Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Viime alkukesästä tilasin sieltä hampaita kiristellen Asuksen Phoenix 3060:sen 590€:lla kun tuli muutama kappale ja oli uusi kone näytönohjainta vailla kasattu sillä ajatuksella että ehkä 3070 tai 3070ti tärppää jossain vaiheessa tuolla ovh:lla näistä arvonnoista. Noh eipä ole tärpännyt.Onko Datatronic luotettava kauppa, onko jengi saanut tilatut kortit?
Jimmsillä 3080 Ti:stä arvontaa taas, 15 kpl erä.
![]()
Asus GeForce RTX 3080 Ti TUF Gaming -näytönohjain, 12GB GDDR6X - 1 349,90€
GeForce RTX 30 -sarja - The Ultimate Play GeForce RTX™ 30 -sarjan grafiikkasuorittimet antavat äärimmäisen suorituskyvyn niin pelaajien kuin luovan työn tekijöidenkin k&www.jimms.fi
Onnekas siinä mielessä, että ylipäätään saa näyttiksen. Noitahan myydään yleensä parin tonnin hintalapulla ja silloinkin menevät saman tien käsistä, jos niitä jossakin on.Tässä tuli meikäläisellä "mitä maailmassa tapahtuu" -herätys. Onko onnekas olo kun pääsee maksamaan yli 1300 näyttiksestä?
Eiköhän ne nouse sen mukaan kun NVIDIA ja AIB-valmistajat nostavat omia hintoja. Maailma on osoittanut että kipuraja ei vielä ole tullut vastaan, joten nyt taotaan kun rauta on kuumaa.Arvontojenkin hinnat nousseet? 3080ti viitisenkymppiä ja 3070ti reilusti yli satasen
Ei sentään. 639 oli halvimmillaan.3070ti reilusti yli satasen
Ei sentään. 639 oli halvimmillaan.
Arvontojenkin hinnat nousseet? 3080ti viitisenkymppiä ja 3070ti reilusti yli satasen
Minulla olisi erittäin onnekas olo. Tuo on juuri se näyttis jonka haluan, prohopin varausta joutuu luultavasti odottamaan kauan. Simut vaatisivat lisää tehoa, 1080ti ei riitä.Tässä tuli meikäläisellä "mitä maailmassa tapahtuu" -herätys. Onko onnekas olo kun pääsee maksamaan yli 1300 näyttiksestä?
halvimmat 3070 kortit oli tota hinta luokkaa ja 3060ti oli 450 paremma puolella julkasussaAi, muistelin, että oli jotain ~550e luokkaa, kiitos korjauksesta.
On se. 850W suositus on varman päälle laskettu virtasyöpöllä prosessorilla. 30x0:illa on taipumus kohtuullisen koviin tehopiikkeihin jotka saattavat laukaista tehottomampien tai muuten huonompien virtalähteiden ylivirtasuojauksen. Käytännössä virtalähde sammuttaa silloin itsensä välittömästi.Onko muuten Seasonicin Focus 850w (FOCUS-GX-850, tänä vuonna valmistettu) vielä riittävä noille 3080Ti:eille?
Ainakin oma 11.11 tilattu 3070 gaming saapui jo 18.11.Samalla kun kysellään saatavuuksista. Onko kukaan saanut marraskuun Gigabyte 3070 Gaming kortteja tai Asus 3070 TUF kortteja Gigantilta joita sivustolla myytiin? Tilasin TUF mallin ja piti saapua 7 joulukuuta. Reklamaatiokirjeen laitoin jo 9 päivä, mutta mitään ei ole kuulunut vielä.
Ihme etteivät tarjonneet Gigabyten 3090 Turboa.Oli Gigantilta tilauksessa (13.1 tilattu) ASUS TUF RTX 3090 non-oc ja tänään soittivat ja sanoivat että Asukselta oli tullut tieto siitä etteivät he enää valmista tätä mallia. Kuulemma varastossa on toista mallia ja tarjosivat tilalle Palit gamingpro 3090 samaan hintaan. Suostuin vaihtoon ja ilmeisesti pitäisi tulla parin päivän päästä. Olin ollut kyllä pitkään jo siinä uskossa, että he olisivat vaan tylysti peruneet tilaukseni kun ei siitä ollut kuulunut mitään.
3080Ti kortilla mainaaminen on ollut hyvinkin kannattavaa jo ennen tuota EVGA biosta. Toi koko juttu oli mielestäni uutisankka. Louhintaketjussa enemmän tuosta juttua. Kyllä niitä 90MH/s lukemia on ennenkin noista otettu irti kun 3080 LHR kortillakin saa 78-79MH/s parhaimmassa tapauksessa.EVGA:n julkaisema BIOS saattaa mahdollistaa kannattavan louhinnan myös 3080 Ti-malleilla, joten hintainflaatio saattaa nousta sen mukaan kun asia varmistuu louhijoiden keskuudessa.
3080Ti kortilla mainaaminen on ollut hyvinkin kannattavaa jo ennen tuota EVGA biosta. Toi koko juttu oli mielestäni uutisankka. Louhintaketjussa enemmän tuosta juttua. Kyllä niitä 90MH/s lukemia on ennenkin noista otettu irti kun 3080 LHR kortillakin saa 78-79MH/s parhaimmassa tapauksessa.
Vastaanpa nyt minä sittenOlen aina sillon tällöin ketjua vilkaissut, mutta onko vieläkään datatronicille saapunut yhtään Asuksen 3080 oc kortteja? Ite ollu tammikuusta asti jonossa
Vastaanpa nyt minä sittenEli 23.12 asti on tehty toimitukset tuon osalta (oletan että tarkoitat Tuf-Oc korttia etkä Strixiä jossa parempi tilanne). Non-oc meillä saatiin kokonaan toimitettua jonkin aikaa sitten ainakin vanhojen tilausten osalta (uuden verkkokaupan uusia en nyt katsonut jos niitä sattuu olla tullut). Eli vielä on aika paljon matkaa toki edessä, muttei enää mahdottomasti. Käytännössä 15.1 asti tuli reilummin tilauksia ja sitten hintojen rajut nostot lopettivat backlogin kasvatuksen.
Lisäksi nyt saadaan ensiviikolla aika hyvin 3060ti kortteja toimitettua, toki nyt toimitetaan pääasiassa korvaavuuksia, koska osassa korteissa on jonot jo hoidettu kokonaan eli ei täsmälleen samaa korttia vaan voi olla eroa jonkin verrankin mutta toki ihan halvimmat kortit on vaikein korvata, kun ei ole oikein korvaavia tuotteita keltään saatavilla... Kyllä tämä homma vielä saadaan painittua maaliin järkevässä ajassa paitsi ehkä 3080 Ventuksen ja 3060ti Ventus 2x osalta, joissa on karmeat jonot... ja surkea tilanne. Mutta parhaamme teemme!
verkkokaupassa on ainaki näitä heti hyllyssä (ostaisin itse varmaan tämän tai käytetyn)Moro, toivottavasti tämän saa laittaa tähän, kun saatavuudesta kyse - mistä ja minkä valmistajan 3070-kortin (ei TI-malli) hommaisitte nyt? Pyydän nopeita vastauksia, kun pitää tehdä tilaus asap, jotta ehtii jouluksi.
Mikä noista Jimmsillä olevista olisi paras (hinta-laatusuhteeltaan)?verkkokaupassa on ainaki näitä heti hyllyssä (ostaisin itse varmaan tämän tai käytetyn)
[404] Sivua ei löytynyt
www.verkkokauppa.com
Ja jimmsillä kuvassa näkyvät
Ei tuolta merkiltä íhmetytä yhtään xDSynkkä joulu, inno3d 3080 kuoli.
Luulin paenneeni tästä ketjusta..![]()
Ostaisin MSI:n noista.Mikä noista Jimmsillä olevista olisi paras (hinta-laatusuhteeltaan)?
ehkä tällä 4 vuoden takuiden takia ja muutenki varmaan noista omasta mielestäni parhain.Mikä noista Jimmsillä olevista olisi paras (hinta-laatusuhteeltaan)?
Mikä noista Jimmsillä olevista olisi paras (hinta-laatusuhteeltaan)?
Vastasin vain escaliburin laittamaan viestiin oikaisten asiaa ja tottakai tuokin homma vaikuttaa saatavuuteen.Voisitteko te mainaajat nyt mennä sinne mainaisketjuun, tämä on SAATAVUUSketju. Kiitos!
Aihetta hieman sivuten - eilen tärppäsi Xbox Series X ostaminen. 500€ koko laitteesta jonka sisällä on 3080/3090 tehoinen (?) näytönohjain. Pistää vakavasti miettimään koko näytönohjaimen päivittämisen (nyt 2060) mielekkyyttä…![]()
Ei nyt ihan sentään, 1080ti paikkeilla raa'assa laskentatehossa nuo onAihetta hieman sivuten - eilen tärppäsi Xbox Series X ostaminen. 500€ koko laitteesta jonka sisällä on 3080/3090 tehoinen (?) näytönohjain. Pistää vakavasti miettimään koko näytönohjaimen päivittämisen (nyt 2060) mielekkyyttä…![]()
Aihetta hieman sivuten - eilen tärppäsi Xbox Series X ostaminen. 500€ koko laitteesta jonka sisällä on 3080/3090 tehoinen (?) näytönohjain. Pistää vakavasti miettimään koko näytönohjaimen päivittämisen (nyt 2060) mielekkyyttä…![]()
Moro, toivottavasti tämän saa laittaa tähän, kun saatavuudesta kyse - mistä ja minkä valmistajan 3070-kortin (ei TI-malli) hommaisitte nyt? Pyydän nopeita vastauksia, kun pitää tehdä tilaus asap, jotta ehtii jouluksi.
On kyllä TI, mutta halvempi kuin normi 3070 mitä löysin.
ja muillekin.
Tuo 968 taitaa olla arvonlisäveroton hinta.
On kyllä hyvä hinta ja ostos tässä markkinatilanteessa, mutta näytönohjain vastaa suunnilleen AMD 6700XT.
E: Tai hiukan huonompi kuin 6700XT oikeastaan.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.