päälle niin en tiedä (viekö enemmän virtaa tms)Miten tuo asetus:
katso liitettä 279959
Sanoisin että odottelet nyt ihan rauhassa sitä hintaa siihen euroopan julkaisuun asti.Hyvältä vaikuttaa 7T! Näyttö, kamera ja suorituskyky kohdallaan. Mitään varmaa tietoa hinnasta vielä missään?
599 dollaria tais mkbhd sanoa videollaan.
Jos 7T on Suomessa 599€ juoksen ostoksille.
Pahoin vain pelkään että vähintään 30€ Suomilisää luvassa eli 629€ oma veikkaus hinnaksi
Valitettavasti hinta taitaa vaan kokoajan nousta oneplussalla.
Jep,itselle tuli sellainen olo että tämä uusi 7t pro päivitys mikä tulossa on vain pakollinen paha ja se oikeasti päivitetty versio on sitten 8 pro ensi vuonna
Että nyt keskityttiin vartavasten 7t malliston uudistamiseen
Lähetetty minun ONEPLUS A5010 laitteesta Tapatalkilla
Oli yön aikana putkahtanut VoLTE-ikoni yläpalkkiin. Telian liittymä ja ihmettelen miksei aikaisemmin ole jo ollut.
Itselläni ei enää jotenkin toimi Volte tai vowifi. Ennen oli välillä Volte, mutta nyt ei enää ollenkaan. Ja vowifi ei kai ole koskaan toiminut vaikka asetuksissa ne on päällä kumpikin. Liittymä Elisa. Kellään mitään vinkkiä millä saisi toimimaan?Oli yön aikana putkahtanut VoLTE-ikoni yläpalkkiin. Telian liittymä ja ihmettelen miksei aikaisemmin ole jo ollut.
Yhteyttä Elisaan? Ei tuolle taida oikein muuta voida, kun laittaa päälle ja pois puhelimen puolelta ja jos ei toimi niin operaattorin päässä sitten jotain vialla. Näin omana mutuilunaItselläni ei enää jotenkin toimi Volte tai vowifi. Ennen oli välillä Volte, mutta nyt ei enää ollenkaan. Ja vowifi ei kai ole koskaan toiminut vaikka asetuksissa ne on päällä kumpikin. Liittymä Elisa. Kellään mitään vinkkiä millä saisi toimimaan?
No jaa toimiihan tuo vowifi kuitenkin. Ei ole mitään kuvaketta vaan. Eli jos on wifiin yhteydessä ja mobiilidata pois päältä niin voi silti soittaa.Yhteyttä Elisaan? Ei tuolle taida oikein muuta voida, kun laittaa päälle ja pois puhelimen puolelta ja jos ei toimi niin operaattorin päässä sitten jotain vialla. Näin omana mutuiluna![]()
Puheluthan ei tarvitse datayhteyttä eli sillä ei sinällään ole väliä onko se päällä vai ei. En muista näyttikö oneplus soiton yhteydessä kulkeeko puhelu tavallisesti vai wlanin kautta. Huawei näyttää tämän soittologeista, sekä soitto kuvakkeessa. Mutta jos tuo meinaa nikotella niin yhteyttä Elisaan vain.No jaa toimiihan tuo vowifi kuitenkin. Ei ole mitään kuvaketta vaan. Eli jos on wifiin yhteydessä ja mobiilidata pois päältä niin voi silti soittaa.
Edit no eipä ehkä toimikaan, eli voihan sitä soittaa ilman mobiilidata ja wifiä. En tiedä saako mistään puhelinverkkoa kokonaan pois niin sitten voisi ehkä koittaa toimiiko soitto wifin kautta.
Kävin kysymässä Elisalta ja sanoivat että jossain päivityksessä vaan kadonneet vowifi ja Volte kuvakkeet. Tiedä sitten onko näin oikeasti?Yhteyttä Elisaan? Ei tuolle taida oikein muuta voida, kun laittaa päälle ja pois puhelimen puolelta ja jos ei toimi niin operaattorin päässä sitten jotain vialla. Näin omana mutuiluna![]()
Eli puhuivat siis paskaa Elisalla. Näkyykö myös erillinen kuvake vowifiin?Volte näkyy ja elisan liittymä
599 jos on niin menee kyllä hyvin kaupaksi. 5-kymppiä 7:n päälle ja parannuksia vähän joka osa-alueella. Ruma kuin synti Motorola-kopio kuitenkin.
Totta. Onhan tuo kamera aika karsean näköinen. Jännä sinäänsä jos tuota samaa kameraympyrää ei 7T Prossa näy myös eli kyseinen design olisi näillä näkymin vain tuossa 7T:ssä. Ehkä ainoa asia mikä häiritsee puhelimessa keskiverto-akunkeston kanssa. Eipä tuo silti niin paljon harmita etteikö tuota tulis ostettua kunhan täällä rantautuu kauppoihin. Puhelimeen tulee kuitenkin hommattua jonkinmoiset kuoret, joten tuo kamerabump hoituu sillä.
TuskinTuleekohan 7T PRO:sta 5G versiota ?
Tuleekohan 7T PRO:sta 5G versiota ?
OnePlus on aiemmin kertonut, että julkaisee tälle vuodelle vielä 5G-mallin mutta kyseessä saattaa olla Verizon only malli 7T Pro McLaren Editionista.Tuskin
Elisalla 7T 8/128 609,00 ja 7T PRO 8/256 759,00
En kyllä ymmärrä, miten se hinta voi pettymys olla, kun OnePlus 7T (8/128Gb) tarjoaa käytännössä samat ominaisuudet kuin edullisin OnePlus 7 Pro (6/128Gb) 100€ halvemmalla.Hinta pettymys kun nousi yli 600e. Miksi aina Suomessa yllättäen nousee hinnat vs muut maat...
En kyllä ymmärrä, miten se hinta voi pettymys olla, kun OnePlus 7T (8/128Gb) tarjoaa käytännössä samat ominaisuudet kuin edullisin OnePlus 7 Pro (6/128Gb) 100€ halvemmalla.
- Compare OnePlus 7 Pro vs. OnePlus 7T - GSMArena.com
- OnePlus 7T (8/128Gb): 609€
- OnePlus 7 Pro (6/128Gb): 709€